Nadgorliwa Pomoc Społeczna odebrała matce dziecko! Urzędnicy uznali, że jest za biedna!

29 Maja 2011

Czy to była na pewno właściwa decyzja?

Edyta Wieczorek

Pani Edyta Wieczorek z Gdyni nie przypuszczała, że może spotkać ją w życiu taka tragedia. Kobiecie nigdy się nie przelewało. Zawsze ciężko było jej znaleźć pracę, mieszkanie i pieniądze na utrzymanie. Kiedy jednak dowiedziała się, że jest w ciąży, postanowiła odmienić swoją dotychczasową sytuację.

Kobieta znalazła lokal, w którym urządziła swoje mieszkanie. Powoli zaczęła również kompletować wyprawkę dla noworodka. Aby nieco poprawić swoją opłakaną sytuację finansową, poprosiła o pomoc Miejski Ośrodek Pomocy Społeczny. Jak donosi Fakt.pl, kobieta otrzymała doraźny zasiłek i bony żywnościowe. Wszystko szło więc w jak najlepszym kierunku. Pani Ewa zupełnie nie spodziewała się tego, co wkrótce miało ją spotkać.

Gdy leżała w szpitalu po porodzie, przyszli do niej pracownicy pomocy społecznej i zawiadomili, że zabierają jej nowo narodzone dziecko. Panie Edyta tylko kilka dni mogła cieszyć się swoim maleństwem. Filipka przewieziono ze szpitala do specjalnej placówki opiekuńczo-wychowawczej, a ona mogła go jedynie odwiedzać.

Pracownicy pomocy społecznej uzasadniają swoją decyzję tym, że kobieta nie miała rzekomo żadnych środków na utrzymanie maleństwa, a w jej mieszkaniu nie było właściwych warunków do wychowywania dziecko. Zarzucono jej również poważne problemy zdrowotne. Pani Edyta nie zgadza się jednak z decyzją sądu rodzinnego.

Zrozpaczona matka za wszelką cenę pragnie odzyskać swoje maleństwo...

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Dallas Wiens: Odzyskał swoją twarz i pierwszy raz pokazał się publicznie! FOTO przed i po!

Mężczyzna jest trzecią osobą na świecie i pierwszą w USA, której wykonano pełny przeszczep twarzy.

TYDZIEŃ MODY COLGATE MAX WHITE ONE

Pokaż nam swój zniewalający uśmiech, śnieżnobiałą stylizację i wygraj jeden z ośmiu ekskluzywnych dodatków od największych modowych marek!

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (78)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

temida
(Ocena: 5)
2015-01-27 11:36:12

nadgorliwa pomoc spoleczna ... (!)

to tylko w polsce !!! w innym kraju pomogli by kobiecie, w anglii by dostala mieszkanie, pomogli by znalezc opiekunke, prace itp. co za cholerny kraj! gdzie jest sprawca tego dziecka, dlaczego go nie scigaja o alimenty ?? znow ktos bogaty chcial dziecko wiec ukradli od biednej kobiety?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
blondi
(Ocena: 5)
2013-01-24 15:11:04

Lechu w radiu uroda już program ma? czy będzie mówił o kaszce www.radiouroda.pl i wszystko jasne

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-21 10:29:00

kidnaping państwowy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-10 22:20:38

Pomoc społeczna jedna z najgorszych instytucji państwowych !!! Zależy na jaką raszple tam trafisz , jak żle to zamiast otrzymać POMOC to zrobią Ci z życia piekło. Przyjaciółka poszła po bony żywnościowe to zrobili jej taki młyn, że chcieli jej dzieci odebrać... znalazła prace ,chciała sie starać o dofinansowanie do przedszkola ( 2dzieci-koszt 380zł) nie dostała.... bo jej dochód (ok.700zł) przekroczył jakąś norme na osobe, za to dostała kuratora bo dzieci siedzą z sąsiadką ! Żenada

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-20 22:49:53

powinni dać jej szanse!! i sprawdzać jak sobie radzi z dzieciaczkiem , czy jest pojedzone , czy jest wykąpane.... czy ma czyste ciuszki.... Jeśli tak , to nie widze żadnego problemu aby mogła je wychowywać!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-18 20:04:54

A dlaczego ta pani nie wspomina,że ma jeszcze 15-letnią córkę, którą porzuciła i 7-letniego syna, którego też jej odebrano. Przecież bez powodu tego nie zrobiono. Zamiast się zająć swoimi dziećmi, ta pani woli urodzić sobie kolejne, licząc że może tym razem go nie odbiorą? Będzie tak rodzić dopóki natura jej nie powstrzyma? A kolejne dzieci będą się tułać po placówkach? Brak tu wszystkich faktów z życia pani Wieczorkiewicz( nie Wieczorek!). Szkoda,że przedstawia się zawsze subiektywną prawdę...A dzieci cierpią...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-05 22:15:27

Nie powinno ich to obchodzic czy jest biedne czy nie powinni pomóc matce a nie odbierac jej taka małą kochającą istotkę;(( Dla matki najwazniejsze jest dziecko ich to nie obchodzi;/ A może matka sobie radziła z dzieckiem tylko nie miała tak za ładnie w domu;/ A oni już mysla nie wiadomo co i nawet nie chce pomóc hamy łażące..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-05 19:35:58

a co za probelm ? iść do mediów, kancelarii prawnej która za samo wspmnienie w TVN jej nazwy i miasta pomoże. Idź też do księdza. Oni mają mordy pełne frazesów o rodzinie jako wartości. A księdza władza boi sie jak ludzie stalina

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-03 06:46:15

bardzo ci tak dobrze stara biedaczko

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-01 17:09:13

Dziennik Zachodni z okazji dnia babci pisał o podobnym przypadku bodajże w Bytomiu. Z tym, że tam babcia wykradła dziecko ze szpitala i zaniosła do domu do syna i synowej. Cała brygada antyterrorystyczna ścigała babunię, która nawet nie myślała się poddać i wraz ze zrozpaczonymi rodzicami bronili dziecka. W efekcie wróciło ono do rodziny, która może i zamożna nie była ale miłością i poświęceniem nadrabiała lekkie braki w pieniądzu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz