Ta 20-latka nigdy nie miała chłopaka. Czy kiedykolwiek uda jej się znaleźć miłość?

22 Stycznia 2018

Z powodu choroby wygląda jak małe dziecko, ale nie traci nadziei.

Michelle Kish

Michelle Kish czasami śmieje się, że jest bardzo wyjątkowa, bo zdiagnozowano u niej niezwykle rzadką chorobę. Młoda Amerykanka cierpi na zespół Hallermanna-Streiffa, czyli zespół wad wrodzonych, „na którego obraz kliniczny składają się krótkogłowie z uwypukleniem okolicy czołowej i skroniowej, mikroftalmia, zaćma wrodzona, mikrostomia, dziobiasty nos i hipoplazja żuchwy. Występują liczne zęby nadliczbowe. Pacjenci z są niscy i wykazują nieprawidłowo skąpe owłosienie ciał” (Wikipedia).

Do tej pory zdiagnozowano jedynie 250 takich przypadków na całym świecie. Choć nasza bohaterka skończyła już 20 lat, wciąż wygląda jak małe dziecko. Jest maleńka, prawie nie ma włosów, a jej twarz jest zniekształcona. - Czy ludzie myślą, że wyglądam na o wiele młodszą, niż jestem w rzeczywistości? Myślę, że tak, bo ciągle pytają mnie o prawdziwy wiek - wyznaje w rozmowie z mediami.

Życie Michelle nie było i nigdy nie będzie łatwe, ale ona z nadzieją patrzy w przyszłość. To wyjątkowo pozytywnie nastawiona postać, która ma odwagę marzyć.

Zobacz również: „Najbrzydszy pan młody na świecie”: Internauci odradzają mu powiększania rodziny...

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (15)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-23 08:51:46

Musi byc przeszczesliwa,ze jej nieabortowali.Ale chociaz teraz Amerykanie maja fajna pozywke i moga ogladac ja jak malpke w zoo.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
DianaNaWozku
(Ocena: 5)
2018-01-22 11:17:58

Ja też jestem niepełnosprawna, ale na zupełnie inaczej niż ta laska, chodzę, ale to jest chód inny niż zdrowego człowieka. Chodzę bardzo powoli, chwiejnie, sztywno z ograniczonym ruchem nóg, na dłuższe trasy korzystam z wózka i nie rozumiem ludzi którzy mi współczują. Dla mnie moje życie jest normalne, może dlatego, że nie znam innego, a może dlatego, że nie lubię dołować się przez coś na co nie mam wpływu. Zresztą przez moje MPD spotkałam wielu fajnych ludzi, rehabilitację też lubię, bo wbrew pozorom lubię się męczyć fizycznie :D A co do miłości. Związek nigdy nie był priorytetem w moim życiu, może dlatego, że nigdy się nie zakochałam Ja tam wyznaję motto : "Będzie facet - super. Nie będzie faceta - też super"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-22 06:21:40

Jest mnóstwo zdrowych osób które nigdy nie znalazły miłości

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-22 02:54:22

ona i medycyna? Czy to jest w ogóle możliwe w jej wypadku? Pytam poważnie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-22 19:15:22

Raczej niemożliwe. To są bardzo ciężkie studia, dużo zajęć i wykładów, z których wraca się często ok. 20. po to by uczyć się przez pół nocy, bo nazajutrz i kolokwium i kolejne zajęcia przez wiele godzin.Trzeba mieć naprawdę końskie zdrowie, by temu sprostać.Potem specjalizacja, kilka lat szkolenia, wyjazdów, praktyk zawodowych etc.Już nie wspomnę o pracy w szpitalu, dyżurach nocnych, stresie i zmęczeniu.Zauważ, że jej pokój wygląda nieco jak sala szpitalna, ona ma rurkę tracheotomijną, co znaczy, że sama nie może zbyt długo oddychać i jest uzależniona od aparatury wspomagającej dostarczanie jej powietrza.Zobacz film.W żaden sposób nie może sprostać wyzwaniom zawodu lekarza, ale fajnie, że ma marzenia i jest świadoma, że to może się nie udać i ma inne plany.Jak dla mnie, to pozytywna osoba, która się nie poddaje, a przede wszystkim ma super rodzinę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-22 19:24:14

Nie chodziło mi o nawał nauki tylko o predyspozycje fizyczne. Medycyna to nie tylko nauka a wiele godzin fakultetów i zabiegów. Jej ciało nie jest do tego przystosowane nawet jeśli chciałaby zostać zwykłym internistą i tak musi przejść przez wszystkie fakultety.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-23 00:11:22

No więc właśnie o tym pisałam, może niezbyt jasno, ona fizycznie nie podoła takiemu obciążeniu, jakim są tak trudne studia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-23 00:39:28

to po co piszesz o dużej ilości nauki? Może ma sprawny umysł.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-23 01:31:40

Nie neguję jej inteligencji, jednak sprostanie dużej ilości nauki oraz wykładów, ćwiczeń,kolokwiów, wymaga jednak zdrowia fizycznego, a tego ona nie ma.Po postu, pewnych rzeczy się nie przeskoczy i tyle.Ma sprawny umysł, ale ciało na tyle niesprawne, że jest zależna od aparatury medycznej.To jak ona ma ratować dzieci, bo chce być pediatrą, skoro sama potrzebuje całodobowej opieki i respiratora.No litości, nie wszystko na siłę, bo się komuś coś wydaje.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-23 14:28:41

Dokładnie, jest tyle innych zawodów ona wybrała najtrudniejszy dla siebie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-23 19:29:27

To raczej jej marzenia i wolno jej mieć, jak każdej innej osobie. Ale życie jest bezwzględne i gdy nie ma się predyspozycji do takiego zawodu, to po prostu nic z tego nie będzie. Powtarzam, dziewczyna ma niesamowite szczęście, że ma tak ogarniętą, opiekuńczą rodzine. Widać, że jest szczęśliwa, ale jednocześnie jest bardzo mocno infantylna, to takie 20 letnie dziecko, trzymane pod kloszem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-23 19:38:31

Niestety, życie jest niesprawiedliwe. Czasem osoba zdrowa zachoruje i musi zmienić całe swoje życie i plany. Nic już nie jest wieczne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-22 01:11:06

Przykro mi to pisać, ale ona nigdy nikogo nie znajdzie, no chyba że podobnego chłopaka do siebie, który też cierpi na to samo co ona. Znam doskonale ludzi i wiem, że żaden zdrowy facet się nią nie zainteresuje, spójrzmy prawdzie w oczy. Ludzie na wózkach mają problemy ze znalezieniem partnera a co dopiero chorzy na takie coś.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-22 08:50:56

niestety masz racje, bardzo przykre

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-22 09:52:12

to taki biologiczny mechanizm... moze znajdzie kogos podobnego do niej lub chorego na inna chorobe i beda szczesliwi

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz