MIPSTERS: Muzułmańscy hipsterzy

17 Kwietnia 2016

Kochają modę, są świetnie wykształceni, mają przyjacielskie podejście do otoczenia. I łączą to wszystko z kulturą Bliskiego Wschodu.

muzułmańscy hipsterzy

Nazwa: mipsterzy, generacja M

Wiek: od 16 do 24 lat

Wygląd: hipstersko-muzułmański

Cechy charakterystyczne: zainteresowanie modą i łączenie jej z elementami kultury Bliskiego Wschodu

O tym, kim są hipsterzy, wiedzą chyba wszyscy. Gęsta broda (to u facetów), liczne tatuaże (to u dziewczyn i facetów), modne okulary i buty, ubrania, które wyglądają jakby były założone od niechcenia, choć tak naprawdę tworzą dokładnie przemyślaną, spójną całość. Hipsterzy uwielbiają alternatywną muzykę i niszowe puby. Rozmawiają o sztuce i nieznanych nikomu artystach. Chcą uchodzić za indywidualistów, choć tak naprawdę wszyscy wyglądają jak produkowane masowo klony. I mimo że dzisiaj wiele osób wyśmiewa ich sposób bycia, nie brakuje młodych, którzy nadal pragną być częścią tej grupy.

Trend na bycie hipsterem nie ominął także krajów Bliskiego Wschodu. O przedstawicielach tzw. generacji M mówi się tam „mipsterzy”. Słowo to jest oczywiście zlepkiem wyrazów „muslim” i „hipster”.

Kim są? Czym się interesują? Jakie mają poglądy?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (13)
ocena
4.1/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-04-18 15:31:57

re: MIPSTERS: Muzułmańscy hipsterzy

kobieta na ostatnim zdjęciu odkryła za dużo widać jak aż kostki :O

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-04-17 16:39:58

re: MIPSTERS: Muzułmańscy hipsterzy

Czyli generalnie muzułmański hipster charakteryzuje się tym że nosi okulary przeciwsłoneczne, ewentualnie elegancką koszulę. Aha.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-04-17 15:33:12

re: MIPSTERS: Muzułmańscy hipsterzy

Cytuje!!!! Witold Gadowski!! ;;G: Europa powinna wreszcie zrozumieć, że interes Europy i Stanów Zjednoczonych nie jest tożsamy. To Stany Zjednoczone odpowiadają za rozbicie bariery ochronnej w Afryce Północnej. Co nazywam barierą ochronną? Dyktatury, które tam rządziły i stanowiły barierę przed imigracją biednych ludzi do bogatej Europy. Maroko, Algieria, Tunezja, Libia, Egipt i Syria stanowiły taki pierścień, który nie przepuszczał imigracji z Afryki. Teraz Stany Zjednoczone do spółki z Francją, nieświadomą swoich działań, rozbiły tę barierę w tym ciągu tzw. Rewolucji Jaśminowych i różnych innych. No i mamy efekt. Bariera ochronna pękła, imigracja ruszyła. (…),,

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-04-17 20:50:25

Francja miała od groma interesów gospodarczych w Libii, nic nie robili "za namową". Dwa dni po obaleniu Kadafiego było tam już pełno francuskich spółek. Sama pamiętam jak ogłaszano, że za 4-6 lat inwestorzy pobudują tam ogromnych hoteli i będziemy mieli nową Tunezję pod nosem. Nie ogarnęli tylko, że obalenie jednego systemu politycznego bez planu na następny może się skończyć anarchią i walką o władzę. Sory, ale kraj, w którym nie ma bardzo dobrze zorganizowanej biurokracji, w którym współczynnik korupcji i nepotyzmu jest wysoki, a wśród społeczeństwa nie istnieje powszechna świadomość obywatelska i polityczna nie będzie działał dobrze nawet jeśli ONZ mu opowie jak powinna działać demokracja. Zauważ, że niemal wszystkie państwa w których teraz demokracja działa świetnie, miały w swojej historii okres rządów autorytarnych,podczas których działalność państwa jako organizacji osiągnęła bardzo wysoki poziom - ukrócono korupcję, zbudowano biurokrację, sądownictwo i nauczono ludzi ich praw. Dopiero potem przychodziły rewolucje francuskie i inne wydarzenia historyczne, które zmieniały ustrój. Jakikolwiek ustrój przybierze teraz takie państwo, będzie ono funkcjonowało 1000x lepiej niż kraj, który nie wypracował sobie takich fundamentów.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-04-17 13:11:42

re: MIPSTERS: Muzułmańscy hipsterzy

Niebieska koszula i okulary = hipster?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-04-17 08:18:23

re: MIPSTERS: Muzułmańscy hipsterzy

już pomijając sam fakt religii to na hipsterów oni nie wyglądają

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-04-17 07:28:44

re: MIPSTERS: Muzułmańscy hipsterzy

Celem takich portali jak ten, telewizji, prasy oraz radia jest buntowanie człowieka przeciw drugiemu człowiekowi, a następnie opisywanie reakcji jakie następują w skutku nienawiści. To właśnie media terroryzują społeczeństwo i narzucają kult nienawiści. Gdy w mojej miejscowości, u sąsiada, prostytutka obcięła jednemu facetowi głowę siekierą, to media w naszej mega doinformowanej medialnie polsce milaczały, ale gdy gdzieś na środku pola, we francji, jakiś muzułmanin zgwałci nastolatkę to mówią o tym media na całym świecie. Czy to znaczy, że w polsce nie gwałci się nastolatek ? A piszący takie artykuły są święci, gdy wytykąją palcem ? Przyjrzyjcie się do jakiego stopnia można oszukać wszystkich ludzi podając im "na tacy" w mediach niby prawdziwą informację, jednak zatrutą i kreującą postawę sędziego względem drugiego człowieka. Bo jeśli o czymś się nie mówi w mediach to tego nie ma, prawda ? Ciągle słyszymy jak się nam kobietom wtyka z każdej strony, na siłę poradniki o tym jak być lepszą, jak być doskonalszą, jak szybciej schudnąć, a co powinnam zmienić, a jak mój chłopak powinien zareagować, a jaki kolor majtek powinnam założyć i czy powinnam w nich w ogóle chodzić i co powinni powiedzieć na to wszystko moi rodzice... - czy nie widzicie tego dziewczyny, że to jest jawne terroryzowanie nas informacjami i narzucanie nam niewoli, tak jak media chcą. Mówią jakie mamy być, a sami tak nie postępują. Biblia i Jezus Chrystus nazywają takich ludzi faryzeuszami i religijnymi obłudnikami. Tak postęuje z ukrycia szatan. Obiecuje wpierw kolorowe jabłka i mówi, że są dobre jeżeli je skosztujemy, a potem się z nas naśmiewa i mówi: "a nie mówiłem".

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-04-17 15:13:31

Dziewczyno, dobrze wiem o czym mówisz. Brawo, że są jeszcze myślący ludzie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-04-17 17:03:12

Mylisz się. Większość mediów w Polsce zajmuje się wybielaniem opinii niektórych grup społecznych ( chyba wiadomo których). Jeżeli komuś zależy na prawdzie, to nie będzie szukał jej w mediach tylko w niezależnych źródłach. Dla mnie takim niezależnym źródłem są opinie ludzi mających styczność z pewnymi grupami społecznymi. Wierzę tym opiniom bardziej niż jakiemukolwiek medium społecznemu. Kolejnym niezależnym źródłem są filmy udostępniane przez zwykłych ludzi. Takich filmów w internecie jest mnóstwo, wystarczy poszukać ( nie trudno jest znaleźć). Niestety ciężko je oglądać bo podnoszą ciśnienie bardziej niż 5 podwójnych espresso naraz.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-04-17 21:02:32

17:03, to wyszukaj sobie w internecie tzw. "hoax map" - mapę całkowicie zmyślonych przestępstw popełnionych przez uchodźców w Niemczech,o których informacje pojawiły się w internecie. W postaci memów, filmików zamieszczanych przez "zwykłych" ludzi, portalach internetowych związanych z określonymi środowiskami politycznymi i częstokroć zwielokrotnianych przez media tradycyjne (to prawdopodobnie nieumyślnie). Nie neguję, że takie przestępstwa mają miejsce, pytam tylko po co ktoś wymyśla kolejne i rozprzestrzenia takie newsy w internecie? Jaki ma w tym interes? Kogo chce nastraszyć? Co chce finalnie uzyskać? To są pytania, które zadać powinni sobie zadać wszyscy, niezależnie od ich poglądów. Poza tym wierzyć w to co jest napisane w internecie w chwili gdy firmy zatrudniają "klakierów" do chwalenia ich usług i produktów, a partie polityczne opłacają ludzi komentujących artykuły i udzielających się na forach... Nie radzę. Kłamstwo czy niedopowiedzenie zapisane w gazecie czy powiedziane w tv za chwilę wytknie konkurencja, ale mema udostępnionego przez 10000 osób nikt nie jest w stanie sprostować, a jego twórcy nikt nie przylepi łatki kłamcy czy osoby nierzetelnej bo nie wiadomo co to za jeden.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz