Fatalna wiadomość dla kobiet, które nie lubią się malować. Źle na tym wyjdziesz

12 Czerwca 2018

Udowodniono, że brak makijażu zwyczajnie się nie opłaca.

makijaż do pracy

Większość z nas nie wyobraża sobie normalnego funkcjonowania bez pomalowanych ust czy podkreślonych rzęs. Make-up sprawia nie tylko, że wyglądamy atrakcyjniej, ale też bardziej oficjalnie. Dobrze wiedzą o tym największe firmy i koncerny, w których obowiązuje dress code - zbiór zasad dotyczących wyglądu pracownika. Te dotyczą nie tylko odpowiedniego stroju, ale też fryzury, paznokci czy właśnie makijażu.

Zobacz również: Ona codziennie maluje się przez 2 GODZINY, żeby tak wyglądać. Pod makijażem ukrywa... coś paskudnego!

Na wprowadzenie takiego regulaminu pozwalają sobie jednak tylko wielkie przedsiębiorstwa. Kiedy pracujesz w sklepie, małym biurze rachunkowym czy na recepcji w przychodni - sama decydujesz o tym, jak się prezentujesz. Jeśli wyglądasz godnie i nie przynosisz wstydu firmie - raczej nikt nie będzie dawał ci wskazówek odnośnie koloru lakieru do paznokci czy wyboru obuwia.

Nie brakuje kobiet, które świadomie rezygnują z używania kolorowych kosmetyków. Lubią swój naturalny wygląd i stronią nawet od tuszu do rzęs czy pudru. Mają do tego prawo, ale okazuje się, że fatalnie na tym wychodzą.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (8)
ocena
4.5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-14 04:17:07

Haha, wizerunek wpływa na zarobki? Ja się w ogóle nie maluję a zarabiam 20 tys. miesięcznie. Najwyraźniej brak makijażu nie wyklucza sensownych zarobków a co do eksperymentu -to tylko statystyka, zgodnie z nią pies ma średnio 3 nogi itd, nie wiadomo czy to makijaż tak wpływa czy jakaś skorelowana z nim zmienna.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-12 18:07:40

A to nie jest czasem tak że ta kobieta z tapetą ma coś do ukrycia? Znam mężczyzn którzy wolą kobiety z lekkim makijażem ale raczej to nie są osoby które zajmują jakieś biurowe stanowiska ani nie wpisują się w schemat wyścigów szczurów.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Wimosa
(Ocena: 1)
2018-06-12 11:36:38

Ale bredzicie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-12 10:48:10

Jak ktoś ma ładną cerę bez niedoskonałości to tona podkładu czy pudru nie jest potrzebna

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-12 10:21:20

Coś na ten temat wiem. Moja przełożona poprosiła mnie na rozmowę odnośnie mojego awansu (a raczej jego braku). Usłyszałam, że go nie ma, bo nie maluję ust na czerwony kolor (chociaż regularmin pozwala nam na czerwienie i róże, wolę te drugie). Regularnie dostawało mi się za zbyt lekki makijaż chociaż jestem bardzo ładna. Mężczyzn też obowiązuje zasad: higiena, zadbana broda. Szkoda tylko, że jeszcze ani razu nie słyszałam żeby ktoś oberwał za nieogolenie się czy wygląd typowo 'kacowy'. Kilka dni wcześniej awans dostał facet o czarnych zębach i aparycji starego użytkownika metaamfetaminy. Nie, równości nie ma.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-12 10:16:40

moze to tez kwestia dodatkowej pewnosci siebie, umalowane kobiety zwykle czuja sie pewniej

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-12 09:59:45

Ładne nie muszą się malować.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-12 09:33:50

Od kiedy makijaż to zadbanie a brak makijażu to nie przejmowanie się wizerunkiem?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1