Rewolucyjne odkrycie polskich geologów. Kolebką ludzkości jest...

06 Września 2017

Przeczy to dotychczasowej teorii.

pierwszy człowiek

Doszło do odkrycia, które wstrząsnęło światem nauki. Do tej pory uważano, że to Afryka jest kolebką ludzkości, ale znalezisko Gerarda Gierlińskiego z Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie wskazuje na inny kontynent. Najstarsze ślady człowieka, które odnaleziono do tej pory, pochodzą z Europy, a nie Afryki. Mało tego, historia człowieka może być o wiele starsza niż jeszcze niedawno myślano. Ślady pochodzą sprzed 5,7 mln lat.

Gierliński dokonał odkrycia w 2002 r. podczas pobytu na Krecie. Na jednej z nabrzeżnych skał zobaczył odciski stóp. Osiem lat później wrócił w to samo miejsce – tym razem z Grzegorzem Niedźwiedzkim, pracownikiem szwedzkiego Uniwersytetu w Uppsali. Niedźwiedzki wcześniej zasłynął z odkrycia o najstarszym czworonogu. Ich wspólna wyprawa zrewolucjonizowała dotychczasowy pogląd dotyczący pochodzenia człowieka. Trezba jednak wspomnieć, że starali się go obalić także bułgarscy naukowcy. 70 lat temu – także w Grecji – wykopano szczątki istoty ludzkiej, która żyła ponad 7 mln lat temu. Niewykluczone, że należała do grupy najstarszych praludzi.

Ślady stóp zostawili nasi przodkowie. Co na to wskazuje? Po pierwsze to, że chodzili na dwóch nogach i nie mieli chwytnych stóp. Naukowcy przekonują, że można ich przypisać do plemienia Homini.

Na ten temat powstała publikacja w najnowszym wydaniu „Proceedings of the Geologists' Association”. We wtorek – 5 września odbędzie się konferencja poświęcona znalezisku. Odbędzie się ona w Państwowym Instytucie Geologicznym.

Zobacz także: Martwy kosmita znaleziony na Syberii! (Prawdziwy ALIEN?)

Źródło: wyborcza.pl,www.tvp.info

 

 

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (0)
ocena
0/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz