Ta kobieta nie ma nawet 30 lat. Zmaga się z rzadką chorobą, która dopada w wieku młodzieńczym

26 Marca 2018

Sara Geurts cierpi na nieuleczalny syndrom Ehlersa-Danlosa (EDS), który sprawia, że jej skóra jest nienaturalnie elastyczna przez spowolnioną produkcję kolagenu.

instagram.com/sarageurts

Ma na imię Sara Geurts, pochodzi z Korei, ale obecnie mieszka w USA. Syndrom Ehlesa-Danilosa (EDS) zdiagnozowano u niej, gdy miała zaledwie 10 lat. W wyniku choroby dziś wygląda jak staruszka, choć nie skończyła nawet 30 lat! Sara długo nie umiała sobie poradzić ze swoją chorobą. Dopiero gdy skończyła 20 lat zaakceptowała swój wygląd i postanowiła go wykorzystać i mimo wszystko stanąć przed obiektywem apartatu fotograficznego. Dziś jest spełnioną modelką, pomaga także innym kobietom, chorym na nieuleczalne choroby i bez wiary w siebie.

Więcej zdjęć Sary znajdziecie TUTAJ

Czym jest syndrom Ehlesa-Danilosa (EDS?)

Choroba ta jest niezwykle rzadka i trudna do wykrycia. Jej częstość występowania wynosi zaledwie 1 na 5 000 - 10 000 urodzeń. Istnieje co najmniej 10 typów tego schorzenia, a lekarze wciąż niewiele wiedzą na jego temat. 

Objawy:
- rany, które ciężko się goją
- delikatna skóra,  podatna na zasinienia i obrzęki
- zmiany na skórze w miejscach stałego nacisku
- nadmierną ruchliwość, niestabilność, bóle, częste zapalenie stawów 
- różny stopień rozciągliwości skóry,
- chroniczne bóle mięśni szkieletowych

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (2)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-27 06:02:42

Nie prawda jest ze choroba dopada ludzi w wieku młodzieńczych Bo jest to choroba genetyczna z którą człowiek już się rodzi.Najczęściej dopiero w wieku młodzieńczych jest zdiagnozowano.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-27 05:57:57

Najgorsze w tej chorobie jest to że u nas w Polsce traktują człowieka jak kogoś kto kłamie.i wymyśla sobie dolegliwości.Pozna diagnoza powoduje wiele problemów i nieszczęść.Mam3 dzieci chorych na EDS - skrót nazwy tej choroby. Mimo wielu objawów u córki zdiagnozowano EDS gdy miała 16 lat i .Gdyby nie jej diagnoza to do tej pory nie wiedziałabym dlaczego syn praktycznie nie chodzi.i dlaczego na moje dzieci nie działają zwykle środki przeciwbólowe.A chorzy na EDS ZMAGAJA się z ciągłym bólem.Dolegliwości jest mnóstwo bo jak sama nazwa wskazuje jest to zespół .różnych chorób które są skutkiem i następstwem wytwarzania wadliwego kolagenu .Tak więc podstawowym problemem jest trafienie na lekarza który postawi prawidłową diagnozę a nie odeśle do psychiatry bo chory udaje

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1