Rażące błędy, która NA PEWNO popełniasz przy demakijażu - Najgorsze TOP 7

31 Stycznia 2017

Wypryski, przebarwienia, przesuszenia... Brzmi znajomo? Zacznij robić poprawnie demakijaż!

demakijaż

Zdarzają się takie dni, że każda z nas kładzie się spać w makijażu. Powodem przeważnie jest zmęczenie, senność albo i zwykłe lenistwo. Niestety zaniedbywanie tej rutynowej czynności może znacznie pogorszyć stan skóry. Istnieje duże ryzyko, że pojawią się na niej krosty, a nawet stany zapalne.

Demakijaż to jednak nie wszystko. Żeby skóra została odpowiednio oczyszczona, musi zostać wykonany prawidłowo. Wiele kobiet często robi go „na odwal”, ale w ten sposób na pewno nie zapobiegnie negatywnym skutkom. Z kolei niektóre z nas są nieświadome popełnianych błędów.

Czego powinnyśmy się wystrzegać? Oto lista rażących błędów...

Nie związujesz włosów

Spięte włosy to podstawa. Dobrym pomysłem jest także użycie opaski. Dzięki temu odsłaniasz całą twarz i pozbywasz się makijażu z każdego zakamarka. Krostki i zaczerwienia powstają także tuż przy linii wzrostu włosów. Poza tym opadające kosmyki tylko przeszkadzają i przedłużają czynność.

Zobacz także: PAPITEST: Chusteczki do demakijażu

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (2)
ocena
3.5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 2)
2017-01-31 10:12:55

Nie zgodzę się z tym, że zaczynamy od ust! Demakijaż zaczyna się od oczu przykładając wacik nasączony płynem do demakijażu oczu i ust i zmywa się po chwili przecierając wacik w kierunku wzrostu rzęs a powieki - gorna od wewnatrz do zewnątrz, dolna odwrotnie. Potem przechodzi się do demakijażu ust gdzie też przykłada się wacik z płynem i trzyma chwilę, a potem zbiera się produkt z ust od zewnątrz do środka ust. Wtedy nic się nie rozmazuje na zewnątrz. Potem dopiero przechodzi się na resztę twarzy, gdzie na skórę aplikuje się mleczko/żel/śmietankę do demakijażu (w zależności od rodzaju cery) i po chwili zmywa się wszystko wacikiem nasączonym wodą.! Na sam koniec tonik bezalkoholowy! :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Marlena
(Ocena: 5)
2017-01-31 09:57:26

nie popełniam żadnego z tych "błędów".

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1