Siepomaga.pl - Papilotki pomagają Mateuszkowi

02 Maja 2009

Mateuszek ma zaledwie pół roczku, a już potrzebuje bardzo złożonej rehabilitacji. Niedługo po jego przyjściu na świat okazało się, że cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Teraz potrzebuje pomocy.

Siepomaga.pl - Papilotki pomagają Mateuszkowi

Mateusz urodził się 15 grudnia 2008 roku. Na początku nic nie wskazywało na jego problemy ze zdrowiem i chłopiec po porodzie zyskał najlepszą ocenę 10/10 w skali Apgara. W czwartej dobie życia zaczęły pojawiać się niepokojące objawy odbiegające od normy zdrowo rozwijającego się dziecka, głównie przy bierności w poruszaniu nóżkami i trzymaniu stabilnie główki.

Niestety, na początku lutego 2009 roku okazało się, że Mateuszek jest chory na obecnie nieuleczalną farmakologicznie chorobę genetyczną zwaną Rdzeniowym Zanikiem Mięśni (SMA) w jej najgorszej postaci - tzw. chorobę Werdniga-Hoffmana (SMA-1). Skutkiem zanikania mięśni stało się upośledzenie układu oddechowego - stwierdzono wiotkość krtani i jelit. chłopiec ma obecnie problemy z samodzielnym oddychaniem i przyjmowaniem pokarmów (dożywiany jest sondą).

Pojawiła się szansa na to, że Mateuszek będzie mógł w końcu przebywać z najbliższymi w domu. Stowarzyszenie i rodzice chłopczyka prowadzą działania w celu zdobycia potrzebnego do tego sprzętu, m.in. respiratora. Mateuszkowi niezbędny jest jeszcze specjalistyczny wózek oraz pieniądze na kosztowną rehabilitację, którą NFZ finansuje tylko w części. Zakup oraz dostosowanie wózka do indywidualnych potrzeb chłopca, m.in. umieszczenie na nim respiratora - to koszt około 16 tysięcy złotych. Pozostałe pieniądze rodzice przeznaczą na rehabilitację. W imieniu bliskich Mateuszka prosimy o wsparcie, sami nie są w stanie tego sfinansować.

Wystarczy, że każdy z nas wpłaci drobną kwotę za pośrednictwem Siepomaga.pl. Na chwilę obecną Mateusza wspomogły 42 osoby, wpłacając w sumie 779 złotych.

Siepomaga.pl to internetowa platforma służąca do szybkiego wspierania potrzebujących. Nie pośredniczy finansowo w przekazywaniu wpłat, a co za tym idzie - nie pobiera ŻADNYCH prowizji ani od wpłacających, ani od otrzymujących pieniądze. Każda organizacja samodzielnie integruje swój profil z systemem płatności, który pobiera rynkową opłatę od organizacji za transfer środków. Wysokość prowizji jest ustalana pomiędzy organizacją a systemem płatności i wynosi od 2 do 2,5%.

Obecnie, poza Mateuszkiem, na pomoc czeka także wspaniały wierzchowiec - Semir. Jeśli nie uda się zebrać odpowiedniej kwoty, zwierzę trafi do rzeźni.

Wiemy, że wśród was jest wiele kobiet chętnych do pomocy. Mogliśmy się o tym przekonać między innymi po publikacji artykułu na temat Magdy, która zmaga się z problemem asymetrycznych piersi, orazPiotra Kalemby - samotnego ojca z Trzebini, który od wielu miesięcy na utrzymanie siebie i dziecka ma zaledwie 150 złotych dodatku pielęgnacyjnego z opieki społecznej. Niestety, nie mogliśmy zająć się zbiórką pieniędzy z czysto formalnych powodów, dlatego zapraszamy was na Siepomaga.pl.

Zobacz także:

Dręczy cię sumienie? Zaprzyjaźnij się z nim!

Miłość, która nie zna granic!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (112)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-26 22:20:00

przesadziła , z tym , że lepiej na konia niż na dziecko , ale wkurzacie mnie tekstami `kogo obchodzi pies` itd , zwierzęta są bezbronne , skazane na nas, ludzi , którzy są najgorszymi istotami na tym świecie jakbyście nie zauważyli ; ] na pewno chciałabyś być psem , bitym przez wszystkich , kotem podpalanym przez małolaty, czy koniem który przez całe swoje życie nie widział nieba , nie bądź skrajni okey ? zwierzęta były tu pierwsze, a z tekstem greenpeace , ciekawe w jakim świecie będzie żyło Twoje dziecko ;]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-23 19:09:00

biedactwo : (

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-22 12:57:00

ja pierdole.;/// niech ją kurwa pokara ;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-14 08:11:00

nie rozumiem takich dziewczyn nie wiem ty chcesz sie poisac swoja głupota ze wolisz bardziej zwierzeta niz ludzi a moze ty jestes koniem??/co????

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-13 21:20:00

No wlasnie niektorych bardziej obchodzi ten kon czy pies jak ktos tam pisal niz to czy to dziecko bedzie przebywac "pod sercem mamy" dziewcze naucz sie czytac dowiedz sie gdzie jest serce, potem komentuj:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-12 21:14:00

Ty kurwo idz sie leczyć... ciekawe czy jak byś ty miala zostać kaleką do końca życia To byś dalej tak myslala co ? Fakt konie też są ważne ale Ludzkie życie wazniejsze..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-12 21:09:00

Szkoda mi dzieciaczka :(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-10 14:20:00

jesteś głupia czy tylko udajesz ???? każde życie ludzkie jest cenne i trzeba o nie walczyć do końca!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-09 17:12:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] ratujmy konie ![/quote] to wpłać , a nie się ...[/quote] wpłaciłam 50 złoty zanim wiedziałaś o istnieniu tego konia :][/quote] wpłać lepiej na chore dziecko idioto!!! green peas się znalazł...[/quote] szczerze mówiąc wole wpłacić na potrzebujące zwierze które mozna uratować, zamiast na cudzego dzieciaka który i tak bedzie do konca zycia kaleką[/quote] jesteś beznadziejna jak możesz tak mówić o dziecku które jest potrzebujące!!wiesz jest to chamskie z twojej strony że wolisz płacic na zwierze niz na dziecko które potrzebuje pomocy!!Tylko jestem ciekawa jednego czy jakby tobie sie urodziło takie dziecko to czy bys wpłaciła na jego leczenie czy może na konie????

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-09 15:27:00

"]"szczerze mówiąc wole wpłacić na potrzebujące zwierze które mozna uratować, zamiast na cudzego dzieciaka który i tak bedzie do konca zycia kaleką" Ty szm.ato ! powinnaś cierpieć bardziej niż to dziecko ... ludzkie życie jest ważniejsze niż zwierząt;/. żal mi ciebie. Jak można coś takiego napisać!!! Idiotka i tyle.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz