Jak wygląda kobiece ciało 10 DNI po porodzie? Trudno w to uwierzyć...

Perfekcyjna sylwetka nie zdradza, że przed chwilą urodziła dziecko.
Jak wygląda kobiece ciało 10 DNI po porodzie? Trudno w to uwierzyć...
fot. zrzut ekranu instagram.com/baby_fitgym
11.09.2016

W dzisiejszych czasach wszystko musi być fit. Matki także. Moda na zdrową dietę i aktywność fizyczną w ciąży lansowana jest przede wszystkim przez trenerki-celebrytki. Popularne na Instagramie sportsmenki przekonują, że każda z nas może urodzić dziecko i przy okazji nie zrujnować swojej sylwetki. Tycie w stanie błogosławionym i odstający brzuch wiele miesięcy po porodzie urastają do rangi zbrodni.

Chociaż tego typu zdjęcia mają działać motywująco, o wiele częściej wywierają niezdrową presję. Kirsty Ardo, matka dwójki pociech i blogerka, zszokowała swoich obserwatorów tempem przemiany. Wystarczyło zaledwie kilka dni po porodzie, by wyglądała tak, jak na długo przed ciążą. Czy to na pewno norma?

Patrząc na coś takiego, można się załamać…

Zobacz również: Jak NAPRAWDĘ wygląda ciało po porodzie? Te mamy niczego nie ukrywają!

 

ciało po ciąży

fot. zrzut ekranu instagram.com/baby_fitgym

25-letnia blogerka fitness niedawno upubliczniła to zdjęcie. Ujęcie po lewej stronie wykonano zaledwie 2 dni po porodzie, a kolejne 8 dni później. 10 dni po trafieniu na porodówkę Kirsty może się pochwalić ciałem, o jakim marzą także nigdy nie rodzące kobiety.

„Zaczęłam ciążę ważąc 57 kilogramów, a na końcu było to już 70 kilogramów. Opuszczając porodówkę moja waga wynosiła 61 kg. Wszystko dzięki temu, że bardzo dbałam o swoje zdrowie. Pozostałam aktywna fizycznie i zwracałam uwagę na to, co jem. Żadnego glutenu, inne zboża ograniczone do minimum. Dużo protein i dobrego tłuszczu. Miałam to szczęście, że w stanie błogosławionym moją główną zachcianką były surowe warzywa.

To wymagało sporo pracy. Nie nazywajcie mnie z tego powodu narcyzem - na tym polega dbanie o siebie i dostarczanie organizmowi tego, czego naprawdę potrzebuje” - przekonuje młoda mama.

Zobacz również: Młoda mama obnaża prawdę o sobie: „Mam tłuste włosy, a moje ciało jest duże! I mam to gdzieś!”

ciało po ciąży

fot. zrzut ekranu instagram.com/baby_fitgym

„Nie spędziłam wielu godzin na siłowni. Ćwiczyłam zaledwie 3-4 razy dziennie przez 15 minut siedząc w domu z moim starszym synem” - tłumaczy Kirsty.

Kobieta twierdzi, że dzięki zdrowemu trybowi życia nie przytyła zbyt wiele i łatwo było jej się pozbyć nadprogramowych kilogramów. Poród przeszedł wyjątkowo gładko. Według blogerki sporą rolę odgrywa również karmienie piersią, które pomaga w powrocie do dawnej formy.

To niezbyt pocieszające dla tych z nas, które nawet wiele lat po ciąży nie mogą dojść do siebie.

Zobacz również: Idealna figura gwiazd po ciąży

ciało po ciąży

fot. zrzut ekranu instagram.com/baby_fitgym

Po Kirsty zupełnie nie widać, że ma za sobą już dwie ciąże.

ciało po ciąży

fot. zrzut ekranu instagram.com/baby_fitgym

Nie brakuje negatywnych komentarzy pod jej adresem. Niektóre mamy zarzucają jej, że wywiera presję.

Komentarze (2)

Ocena: 1.5 / 5
Jaaaa (Ocena: 2) 12.09.2016 07:59
Witam, ja w ciąży przytyłam 9,5 kg. Po 3 dniach po porodzie kiedy wróciłam ze szpitala zeciało 7 kg. Nie byłam na żadnej diecie, jadłam to na co miałam ochotę. Od razu mogłam wskoczyć w ciuchy z przed ciąży. Praktycznie 0 brzuszka. Więc nikt mi nie powie że to co zrobiła bohaterka artykułu to osiągnięcie.
odpowiedz
Iwona (Ocena: 1) 11.09.2016 21:29
Szkoda ze ja nie zrobiłam sobie zdjęcia w tym samym dniu co urodziłam... Brzuch zniknął... może teraz byłyby artykuły o mnie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo