REPORTAŻ: Pokolenie "sweet fotek"

12 Grudnia 2010

Internet przeżywa oblężenie nastolatek, które umieszczają w profilach setki zdjęć. Wiele z tych fotografii przekracza granice przyzwoitości.

fotka.pl

Mocno umalowane, błyszczące, wydęte usta, zaróżowione policzki, czarne oczy z niewiarygodnie długimi rzęsami, gęste, puszyste włosy, seksowny, wyzywający strój – to nie modelka na okładce magazynu o modzie, ale anonimowa nastolatka na zrobionym przez siebie zdjęciu opublikowanym na portalu nk.pl (dawna nasza-klasa.pl). Nie trzeba być wielkim miłośnikiem portali społecznościowych, żeby zauważyć, jak szalenie wśród młodych dziewczyn – i coraz częściej chłopców – stało się robienie sobie tzw. sweet fotek i umieszczanie ich w Internecie. Można zaryzykować stwierdzenie, że wśród młodych nie tylko liczba znajomych świadczy o popularności. Im więcej masz zdjęć, na których pokazujesz swoje wdzięki, tym fajniejszą jesteś osobą. Podpisy pod fotografiami zdradzają, że to jeszcze bardzo młode osoby, które proszą o komentarze, publikują wierszyki i wklejają masę emotikonów, często niezrozumiałych. Warto przy okazji zapoznać się z pewnym szokującym eksperymentem przeprowadzonym na nk.pl, z którego wyłania się smutny obraz współczesnej kobiety.

Przeglądając ten serwis, wpadamy na dziesiątki właśnie takich fotografii. Te, do których dotarliśmy, nie tylko wzbudziły nasze zainteresowanie, ale wręcz niepokój. Najpierw znaleźliśmy 14-letnią M. 22 zdjęcia, które ma w albumie, jest może niezbyt imponującą liczbą, ale zważywszy na to, że praktycznie wszystkie zdjęcia można określić tytułem „minki M.”, to zmienia postać rzeczy. Stylowa grzywka, modne okulary, lizak w dłoni... Usta ściągnięte w lewo, w prawo, wzrok uniesiony do góry, na zmianę smutek, radość i zaskoczenie na twarzy. Oraz obowiązkowo buziak wysłany w stronę obiektywu. Uroczo.

Potem trafiamy na zdjęcia jej koleżanki K., która jest znacznie bardziej śmiała. Czarne oko, ciemna karnacja, różowe usta. I ta jedna, najbardziej przerażająca rzecz – pod toną makijażu ukrywa się małoletnia dziewczynka. Na wszystkich zdjęciach widać charakterystyczne ułożenie ręki, zdradzające, że K. robiła sobie zdjęcia sama – z aparatem wymierzonym na siebie albo lustro. K. to prawdziwa lolitka. Seksownie ubrana w obcisłe ciuchy, prężąca się niczym kocica przed obiektywem. Nie wstydzi się pokazać ciała, zwłaszcza biustu. Nie wiadomo, w jakim jest wieku (ukryte), ale z klas, do których się zapisała, można wywnioskować, że ma nie więcej niż 15 lat. Z pewnością wiele osób uznałoby ją za studentkę.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (326)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-31 00:32:25

Tyle w tym temacie:P youtube.com/watch?v=t1_iaUpAQ60&hd=1

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-24 15:17:15

LOL

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-28 20:58:36

artukuł może i prawdziwy ale nie wiele zmienia w tej kwestii. niestety. bo teraz jest coraz więcej takich nastolatek. sama mam 15 lat i nie mogę patrzeć na te .. dziewczyny.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-01 20:32:10

Mam prawie 15 lat i nigdy nie pozwoliłabym sobie na taki nietakt! To przykre jak na przestrzeni lat z dam dziewczyny zmieniły się w .. Chyba lepiej to przemilczeć. Na szczęście nie wszystkie dziewczyny pogubiły swój rozum w drodze do 'bycia fajną' czy kim tam one wśród rówieśników chcą być... "W okresie dojrzewania młody człowiek chce być zauważony i dostrzeżony, szuka swojego miejsca w świecie, zwykle nieświadomie walczy o akceptację innych"- chyba jednak pani Ania się pomyliła. Ja nie odczuwam takiej potrzeby. Nie obchodzi mnie zdanie innych. Niektóre rzeczy robię lub nie robię ze względu na samą siebie, a nie na to by spodobać się innym. Jeśli dorośli chcą by te dziewczęta zachowywały się przyzwoicie powinni wziąć sprawy w swoje ręce a nie wytykać palcami. Dziewczęta dawno zapomniały o dobrych manierach i chyba jeszcze nie jest za późno żeby pokazać co i jak. Z perspektywy nastolatka w Polsce temat seksu jest tematem zakazanym. Czego nie popieram.. Coraz częściej w internecie można przeczytać o nastolatkach w ciąży. Dzieci same z siebie nie będą widziały jakie są skutki kochania się, a coraz więcej jest zbyt leniwa, żeby poszukać i się dowiedzieć. Wiem, że trochę zboczyłam z tematu jednak 'sweet focie' nie są jedynym problemem w tych czasach...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-30 20:29:26

MAM 14 LAT I NIE WYOBRAŻAM SOBIE POZOWANIA DO TAKICH ZDJĘĆ TYLKO KOMPLETNE WIEŚNIARY SIĘ NA TO GODZĄ !!! ŻAL !!! W MOJEJ SZKOLE TO SIARA NO PROSZĘ WAS NA TAKIE LASKI MÓWI SIĘ LANDRYNY ... NAJLEPIEJ NIECH STANĄ SOBIE NA A2 CZY COŚ...;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-20 18:17:12

gówniary do nauki a nie zdjęcia sobie robią, potem je sprzedają za doładowanie, następnie sprzedają swoje ciało za pasek do spodni albo dźinsy, a na koniec 14 latka jest w ciąży i jest tragedia i płacz. żal na maxa, takie zdjęcia robić, to już nie jest modne i nigdy nie było, takie poniżanie sie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-18 18:47:20

nie wiem co się dzieje z tymi nastolatkami... gdy patrze na takie zdjęcia to mnie mdli:/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-18 01:02:07

Są cycki jest główna!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-17 19:58:58

100 % prawdy... co się dzieje teraz z tym krajem ....?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-16 20:59:46

posdumowując :D magia Photoshopa:D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz