Zimowy makijaż

Zobacz, jak powinien wyglądać zimowy makijaż, aby zapomnieć o zaczerwienionej, podrażnionej i wysuszonej skórze!
Zimowy makijaż
03.01.2009

Niska temperatura, zimny wiatr i padający z nieba śnieg z pewnością nie są tym, co twoja skóra lubi najbardziej. W czasie zimy potrzebuje większej ochrony, staranniejszej pielęgnacji oraz nowego makijażu, który otuli ją niczym puszysta pierzynka. Zobacz, jak powinnaś się malować, aby cieszyć się zdrową, promienną cerą, nawet w czasie przeszywających mrozów!

Krok 1. Odpowiedni krem pod makijaż

Jeśli masz cerę normalną, wystarczy, że zastosujesz trochę gęstszy niż dotychczas krem na dzień. Doskonale sprawdzi się on jako baza pod podkład albo lekki puder mineralny. Właścicielki cery suchej powinny zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia swojej skóry – zima to przecież dla niej prawdziwy koszmar! Warto wtedy stosować kremy z silikonem albo ze specjalistycznymi woskami. Starannej pielęgnacji wymaga również cera wrażliwa. W jej przypadku najlepiej sprawdzą się lekkie kremy z magnezem, krzemem albo wapniem. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z ilością kosmetyku – zbyt gruba warstwa obciąży naskórek. Zimą najwięcej problemu sprawia jednak cera tłusta i mieszana. W żadnym wypadku nie można jej traktować tłustymi kremami zatykającymi pory. Znacznie lepszym wyborem będą lekkie preparaty normalizująco–matujące, a jeśli wybierasz się na narty i zamierzasz spędzić kilka godzin na powietrzu, sięgnij po kremy z lipidami – doskonale się wchłaniają i nie pozostawiają na twarzy tłustej warstwy.

Ekstrarada: Szczególnie troskliwie zadbaj o skórę wokół oczu, która jest bardzo cienka i delikatna. Przed każdym wyjściem z domu stosuj specjalistyczne kremy i żele łagodzące. My, polecamy Żel pod oczy redukujący nadwrażliwość (Ziaja Med, ok. 7 zł) albo rozświetlające żele ze świetlikiem firmy FlosLek.

Krok 2. Starannie dopasowany podkład

Naszej skórze brakuje teraz zdrowego blasku – jest szara, zmęczona i nienaturalnie blada. Aby dodać jej trochę świeżości, sięgnij po gęstsze niż latem podkłady rozświetlające, zawierające odbijające światło drobinki, które ładnie rozpromieniają cerę. Jeśli jesteś właścicielką skóry tłustej lub mieszanej, zrezygnuj z tego typu podkładów, aby dodatkowo nie podkreślać błyszczenia się cery. Wybieraj raczej podkłady w kompakcie, które rewelacyjnie chronią skórę, tuszując przy tym wszelkie niedoskonałości.

Krok 3. Puder

Zimową porą najlepiej sprawdzają się wodoodporne pudry fiksujące, które wiążą się z podkładem, zwiększając przyczepność skóry. Dzięki temu, twój makijaż nie spłynie, nawet podczas kontaktu ze śniegiem czy mroźnym wiatrem. Jeśli wybierasz się na narty, sięgnij po puder z filtrem SPF15, który ochroni twoją skórę przed działaniem odbijających się od śniegu promieni słonecznych.

Krok 4. Tusze, kredki i cienie

Zimą makijaż oczu jest szczególnie narażony na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Mróz i wiatr powodują łzawienie, a w efekcie make-up warzy się i spływa. Aby tego uniknąć, stosuj kosmetyki o przedłużonej trwałości, najlepiej w wersji wodoodpornej, zawierające specjalne lotne olejki i polimery, tworzące na powiekach oraz rzęsach nieprzepuszczalny film. Wybierając cienie, decyduj się na te w kremie – lepiej niż sypkie stapiają się ze skórą i są odporniejsze na działanie wilgoci. Jeśli wybierasz się na stok narciarski albo lodowisko, dodatkowo użyj bazy fiksującej, a jeśli nie masz pod ręką specjalistycznych utrwalaczy, skorzystaj z podkładu lub płynnego korektora.

Krok 5. Błyszczyki, pomadki i balsamy do ust

Delikatna skóra warg nie posiada gruczołów łojowych, więc nie potrafi chronić się przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. W czasie zimy, usta stają się szorstkie i nieprzyjemne w dotyku, a czasem boleśnie pękają. Aby je skutecznie zregenerować, nie rozstawaj się z pielęgnacyjnymi balsami i kremami do ust, najlepiej tymi w sztyfcie. Jeśli nie potrafisz zrezygnować z błyszczyka, nakładaj go zawsze na pomadkę ochronną.

Polecane wideo

Komentarze (85)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 06.01.2009 21:51
Zawsze nalezy mys twarz przegotowana woda...........i szare mydlo mimi ,ze wysusza pomaga!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.01.2009 20:29
[quote="Gosc"] Powód: Wyślij link do tego komentarza zgłoś do usunięcia Gość 2009-01-04 15:35 Gosc Gosc Gosc tynkaaa! Gosc Nie wiem czy któraś z was kiedyś próbowała myć twarz w szarym mydle. Ja już nie pamiętam, jak to sie stało, że zaczełam myć nim twarz, ale jakoś się przyzwyczaiłam. Bardzo się zdziwiłam, gdyż już od jakiś 5 tyg nie wyskoczył mi ani jeden pryszcz!!!!!! nawet gdy miałam okres. nie wiem czy to coś daje ale chcę dodać ze nie stosuję żadnych pudrów ani podkładów. No chyba że imprezy, czyli jakieś raz w tyg. Serio? tak to prawda ja tez ostatnio zaczełam myc twarz szarym mydłem i po tradziku ani śladu!!!! Polecam każdemu :D 'nie chwalcie dnia przed zachodem słońca' .. jeszcze może się okazać tak, że teraz jest wszystko w porządku, a za jakiś czas was 'obsypie', tak jak jest z solarium przez jakiś czas jest dobrze, wszystko schodzi, a potem skóra zaczyna się bronić i często sprawa się tylko pogarsza, chociaż oczywiście są wyjątki.. W końcu to indywidualna sprawa. no tak z tym szarym mydłem to niby prawda tylko skóra potem jest tak wysuszona ze tragedia ;p [epiej mydło siarkowe ;p XD ale to tez wysusza ;p mydło siarkowe naprawde pomaga tylko troche wysusza skore ;p ja zawsze najpierw umyję buzię szarym mydłem a potem kremuje ją zwykłym kremem nivea. 2 razy dziennie tak robię, wieczorem, gdzie nakładam więcej kremu i rano tylko trochę , aby skóra się nie świeciła. ja od dłuższego czasu myję w tym mydle i nic mi nie wyskakuje. [/quote] dolaczem sie. odkad zaczelam myc twarz (nie szarym ale zwyklym) mydlem to moze mi wyjdzie jeden pryszcz na rok i to tyle...a jak skor ajest za sucha to troche kremiku i juz mozna wychodzic z domu...bez pudrow i podkladow jak dawniej..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.01.2009 20:26
[quote="elunia1"] dziewczyny mycie twarzy mydłem to nie zbyt dobry pomysł: różnaią się odczynami pH, mydło jest lekko zasadowe a ceralekko kwaśna mydło wysusza przez to cerę co może się przyczynić do powstania wcześniejszych zmarszczek lapsze są już maski na twarz np. z białej glinki choć nie jest napisane na opakowaniu że jest anty-trądzikowa, ale nawilża a jednocześnie redukuje niedoskonałości. a i w 100%pomaga picie wody mineralnej, która oczyszcza organizm z toksyn min.1.5l dziennie efekt nie odrazu ale warto, albo kuracja octem jabłkowym niby tak ale jakos te osoby co myja twarz tonikami i mleczkami zaczynaja sie marszczyc w podobynm wieku jak te co sie myja mydlem...a jak skora jest sucha- to od czego sa kremy nawilżajace... [/quote]
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.01.2009 17:33
dziewczyny mycie twarzy mydłem to nie zbyt dobry pomysł: różnaią się odczynami pH, mydło jest lekko zasadowe a ceralekko kwaśna mydło wysusza przez to cerę co może się przyczynić do powstania wcześniejszych zmarszczek lapsze są już maski na twarz np. z białej glinki choć nie jest napisane na opakowaniu że jest anty-trądzikowa, ale nawilża a jednocześnie redukuje niedoskonałości. a i w 100%pomaga picie wody mineralnej, która oczyszcza organizm z toksyn min.1.5l dziennie efekt nie odrazu ale warto, albo kuracja octem jabłkowym
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.01.2009 10:26
Czy wiesz że IQ Nicole Kidman oszacowano na 132, Shakiry na 140, Sharon Stone na 154, Przemka Salety na 102 a Dody na 156. A ty wiesz jakie masz IQ. Na poziomie Sharon Stone czy może Przemka Salety. Nie wiesz? Sprawdź się : www.iqtest24.pl
odpowiedz

Polecane dla Ciebie