EXCLUSIVE: Boję się o bezpieczeństwo mojego chłopaka muzułmanina

07 Stycznia 2017

Malwina twierdzi, że nienawiść Polaków wobec obcych narasta.

muzułmanie w polsce

Głośne wydarzenia z Ełku, gdzie w sylwestrową noc obywatel Tunezji śmiertelnie ugodził nożem 21-letniego Polaka wywołały falę antymuzułmańskich wystąpień. Chociaż okoliczności zdarzenia nie są jeszcze do końca jasne - niektórzy zaczęli nawoływać do zemsty. Na reakcję nie trzeba było długo czekać, bo wkrótce później obraźliwe napisy pojawiły się na lokalach serwujących kebaby w kilku miejscach kraju. Antyislamskie nastroje narastają.

Potwierdzają to m.in. dane ujawnione przez Rzecznika Praw Obywatelskich. Ten, powołując się na policyjne statystyki, odnotował wzrost przestępstw popełnianych wobec muzułmanów i osób pochodzenia arabskiego. W 2015 roku było ich ok. 60, a w zakończonym niedawno 2016 - już niemal 200. Polacy wyraźnie zaczęli stosować odpowiedzialność zbiorową. Zagrożony jest każdy, kto różni się od większości.

Doskonale wie o tym Malwina, której chłopak pochodzi z Libanu i jest właścicielem orientalnego baru. Chociaż niczemu nie jest winien - czuje się coraz bardziej zagrożony. I niestety ma ku temu podstawy.

Zobacz również: LIST: „Cześć, jestem muzułmanką. Kiedy mnie wyrzucicie ze swojego kraju?”

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (41)
ocena
4.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-08 23:34:20

A ja się boję dzikich Polaków w drechach, bo wielokrotnie byłąm świadkiem u mnie na osiedlu agresji z ich strony, sama również jej doświadczyłam. W niedzielę włosy na żel i do kościółka, wieczorem juchcą po sklepach, zaczepiają kogo popadnie, biją się i awanturują, gryzmolą po klatkach, okradają bacie, wybijają witryny. Na jedno zabójstwo w Ełku, na moim osiedlu przypada 3- dwa to zatłucznie na śmierć, jeden to nóż.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Adamo
(Ocena: 5)
2017-01-08 00:29:20

To jest zadziwiające jak na podstawie poznania jednego czy pięciu muzułmanów można określać że wszyscy są dobrzy i kulturalni a znając 100razy więcej chrześcijan swoich rodaków mówić że Polacy, Chrześcijanie to dwulicowce, pijacy, itd... Serio Ludzie? Ilu Waszych znajomych, rodziny jest zła? Na jakiej podstawie takie wnioski wyciągacie? To ja Wam wszystkim tolerancyjnym proponuje poczytać trochę o kulturze bliskiego wschodu, koranu, hadisów i oczywiście o głównym problemie islamu...idealny człowiek wg prawdziwych muzułmanów prorok mohamet...pedofil, morderca, złodziej i sadysta!! wejdźcie na koran online i znajdzcie wers 2:224. Pozdrawiam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-01-07 18:50:01

Ja obawiam sie o bezpieczenstwo mojego chlopaka, nie jest muzulmaninem, nawet nie wyglada jak Arab. Wystarczy, ze mowi po angielsku, zeby uroczy obroncy Polski w ortalionowej zbroi mowili mu, ze ma wracac do swojego kraju.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Daria
(Ocena: 5)
2017-01-07 12:25:39

Zostałam zgwałcona w wieku 18lat przez Polaka, który mógłby być moim ojcem, a nawet dziadkiem. Zostałam zwyzywana i pobita przez swojego ex chłopaka katolika, który wypił za dużo wódki i podpuszczony przez kolegów postanowił do mnie przyjechać o 2giej w nocy (gdzie byłam w domu sama z 2ką młodszego rodzeństwa), wywalić drzwi z sieni i krzyczeć tak, że całe osiedle słyszało, ale oczywiście nikt na to nie zareagował. Żadnemu z tych Polskich katolików zapieprzających co tydzień do kościoła nie chciało się nawet zadzwonić po policję gdy koleś ważący jeszcze raz tyle co ja rzucał mną jak szmatą przed moim domem. Nie plećcie więc, że religia ma jakiekolwiek znaczenie. Każdy pisze muzułmanie nawet nie dzieląc na kraje. Ba! Nawet nie wiedząc nic na temat tych krajów wszyscy chętnie się wypowiadają. Jestem żoną od prawie 5 lat obcokrajowca, a dokładniej Turka. Jest on muzułmaninem z tym, że to jest tak jak z wiarą wielu Polskich katolików czyli jest wierzący, ale nie praktykujący. Jego religijność ogranicza się do nie spożywania mięsa wieprzowego, bo tak go nauczyli rodzice. Do Polski przyjechał do pracy - nie na zasiłek tak jak to robią np. Polacy w Anglii. Dlaczego mój mąż czy nasz biznes ma "obrywać" za poczynania jakiegoś Tunezyjczyka? Dlaczego moja córka ma żyć w strachu, że jej tata nie wróci do domu? Dlaczego ja mam się obawiać, że jacyś pożal się Boże patrioci zamordują miłość mojego życia? Obecnie w Polsce nie ma się czego obawiać, ponieważ przyjeżdżają tu imigranci ekonomiczni, a nie cała dzicz na utrzymanie z naszych pieniędzy. Zachowanie tych "patriotów", którzy nie mają szacunku do drugiego człowieka i jego pracy jest karygodne. Obecnie w naszym kraju bardziej obawiam się Polaka niż obcokrajowca.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-07 13:56:01

Roznica polega na tym, ze u nas sie te czyny potepia, zas w krajach muzulmanskich kobieta jest niczym i mozna ja bic, gwalcic i mordowac w zasadzie bez powodu. Wiec nie porownuj polakow do muzulmanow a jak twoj maz jest taki cudowny i jego rodacy to przeprowadz sie tam skad pochodzi, albo nawet do jakiekolkolwiek kraju europejskiego gdzie ich duzo mieszka i chodz bez burki , zobaczymy ile dni minie zanim zostaniesz zaatakowana. :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-07 15:09:58

Widać nigdy w Turcji nie byłaś...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
do Daria
(Ocena: 5)
2017-01-07 18:50:07

Masz syndrom ofiary i tak juz zostanie. Taka moja diagnoza. Nie sadze, ze pewna siebie i rozsadna kobeta wyszlaby za maz za muzulmanina. Znam ich osobiscie, bo mieszkam w Londynie. Moze i niektorzy to dobrzy ludzie, ale kulturowo i obyczajowo w ogole do nas nie pasuje. A kobieta w ich kulturze jest niczym.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-07 19:50:26

ja z kolei znam mnóstwo muzułmanów i darzę ich taką sympatią, że nie pozowolę ich obrażać, tylko dlatego, że niektórzy mierzą wszystkich poprzez zachowanie jednostek. to tak, jakby mierzyć wszystkich polaków poprzez zachowanie opisane tutaj przez darię. wszędzie znajdą się dobre i złe jednostki. ja osobiście mam ogromny szacunek do wszystkich muzułmanów, jakich miałam przyjemność poznać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Daria
(Ocena: 5)
2017-01-07 22:23:31

Anonim 13:56 - byłeś w każdym kraju muzułmańskim? Wątpliwe. Każdy kraj rządzi się swoimi prawami. Mój mąż jest tutaj, nie u siebie. Ma 26 lat od 7 jest w PL i już po prostu "przesiąkł" polskością dlatego on sam nie wyobraża sobie powrotu i życia w swoim rodzinnym kraju. Moja mama i siostra mieszkają w UK. Jest tam wiele muzułmanów. Mimo tego chodzą bez burek. Na dobrą sprawę dodam, że ani mój mąż, ani jego rodzina nie trawi kobiet w burkach, ponieważ uważają, że są one największymi ku**ami. Moja teściowa chodzi w "wioskowej czapeczce, natomiast szwagierki bez problemu ubierają miniówki (nawet mężatki). Anonim 15:09 - byłam w Turcji 3 razy: w Stambule gdzie mieszka rodzeństwo, oraz na wsi gdzie mieszkają rodzice mojego wybranka. Do Daria - Uwierz mi jestem kobietą z twardą dupą. Moja przeszłość mnie zahartowała. Przyznam, że z pewnością nie wyszłabym za "prawdziwego muzułmanina", ani za śniadego mężczyznę. Gdy człowiek wyjeżdża ze swojego rodzinnego kraju w wieku nastu lat potrafi się dopasować. Gorzej jest z tymi 30+. Przykładem może być moja mama, oraz siostra na emigracji. Mama chciałaby na starość wrócić do PL, natomiast siostra sobie nie wyobraża, żeby kiedykolwiek tu nawet przyjechać. Nigdy nie odczułam, że jestem nikim w moim związku, ani ze strony rodziny, ani znajomych mojego partnera. Wszyscy mnie szanują. Anonim 19:50 - w moim przypadku już tak kolorowo nie jest. Nie mogę powiedzieć, że szanuję wszystkich. Jeśli wiem, że przykładowo, któryś z nich zdradza swoją partnerkę jest 0 w moich oczach (oczywiście to samo dotyczy Polaków). Ja np. nie lubię być oceniania jako "zwykła Polka", ponieważ jestem indywidualną jednostką i nie odpowiadam za cały mój kraj, tylko sama za siebie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Adamo
(Ocena: 4)
2017-01-08 00:10:08

Powiem Ci tylko tyle, że w koranie i hadisach jest mowa o tym by w mniejszosci udawać przyjaciół, etc... twój chłopak może tak ale gdy prawdziwi muzułmanie o tym się dowiedzą to wg koranu jest niewiernym i moze mieć niezły kłopot. Ty jako żona przeczytaj sobie wers 2:224. https://www.alislam.org/quran/tafseer/?page=92®ion=PL&CR= Dla prawdziwego muzułmanina jest najważniejsze naśladować proroka mahometa...mordercy, pedofila, złodzieja, i sadysty. Jednym słowem powodzenia życzę wszystkim darzącym szacunek "prawdziwych muzułmanów" ...nie mówię już o islamistach to inna para kaloszy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Adamo
(Ocena: 5)
2017-01-08 00:14:36

"prawdziwy muzułmanin" to taki dla których najważniejsze jest podążać ścieżką proroka mahometa. Człowieka bestii, pedofila, mordercy, sadysty i złodzieja. Islam to jedyna religia która została rozpowszechniona od dnia założenia tzw mieczem i gwałtem. Powodzenia w miłowaniu tzw "prawdziwych muzułmanów"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-08 08:07:15

Anonim 13:56 - byłeś w każdym kraju muzułmańskim? Hej, napisałam to w pozytywnym sensie! Turcja nie ma praktycznie nic wspólnego ze stereotypowym krajem muzułmańskim (może na wsiach zabitych dechami, ale z pewnością nie w Stambule, Ankarze, Izmirze czy Bursie).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-08 09:04:24

Anonim z 00:14:36 - "Islam to jedyna religia która została rozpowszechniona od dnia założenia tzw mieczem i gwałtem." Jak chcesz już uchodzić za taką "mundrą" to polecam odświeżyć sobie wiedzę historyczną, m.in. o wyprawach krzyżowych, inkwizycji, przez którą Żydzi Sefardyjscy musieli uciekać statkami przez Morze Śródziemne, choćby do Imperium Osmańskiego, które przyjmowało ich niemal z otwartymi ramionami. Czy to przypadkiem nie dzieło zwierzchników chrześcijańskich?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Daria
(Ocena: 5)
2017-01-08 14:34:57

Adamo - Przez kilka lat poznałam dziesiątki Turków/ Turczynek i choć wszyscy mają w swoich dokumentach wpis, że są muzułmanami (poza jednym z moich szwagrów, który jest ateistą) żaden z nich nie modli się, nie zabija i nie gwałci. Większość nawet nie przeczytała koranu. To zupełnie jak u naszych Polskich katolików: chrzczą dzieci, wysyłają do komunii i bierzmowania, a one nigdy nie przeczytały biblii. Przed zawarciem związku małżeńskiego naczytałam się wielu sur koranu głównie tych, które mówiły o żonach, dzieciach i niewiernych. Nie przestraszyły mnie z tego względu, że we wcześniejszych latach przeczytałam całą biblię i doszłam do wniosku, że obie księgi zbytnio się nie różnią. Mój mąż kiedyś pracował z "prawdziwym muzułmaninem", który przykładowo w sylwestra odmówił napicia się z moim mężem i pracującą tam Polką lampki szampana, a wcześniej powiedział, żeby schowali tą butelkę tak żeby jej nie widział, bo on nie może patrzeć na alkohol. Mój partner świetnie bawił się wyśmiewając tego araba gdy tamten opowiadał o dziewicach, 4 żonach, narzucaniu religii dzieciom itp. Anonim 8:07 - na wsi u moich teściów jest tak samo jak na Polskich wsiach (poza niedźwiedziami i wilkami): wszyscy się znają, więc każdy czyli nawet przyjezdny musi się odpowiednio ubierać i zachowywać :) Podsumowując: Nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka. Nie każdy muzułmanin jest w 100 związany z Islamem. W Polsce mieszkają imigranci ekonomiczni, którzy legalnie pracują, nie pobierają zasiłków, a dodatkowo jak wszyscy płacą podatki. Żaden uchodźca nie będzie chciał przyjechać do Polski, bo nasz kraj nie ma im za wiele do zaoferowania (i dobrze). Nie każdy śniady to muzułmanin - wspominając komentarz koleżanki, która ma partnera z Chile. Kebaby w 80 należą do Polskich właścicieli, którzy wynajmują swoje nieruchomości obcokrajowcom. Polecam przejść się do kebsa i zapoznać z "kucharzem" - głównie są to całkiem w porządku ludzie :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-08 20:39:54

Jest taka różnica, że w tym przypadku nie postępowali zgodnie z religią chrześcijańską. Działając w ten sposób, chrześcijanin grzeszy. A w islamie, postępując w ten sposób, podążasz zgodnie z tą religią.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-01-07 12:19:14

Dobrze. Niech dzikusy wiedzą, że jak odwalą jakiś chory numer w Pl, to się to na nich odbije. Przynajmniej żaden śmierdziel nie będzie mnie rozjeżdżał tirem podczas robienia zakupów świątecznych. Tu nie Francja, że dupy im sami do gwałtów wystawiają, żeby czasem jakiegoś arabskiego kryminalisty nie obrazić. Zawsze możecie spakować walizki i się wynieść stąd. Tylko nie wracaj tutaj z płaczem, jak ten twój kochaś zacznie cię lać po ryju za nie ubranie szmaty na głowę i gwałcić za to, że wyszłaś bez niego na miasto.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-07 13:15:56

Tak, jakby Polacy sami święci byli i nie prali swoich żon po kątach, nie katowali dzieci w "imię Boże".

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-07 18:11:39

Na pewno nie przeprowadzaja zamachow terrorystycznych i nie kaza kobiecie nosic burki ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-07 19:52:01

wybacz, ale mój "terrorysta" zamachów nie przeprowadza i nie każe mi nosić burki, także twoje argumenty legły w gruzach

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-07 20:43:08

Nie legły gdyż jedynie muzułmanie to robia. A to ze Twoj czy inni akurat nie to nic nie znaczy bo nikt nigdy nie mowil ze 100 ich to zli ludzie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Adamo
(Ocena: 5)
2017-01-08 00:18:39

Proponuję przeczytaj wers 2:224 koranu. Możesz znaleźć koran online. To jest jeden z wielu zapisów o legalnym traktowaniu ludzi innych niz mężczyzna muzułamanin. Naśladowanie proroka Mahometa jako człowieka idealnego... poczytaj sobie o tym co zrbił ten pedofil, złodziej, morderca i sadysta.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-08 08:00:07

Jeszcze pierdyliard razy napisz jedno i to samo. Nie zdążyłyśmy sobie przyswoić...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-08 20:44:29

W imię Boże? To proszę udowodnić, że Bóg (ten chrześcijański) nakazuje bić żonę i dzieci? Większych głupot to jeszcze nie czytałam, chyba, że to wymysły tych bijących

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-07 10:56:10

Ja jako Polka mieszkająca w Paryżu też się boję o swoje bezpieczeństwo. Strach wyjść samej z domu jak jest ciemno. Przez długi czas pocieszało mnie to, że mogę sobie wrócić do Polski bo tam jest pod tym względem jeszcze normalnie. Ale teraz to już sama nie wiem. Przeraża mnie nie tylko to, że zginął człowiek zabity przez muzułanów, ale również to, jak wielu ludzi mówi ze na to zaslużył . To niesamowite na jak wiele im pozwalamy . Nic dziwnego, że czują sie bezkarni.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
xoxo
(Ocena: 5)
2017-01-07 11:51:58

okradł ich i zaatakował, też bym próbowała zabić napastnika jakbym miała taką możliwość.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-07 13:51:36

Ukradł cole i uciekał, oni złapali go we 4 i to oni zaatakowali! Zamiast obezwładnić i wezwac policje lub nawet pobić po prostu , woleli go zamordować! To sa chory ludzie, morduja z byle powodu. U nas we Francji nie można nawet sie przyznawac do chrzescijanstwa zeby nie urazic muzulmanow, do tego do doszlo. Mamy chodzic na paluszkach, ustepowac we wszystkim, i we wszystkim ich usprawiedliwiać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-07 14:22:52

Mieszkalam w Paryzu kilka lat i tez nie czulam sie bezpiecznie. Przed wyjazdem byłam "tolerancyjna", wydawało mi się że czarni i muzułmanie to tacy uczciwi, pracowici ludzie jak my i rasa/religia nic do tego nie ma. Kilka lat w Paryżu zrobiło ze mnie rasistkę.. wyjechałam z Francji i to był najszczęśliwszy dzień w moim życiu :-)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Maja
(Ocena: 3)
2017-01-07 10:18:24

Szkoda, że ja się musze bać o męża obcokrajowca, który nie jest nawet muzułmaninem. Co z obywatelem Chille pobitym w Wawie za ciemną skórę? Albo Bułgarzy pobici w Bydgoszczy? Zastanawiam się nad kupieniem mu koszulki z napisem NIE WYZNAJE ISLAMU. To jest dla mnie chore. Bójcie się muzułmanów, bo to oni się radykalizują i zabijają w imię nie wiadomo czego, ale pamiętajcie, że świat jest trochę bardziej złożony. Śniady =/= muzułmanin.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
G.
(Ocena: 5)
2017-01-07 09:57:54

Autorka boi się o bezpieczeństwo swojego chłopaka muzłumanina? Również MY, Europejczycy mamy prawo się bać o NASZE bezpieczeństwo w NASZEJ Europie! Niestety, islam to religia śmierci i to widać, poprzez skrajnie karygodne czyny jakich się dopuszczają, takie jak gwałt, czy morderstwo. Ok, są ludzie dobrzy i źli i nie można wrzucać wszystkich do jednego wora. Jednak widząc to co się teraz dzieje, ja wolę czuć się bezpiecznie w swoim kraju i nie bać się o własną rodzinę wpuszczając do nas falę imigrantów. Niestety, nie wiadomo czy wśród nich nie ma ludzi złych, terrorystów, a ja nie mam zamiaru ryzykować, nie chcę się bać. Ojczyzna i rodzina na pierwszym miejscu. Najpierw nauczmy się pomagać swoim najbliższym, sąsiadom, rodakom, potem dopiero obcym. A to, że ich kultura i religia jest agresywna i roszczeniowa, to już oddzielna kwestia. Przykro mi, jeśli jakiś muzułmanin czuje się tu źle przez swoich kolegów w wierze, samobójców, którzy postanawiają wysadzić się w centrum handlowym na rzecz iluśtam dziewic czekających w niebie. Ale niech on tez zrozumie NAS, ludzi którzy goszczą go w swoim kraju, że MY też się boimy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-07 19:55:44

tu nie ma "ich" kultury i "ich" religii. nie każdy Arab to muzułmanin to raz. każdy kraj jest odmienny kulturowo to dwa. Jordanii jest daleko od takiego Egiptu jak choćby. plus, nic nie wiesz o samej religii. bać to się możesz niewiedzy, bo czerpanie wszystkiego, czego wiesz z telewizji na pewno cię nie dokształca.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
G.
(Ocena: 5)
2017-01-08 00:01:58

Jak to nie ma, a czy nie buduje się tu dla nich meczetów? Ich kultura zaczyna zalewać Europę, więc skoro każdy kraj jest odmienny kulturowo to niech tak zostanie, bo to każdy naród określa i czyni go silnym. Nie może tak być, że zamiast my tu w Europie czy Polsce zamiast skupiać się na poprawie warunków życia i swoim rozwoju mamy się bać muzułmanów atakujących miejsca publiczne i niewinnych ludzi i dostosowywać się do ich potrzeb. Z jakiej racji? Poza tym, wystarczy mi to co widzę, nie muszę się zagłębiać w ich religię bardziej, bo jest mi to niepotrzebne, ocenić można po samych czynach.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-09 10:36:08

czytaj ze zrozumieniem. nie istnieje kultura wspólna Arabów. a jeśli na przesłankach chcesz budować całą swoją wiedzę, to pozostaje mi ci współczuć.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-07 02:29:09

Taa... Też bym się czuła zagrożona jako biała katoliczka gdzieś w Arabii Saudyjskiej. Ba, zapewne za chwile ktoś by mi obciął łeb za zbyt krótką sukienkę. Ta, nasz kraj jest biedny, trochę zaściankowy i nietolerancyjny. Ale wiecie, przez to nie m tutaj tego , co w zachodniej Eurpie. Jasne, zdarzy się kradzież a nawet morderstwo jak na calutkim świecie, bo świry były, są i będą. Ale możemy żyć swobodnie bez myśli, że za chwilę ktoś wysadzi galerię handlową w której właśnie kupujemy spodnie. Właśnie przez to, że nie ma ich u nas w takiej mierze! Przykro mi, że ktoś może się czuć źle w tym państwie, ale mamy takie czasy, że lepiej dmuchać na zimne. Jeżeli czuje się bardzo źle, to może wrócić w swoje strony. Jak na razie to historie są odwrotne, ciągle słyszymy historie o mordrstwach popełnianych przez Arabów, o kolejnym macaniu Niemek na sylwestra, o gwałcicielach , zabójstwie córki niemieckiego urzędnika, o sążnistym kopniaku kobiety, podpaleniu bezdomnego czy teraz nasza historia z Ełka (gdzie owszem, facet ukradł colę - ale czy to powód do ... morderstwa?) Także zastanówmy się kto kogo ma się bać. Przestańmy w końcu zasłaniać się poprawnością polityczną i pogódźmy się z faktem, że tolerancja MUSI działać w obie strony i nie można przyzwalać na sytuację, w której obcy nam kulturowo i moralnie element, który nami gardzi i jest skłonny nawet do morderstwa za swoje ideały, ma prawo do koegzystencji z nami w naszych państwach. Wóz albo przewóz. Wybierajmy rozsądnie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ewossss
(Ocena: 5)
2017-01-07 08:33:53

Popieram !!!! NIE dla islamistow !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-07 09:12:10

Osobo komentujaca wejdz moze w skore zwyczajnych niemcow, francuzow czy wlochow. U nas czujesz sie bezpiecznie prawda? A co maja ppwiedziec oni ktorzy wskutek tych tragicznych wydarzen, ktore zdarzyly sie wraz z fala imigrantow, boja sie isc na mecz koncert czy festyn, ba boja sie jechac metrem do pracy bo nie wiedza czy wroca zywi do domu. Czuja sie zagrozeni we wlasnej ojczyznie bo nikt ich nie chroni. Wyobrazasz sobie zycie w takim ciaglym strachu? Przykro mi jest z powodu tych uprzedzen, ale jednak narodzily sie one ze strachu. Nie byloby tematu, gdyby jednak te cale narody ktore tu do Europy przyjechaly potrafily pokojowo wspolegzystowac z nami. Nie dziwne wiec , ze partie nacjonalistyczne dochodza tam do glosu, bo ci zwyczajni obywatele maja dosc zycia w ciaglym zagrozeniu I strachu. Wierz mi ze z powodu malej liczby muzulmanow u nas, ci ludzie dostosowuja sie do nas ale gdyby byly tu tak duze spolecznosci jak tam poczuliby sie silniejsi I dzialoby sie to samo co tam. Przykro mi, to mowic ale sami zapracowali sobie na te łatke.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-07 09:59:03

Tak sie sklada ze mieszkam w kraju w ktorym liczba uchodzcow (roznej masci, ktorzy przeprowadzili sie kilkanascie lat temu, ale rowniez nowej fali jest dosc znaczna i jedyny syf jaki robia to sa moi rodacy (pijanstwa, kradzieze, morderstwa), polacy goruja we wszystkich kryminalnych statystykach w calej europie, wiec zamiast gazetki niedzielnej czy tv trwam wystarczy poczytac gus, to wam mina zrzednie. Sama jestem przeciwna wpuszczaniu tysiecy osob bez sprawdzenia ich danych, ale na litosc boska Ci ludzie, ktorych tepe nazistowskie lby atakuja obecnie sa w Polsce od dobrych kilkunastu lat wiec nalezy im sie szacunek (sory za brak pl znakow)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-07 10:05:42

I koncze dyskusje, bo myslenia nie zmienie, ale zycze temu wybranemu narodowi aby Rosja, albo jakies inne silniejsze panstewko skopalo wam porzadnie dupsko, zniszczylo wszystko doszczetnie, zeby kazdy wasz dzien byl horrorem, bo nie wiecie co to jest wojna, co to znaczy budzic sie i zastanawiac sie czy sie przezyje, czy w ogole to co sie dzieje to jeszcze prawda czy jakis jeden wielki koszmar, gdy nie czujecie juz bolu ze straty bliskich bo tylu ich zginelo, ze wasze serce nie jest juz w stanie przezyc zadnej straty, co to znaczy czuc sie nie jak czlowiek, ale jak jakis niechciany smiec i zeby zadny kraj w Europie nie chcial was przyjac bo przeciez polacy to zlodzieje, pijacy i stanowia zagrozenie rowniez !!! zycze Wam tego szczerze, choc nie powinnam ale moze wtedy sie obudzicie, nie kazdy muzulmanin to terrorysta, tak sie sklada, ze jednego z najwiekszych zamachow ostatnich lat (2011) gdzie zginelo 77 osob, a ponad 300 zostalo rannych przeprowadzil chrzescijan, nie wierze, ze w kraju w ktorym zamordowano tyle osob przez jakies chore ideologie, te ideologie wlasnie sie odrastaja, smutne

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-07 11:00:19

Twoja teoria jest bez sensu, gdyż Polacy nie dokonali nigdy zamachu terrorystycznego, nie napadali masowo na kobiety w kraju, który dał im azyl, itp itd. Ja np nie mam nic przeciwko przyjmowaniu ukraińców czy murzynow czy azjatow. To nie jest kwestia tylko narodowosci, ale tez ich zachowania, chamstwa, braku wdzecznosci i doprowadzania do tragedii.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-07 13:38:51

Skoro wlasnemu narodowi zyczysz smierci I zaglady powinnas zrzec sie obywatelstwa I przestac nazywac sie Polka. Powiem ci co by bylo - zapewne bysmy walczyli I bronili swoj kraj jak juz nieraz pokazala historia, w przeciwienstwie do wielu mlodych syryjczykow, ktorych kobiety, dzieci I starzy rodzice gina w aleppo podczas gdy oni zajmuja sie napastowaniem kobiet albo terroryzowaniem kierowcow tirow. Nie uwazam ze jestesny narodem wybranym ale mimo wielu katasrof wojen zniewolenia nigdy sie nie poddalismy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-07 18:33:45

no to dziecko slabo znasz historie, jesli myslisz, ze nigdy sie nie poddalismy i nie uciekalismy,w Syrii tez zostaly osoby, ktore walcza o swoj kraj, zastanawiam sie czy ty jestes na prawde az tak glupia, czy media w Pl o ty mnie informuja po prostu... dla mnie czlowiek pozostanie czlowiekiem nie zaleznie od rasy, koloru skory czy wyznania, zebys nigdy na wlasnej skorze nie musiala sie poczuc jako obywatel gorszego z sortu z tychze powodow, obywatelstwa sie nie zrzekne nigdy, bo w sercu zawsze bede Polka i nie tobie decydowac o tym czy zasluguje na bycie Nia (moze rzeczywiscie zyczyc tak strasznych rzeczy nie powinnam, ale historia nie raz pokazala ze uczymy sie jedynie na wlasnych, nie przodkow bledach !!), ale jestem tez czlowiekiem i tak jak napisala Pani wyzej tu juz nie chodzi tylko o muzulmanow, ale tez osob roznej narodowsci, wyznania, ktore sa przesladowane bez powodu, wiec dziecko po pierwsze do historii, po drugie naucz sie czytac ze zrozumieniem, wtedy porozmawiamy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz