Kogo uratujesz z pożaru? Ten test zdradzi, czy popierasz aborcję

Przytaczamy wpis, który wywołał w Internecie ogromne zamieszanie.
Kogo uratujesz z pożaru? Ten test zdradzi, czy popierasz aborcję
Fot. Unspash.com
31.10.2017

Dyskusja na temat aborcji toczy się od lat i prawdopodobnie nigdy się nie zakończy. Zawsze znajdą się osoby, którym obowiązujące normy prawne wydają się niesprawiedliwe, czy zwyczajnie złe. Doskonale widać to na polskim przykładzie. Tak zwany kompromis aborcyjny nie podoba się zarówno radykalnym przeciwnikom przerywania ciąży, jak i zwolennikom aborcji na życzenie.

Czy można ich jakoś pogodzić i ustalić wreszcie najbardziej rozsądne rozwiązanie? Pisarz Patrick S. Tomlinson twierdzi, że przedstawicielom ruchu pro-life wystarczy zadać jedno proste pytanie. Dzięki niemu każdy zrozumie, że nie można postawić znaku równości między narodzonym już dzieckiem i embrionem. Zarodek to nie człowiek - przekonuje.

A Ty jak na nie odpowiesz?

Zobacz również: Codziennie słyszą, że nie powinni jej pokazywać. Ich córka urodziła się BEZ TWARZY!

aborcja

fot. Unsplash

„A więc tak. Jesteś w klinice leczenia niepłodności. Powód nie jest istotny. Nagle włącza się alarm przeciwpożarowy. Zaczynasz uciekać w kierunku wyjścia. Biegniesz korytarzem i słyszysz za drzwiami płaczące dziecko. Otwierasz je i widzisz przerażonego 5-latka błagającego o pomoc - rozpoczyna swoją opowieść.

 

aborcja

fot. Unsplash

„Dziecko jest w jednym rogu pokoju. W drugim dostrzegasz pojemnik z napisem „1000 Żywych Embrionów Ludzkich”. Dym jest coraz gęstszy. Zaczynasz się dusić. Wiesz, że możesz pomóc tylko dziecku albo wziąć pojemnik. Nie ma dwóch możliwości, bo umrzesz, a wtedy nie uratujesz nikogo” - czytamy we wpisie, który stał się hitem Internetu.

Zobacz również: Jej reakcja na PORONIENIE zszokowała internautów: „Powinnam być smutna, a czuję się wdzięczna!”

 

aborcja

fot. Unsplash

„Masz dwie możliwości. A) Uratować dziecko albo B) uratować tysiąc embrionów. Nie ma odpowiedzi C. C oznacza, że wszyscy umrzecie.

Od dekady dyskutuje z przeciwnikami aborcji na temat definicji życia i nigdy nie otrzymałem jasnej odpowiedzi - A lub B. I nigdy nie otrzymam. Każdy wie, że poprawna odpowiedź to A. Dziecko jest warte więcej, niż embriony. Zarodek nie jest moralnie, etycznie, ani biologicznie tym samym co zdrowy człowiek” - przekonuje pisarz.

Ma rację?

Zobacz również: Niemiecka fotografka usunęła ciążę w domu - zdjęcia pokazała na Instagramie

Polecane wideo

Komentarze (14)

Ocena: 4.5 / 5
gość (Ocena: 1) 11.03.2019 23:43
Tak to jest kiedy człowiek nie jest osobą, która dojrzewa w łonie matki, ale przedmiotem w pudełku. Samo pytanie zawiera zło w swojej istocie. Chcecie sprowadzić problemy do absurdu. Tak robili faryzeusze.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.12.2018 22:29
jestem za aborcja to decyzja pary lub indywidualna osoby której to dotyczy i NIKT nie może decydować za CIEBIE
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.11.2017 09:54
oczywiscie ze dziecko. a co ja z tymi embrionami zrobie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.10.2017 19:45
Bzdura. Aborcja to zabicie dziecka w łonie matki, w jej ciele, tak jak stworzyła natura. A nie naukowiec bawiąc się w Boga i przekladający plemniki do jajeczka w słoiku.
zobacz odpowiedzi (1)
m (Ocena: 5) 31.10.2017 13:30
ja jestem za aborcja ale we wczesnym etapie ciazy tj. do 3-msc.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie