Zafarbowała (NA FIOLETOWO!) włosy 2-letniej córce. Internetowe mamy: „To znęcanie się nad dzieckiem!”

Kobieta nie uważa, by zrobiła coś złego... Odpowiedni kolor dla małej dziewczynki?
Zafarbowała (NA FIOLETOWO!) włosy 2-letniej córce. Internetowe mamy: „To znęcanie się nad dzieckiem!”
źródło: Instagram (instagram.com/amylameee)
25.11.2017

Wychowywanie dzieci to prawdziwa sztuka. Zwłaszcza, kiedy inni próbują ci narzucać własne wzorce i krytykują każdy twój krok. Dobrze wie o tym ta 25-latka, która z dnia na dzień stała się wrogiem publicznym numer jeden dla tysięcy młodych mam. Amerykanka została oskarżona o znęcanie się nad swoją córką. Poszło o… farbę do włosów.

BellaMae to 2-letnia dziewczynka, która nieświadomie stała się bohaterką internetowego skandalu. Wszystko dlatego, że mama lubi ją fotografować oraz ma specyficzny stosunek do tego, co dziecku wolno, a co nie wypada. Jakiś czas temu Amy Lyn zafarbowała córeczce włosy. Na fioletowo.

Przypomnijmy, że wciąż mówimy o 2-latce… W Sieci zawrzało.

Zobacz również: Mama chce zrobić z niej gwiazdę Instagrama. 12-latka ma już 50 tys. obserwatorów! (Nie za wcześnie?)

farbowanie włosów dziecku

źródło: Instagram (instagram.com/amylameee)

„Opieka społeczna powinna się tym zająć”. „Gdzie jest ojciec dziewczynki?!”. „Myślisz, że ją upiększasz, a tak naprawdę się nad nią znęcasz”. „Nie chciałabym mieć takiej matki”. „Co wyrośnie z tego dziecka?!” - to najdelikatniejsze komentarze, które pojawiły się pod kontrowersyjnymi zdjęciami.

Amy zupełnie nic sobie z nich nie robi. Kobieta twierdzi, że lubi wyglądać alternatywnie (sama często farbuje włosy, ma tunele w uszach i sporo tatuaży) i swoją pasją dzieli się z córeczką. Według 25-latki dziewczynka sama może decydować, jak będzie wyglądać. Tym razem poprosiła o koloryzację.

Dzięki temu łatwiej jej będzie podejmować poważniejsze decyzje w przyszłości - przekonuje mama.

Zobacz również: Smaruje się samoopalaczem, nosi tipsy i maluje twarz, choć... ma dopiero 7 lat! Poznajcie najmłodszą żywą Barbie na świecie...

 

farbowanie włosów dziecku

źródło: Instagram (instagram.com/amylameee)

To, że zostałam matką, nie oznacza, że muszę zrezygnować ze swojej kreatywności. Czekałam cierpliwie do momentu, kiedy córka sama zacznie się interesować wizerunkiem. Wtedy pokazałam jej kolorowy makijaż, zmywalne tatuaże i farby do włosów. Inni rodzice to dyktatorzy. Ja uważam, że dzieci powinny dokonywać własnych wyborów - twierdzi Amy.

Młoda mama nie zgadza się z opinią, że jest za młoda na farbowanie włosów. 2 lata to odpowiedni wiek, by mogła o sobie decydować.

Chcę jej pokazać, że chociaż w życiu jest sporo obowiązków, takich jak praca i płacenie rachunków, to wciąż można pozostać indywidualistą i czerpać radość ze wszystkiego - zdradza.

Zobacz również: Czy w ciąży można farbować włosy?

farbowanie włosów dziecku

źródło: Instagram (instagram.com/amylameee)

Czy 2 lata to odpowiedni wiek na koloryzację włosów?

Komentarze (18)

Ocena: 4.83 / 5
Zu (Ocena: 5) 26.11.2017 05:01
I dobrze! Ja sama od najmłodszych lat chciałam mieć pofarbowane włosy. Udało mi się to dopiero w wieku 18 lat...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.11.2017 19:20
Ej a gdzie macie napisane że to akurat farba do włosów jest? Może to tylko pianka koloryzująca która niektórzy farbuja włosy
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 25.11.2017 14:03
farbowanie włosów małym dzieciom jest złe ale w artykule o kolczykach dla niemowlaków to już masa osób tego broniła. Farba to chociaż zejdzie po jakimś czasie a przebijanie uszu kilkumiesięcznym niemowlakom to forma znęcania- jak jakieś rytualne znakowanie. czemu to ma służyć - niemowlak ledwo głowę sam podnosi więc jak ma się prezentować w kolczykach
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 2) 25.11.2017 13:34
A czym to sie rozni od robienia kolczykow malym dzieciom?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.11.2017 05:24
Ona wygląda na psychiczną. Spojrzałam na jej insta. Nie wiem skąd wzięła tego faceta, ale on wydaje się normalny. Nie pasuje do niej. Jak oni się kurde dobrali?
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo