Najdziwniejsza historia o rodzicielstwie, jaką dziś przeczytacie...

06 Lipca 2017

Rodzic zaangażował prawnika i walczy z rządem Kolumbii Brytyjskiej.

Kori Doty

Z roku na rok dowiadujemy się o coraz większej liczbie przypadków osób, które mają problem z identyfikacją własnej płci albo czują się nie tą płcią, na którą wskazuje ich fizyczność. Ostatnio głośno zrobiło się o córce Brada Pitta oraz Angeliny Jolie. Mała Siloh ubiera się jak chłopiec, a nawet poprosiła rodziców, aby nazywali ją Johnem. Sławna para rzekomo miała zgodzić się na kontrowersyjną kurację hormonalną, dzięki której Shiloh stałaby się chłopcem. Nikt nie ma jednak pewności, czy jest prawdziwa. Gdyby okazało się inaczej, stanowi i tak nic nieznaczący news w porównaniu z doniesieniami z Kanady.

Kori Doty jest mieszkańcem Kanady, który nie definiuje się ani jako kobieta, ani mężczyzna. Co więcej, pragnie, aby jego 8-miesięczne dziecko nie zostało oficjalnie zapisane w akcie urodzenia jako chłopiec czy dziewczynka. Prowadzi on w tym celu walkę z rządem Kolumbii Brytyjskiej (prowincja Kanady – red.). Miesiąc temu drogą mailową złożył kartę zdrowia dziecka - Searyl Atli's z oznaczeniem płci „U” (unknown), czyli nieznana.

„Uznaję je za dziecko i staram się dać miłość oraz wsparcie, aby mogło być na zewnątrz takie, jakie pragnie, bez restrykcyjnych wskazań na chłopca czy dziewczynkę”- powiedział Doty jednemu z serwisów informacyjnych.

Walka rodzica trwa. Jak na razie Doty otrzymał odmowną odpowiedź, pomimo wysłania karty zdrowia, w której nie zaznaczył żadnej płci.

Według CBC (kanadyjski publiczny nadawca radiowo-telewizyjny – red.) „U” mogło zostać uznane za słowo „undertermined” albo „unassigned”, czyli „nierozstrzygnięty”,  „niewyznaczony”. Zaangażowany w sprawę prawnik przekonuje jednak, że świadectwa urodzenia prowincji Kanady przewidują jedynie męskie albo żeńskie oznaczenie płci. Są jednak prowincje, np. Ontario, które rozważają politykę mającą na celu uznanie trzeciej płci.

Zobacz także: Fa’afafine - Kobiety w męskim ciele

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (8)
ocena
4.5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-07 02:56:58

Świat się kurvva kończy, chyba wyj....ebało mnie do innego wymiaru bo nienormalne staje się normalne i na odwrót. Boże, widzisz i nie grzmisz...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-06 21:30:28

Skoro to coś chce być facetem to niech będzie nim w 100. Jakim prawem więc urodził dziecko? Czy faceci rodzą dzieci? Czy mają ku temu instynkt? Gosc niby jest facetem, ale dziecko dał sobie zrobić, więc narządy i cycki sobie zostawil. Jaki to więc facet? Niech się w końcu zdecyduje. Dziecko powinna urodzic mu 100 kobieta. Pozwolmy degeneratom siać glupią zaraze. Albo się jest facetem albo kobieta.. a nie raz tym raz tym...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-06 10:41:48

Masakra co się dzieje z tymi ludźmi, świat się kończy... biedne dziecko

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-07-06 09:53:51

Boze, o co tyle szumu? Gosc/gosciowa ma troche racji, bo kazdy z nas jest od urodzenia wsadzany do pewnej szufladki i dlatego pozniej sa takie reakcje od ludzi jak ktos chce z niej wyjsc. Diecko widac, ze szczesliwe, wiec po cholere tak sie pluc? Dajcie innym zyc.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-06 12:25:45

No to chyba normalne, że jak jest penis to chłopiec, a jak go nie ma to dziewczynka, stwierdzić płeć "nieznaną" można tylko wtedy, gdy dziecko urodzi się obojniakiem. Jak ktoś jest czarny to jest czarny, jak ktoś jest biały to jest biały, jak ktoś ma niebieskie oczy to ma niebieskie. To dziecko ma 8 miesięcy, jeszcze nie jest świadome tego co jego ojciec/matka wyprawia, więc czemu ma być nieszczęśliwe?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-06 01:56:44

Masakra. Takich ludzi jak on/ona powinni kastrować i wysyłać na przymuszone leczenie psychiatryczne. Równie dobrze mógł/mogłaby czuć się np. psem, pewnie to coś chodziło by na czterech do weterynarza, a swoje dziecko nazywałoby szczeniakiem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-06 01:12:29

Debilizm..niedlugo jeszcze bedzie mozna wpisac ze nie jedt sie czlowiekiem a zwierzeciem albo jedzeniem.. jest penis to jedt chlopiec jest muszelka to dziewczynka koniec kropka. W skrajnych przypadkach co innego gdy juz jest 100 pewnosci ze natura oszukala.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-06 02:54:08

Ludzie to zwierzęta.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1