Siostra odbiła mi faceta

12 Marca 2017

Relacja między siostrami oznacza zwykle potężną dawkę emocji. Czasem negatywnych, zwłaszcza, gdy pojawia się rywalizacja o tego samego mężczyznę.

rywalizacja sióstr

Facet potrafi rozerwać nawet najsilniejsze więzi, czego najlepszym przykładem jest historia amerykańskiej pierwszej damy Jacqueline Kennedy i jej młodszej siostry, Lee Bouvier-Radziwiłł. Od dzieciństwa łączyła je bardzo bliska relacja, choć jednocześnie ścigały się ze sobą, zwłaszcza o względy rodziców, którzy – według Lee – faworyzowali drugą córkę.

Rywalizacja toczyła się także w dorosłym życiu. Lee wciąż pozostawała w cieniu Jacqueline, a od wygranych przez Johna Kennedy'ego wyborów prezydenckich przylgnęło do niej określenie „siostra Jackie Kennedy”. Mimo to obie miały ze sobą świetny kontakt. „Pani Radziwiłł była pierwszą osobą, do której pani Kennedy dzwoniła z problemami. I na odwrót” – opowiadali ochroniarze pierwszej damy.

Zobacz także: Jeśli masz te 10 cech, Twój facet jest szczęściarzem!

Jackie uchodziła za kobietę sukcesu, choć tak naprawdę jej małżeństwo nie było zbyt szczęśliwe. Kennedy uchodził bowiem za wyjątkowo niewiernego partnera. Na długiej liście jego kochanek były zarówno sławne aktorki, jaki i pokojówki czy prostytutki. Co ciekawe, żona zazwyczaj tolerowała mężowskie „skoki w bok”. Jej wściekłość wywołała dopiero informacja o romansie Kennedy'ego z hollywoodzką gwiazdą Marilyn Monroe, która była również kochanką jego brata Roberta, prokuratora generalnego.

Na kilka miesięcy przed tragiczną śmiercią prezydenta, Jackie urodziła trzecie dziecko, synka Patricka, który jednak zmarł dwa dni później. Pierwsza dama bardzo to przeżyła. Lee, chcąc wyrwać siostrę z depresji, zaprosiła ją na rejs po Morzu Śródziemnym jachtem „Christina” należącym do miliardera Arystotelesa Onassisa, z którym zresztą romansowała.

Tymczasem bogacz zachwycił się Jackie i stracił zainteresowanie Lee. Po śmierci męża Kennedy przyjęła oświadczyny Onassisa i poślubiła go w niewielkiej prawosławnej kaplicy na greckiej wyspie Skorpios na Morzu Egejskim. Młodsza siostra była zdruzgotana. „Jak ona mogła mi to zrobić!” – żaliła się później słynnemu pisarzowi Trumanowi Capote.

Siostrzane relacje to temat niejednej rozprawy naukowej. Siostra jest bowiem nie tylko najbliższą osobą pod względem genetycznym, ale także życiowym. Wychowywanie w jednym domu, uczestnictwo w tych samych wydarzeniach, zmaganie się ze wspólnymi problemami tworzą bardzo silną więź i bliskość, która zwykle potrafi przetrwać całe życie. Rodzeństwo bywa potrzebne na każdym etapie – z badań wynika nawet, że im człowiek starszy,  tym ważniejsze dla niego stają się relacje siostrzano-braterskie. Tylko 15 proc. 15–25-latków wymienia brata lub siostrę (częściej siostrę) jako osobę szczególnie dla nich istotną. Po sześćdziesiątce ta grupa rośnie do ponad 80 proc.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

M
(Ocena: 5)
2017-03-15 20:09:50

Niewybaczalne...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-12 11:28:39

O co chodzi z tym fenomenem jackie kennedy. Fajnie ze byla wyksztalcona i bogata, ale byla strasznie brzydka. Juz ta jej siostra o wiele ladniejsza

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-12 08:21:06

Przecież Jackie też się puszczała co nie było żadną tajemnicą

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1