Tak wygląda brzuch po urodzeniu TROJACZKÓW. Straszny czy piękny widok?

Jego właścicielka sama miała wątpliwości. Dziś uwielbia swoje nowe ciało.
Tak wygląda brzuch po urodzeniu TROJACZKÓW. Straszny czy piękny widok?
źródło: Instagram (instagram.com/thefortintrio)
10.02.2017

Wiele z nas obawia się zajścia w ciążę. Nie dlatego, że nie czujemy instynktu macierzyńskiego i wątpimy, czy podołamy nowej roli. Nawet nie dlatego, że przeraża nas wielki brzuch i bolesny poród. Coraz częściej strach dotyczy naszego wyglądu - czy na pewno pogodzimy się z tym, jak zmieni się nasze ciało. A że do tego dojdzie, to niemal pewne. Blizny, rozstępy i obwisła skóra to chleb powszedni dla większości młodych i nieco starszych mam.

Ona coś o tym wie. Blogerka Desiree Fortin zaszła w ciążę mnogą i kilka miesięcy temu urodziła śliczne trojaczki. Chociaż sama uważa się za największą szczęściarę na świecie, niektórzy wciąż dają jej do zrozumienia, że zmieniła się na gorsze. Regularnie musi się tłumaczyć, że odstający brzuch nie jest zwiastunem kolejnego potomka.

Czy pomimo to udało jej się w pełni zaakceptować swoją nową sylwetkę i rozciągniętą skórę? Tego dowiadujemy się z emocjonalnego wpisu opublikowanego na ourjourneytoparenthoodblog.com.

Zobacz również: List otwarty matki wyśmianej na plaży za swoje blizny i rozstępy (POPIERAMY!)

 

ciąża trojaczki

źródło: Instagram (instagram.com/thefortintrio)

„Ludzie regularnie, przynajmniej raz albo dwa w tygodniu, gratulują mi kolejnej ciąży, kiedy patrzą na mój brzuch. Ale ja wcale nie spodziewam się dziecka. Jeszcze nie do końca doszłam do siebie, ale zawsze czułam się świetnie w swoim ciele, które tak wiele zniosło. Każda kolejna blizna to część mojej historii. Co nie zmienia faktu, że kiedy ktoś nadal podejrzewa mnie o bycie ciężarną - nie bardzo wiem, jak mam odpowiedzieć.

Ogólnie się nie przejmuję, bo czasami każdy chlapnie coś bez przemyślenia. Ale kiedy znowu się to zdarza - zaczynam zastanawiać się nad swoim wyglądem. Czy ja naprawdę jestem dumna z tych wszystkich niedoskonałości? Czy na pewno doceniam to, że blizny i rozstępy symbolizują cud narodzin?

Prawda jest taka, że widzę w sobie więcej piękna, niż kiedykolwiek wcześniej” - twierdzi blogerka.

ciąża trojaczki

źródło: Instagram (instagram.com/thefortintrio)

„Blizny i rozstępy, które zostaną ze mną już na zawsze, mają dla mnie większe znaczenie, niż podejrzewałam. Przypominają o bólu i radości, których doświadczyłam. Są dowodem mojej siły i odwagi. Są czystym pięknem, bo świadczą o cudzie, który się wydarzył. Wszystkie zmarszczki, rozstępy, blizny i obwisła skóra pokazują mi, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Pierwszy lekarz, z którym spotkałam się w ciąży, stwierdził że nie mam szans na jej donoszenie. Byłam zbyt szczupła, za niska, a na dodatek nigdy wcześniej nie rodziłam. Wszystkie niedoskonałości na moim ciele są dowodem na to, że się mylił. Nie tylko urodziłam trojaczki, ale wszystkie są zdrowe!

Mój pokiereszowany brzuch reprezentuje życie i że zawsze warto o nie walczyć” - przekonuje Desiree.

Zobacz również: „Przez 1,5 roku nie mogłam spojrzeć w lustro!”: Młoda mama pokazuje brzuch po 2 ciążach

ciąża trojaczki

źródło: Instagram (instagram.com/thefortintrio)

„Blizny i rozstępy symbolizują również gorsze chwile. Te najciemniejsze dni w życiu prawie każdej matki, której brakuje snu, a zmęczenie odbiera zdrowy rozsądek. Czas, kiedy stałam się zdesperowanym odludkiem siedzącym na podłodze w łazience. Przypominają ataki paniki i troskę męża, który obejmował mnie z całych sił, bym odzyskała spokojny oddech. Byłam zdruzgotana i samotna. Brzydziłam się sobą i czułam się zupełnie samotna. Wracam do tego, kiedy patrzę na mój brzuch.

Ale ponad wszystko widzę piękną i kochającą mamę, która robi wszystko, by jak najlepiej opiekować się swoimi małymi cudami. Silną kobietę, która nie pozwoliła, by chwile niepewności zawładnęły jej życiem. Gdybym znowu miała wybierać - nie mam wątpliwości, że to wszystko było tego warte.

Jestem naprawdę dumna ze swojego ciała, bo ono najlepiej opisuje, czego doświadczyłam” - czytamy w emocjonalnym wpisie blogerki.

Zobacz również: Kobiety pokazują rozstępy! W sieci powstał ciekawy trend

ciąża trojaczki

źródło: Instagram (instagram.com/thefortintrio)

Desiree urodziła córkę i dwóch synów

ciąża trojaczki

źródło: Instagram (instagram.com/thefortintrio)

Szczęśliwa i dumna ze swojego ciała mama trojaczków

Polecane wideo

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
Ko123 (Ocena: 5) 10.02.2017 22:15
Oczywiście ze piękny ! to cudo natury, sama ostatnio urodziłam i do dobrego samopoczucia i kondycji fizycznej pozwolil wrocic jagody acai, w postaci iQAcai, piekne działanie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.02.2017 11:28
To tylko skóra na brzuchu. Ręka czy noga jej nie odpadła. Życie jest za krótkie żeby przejmować się takimi szczegółami. I tak wszyscy skończymy zgnili pod ziemią, a przynajmniej w ten sposób pozostawimy po sobie życie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.02.2017 06:59
brzuch jest mało istotnym elementem urody
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie