Kim są kobiety, które przechodzą na islam?

17 Czerwca 2017

Niekiedy decydują się na ten krok, bo są związane z muzułmaninem, czasem po prostu szukają sensu życia – szacuje się, że każdego dnia przynajmniej jedna Polka przechodzi na islam.

muzułmanka

Nie tylko w naszym kraju takie decyzje budzą emocje. Gdy kilka lat temu piosenkarka Janet Jackson, która poślubiła katarskiego miliardera Wissama Al Mana, postanowiła z tego powodu przyjąć wiarę męża, amerykańskie media były w szoku. Jednak znajomi gwiazdy przekonywali, że dzięki temu odnalazła szczęście. „Spędza bardzo dużo czasu na studiowaniu nowej religii i jej wyznawców. Czasy wyzywających układów tanecznych i tekstów piosenek z seksualnym podtekstem już się dla niej skończyły” – tłumaczyła przyjacióła Jackson w rozmowie z magazynem „Star”.

Mimo takiego zaangażowania związek gwiazdy nie przetrwał. Choć w styczniu tego roku piosenkarka urodziła syna, w kwietniu podano informację o rozwodzie pary. „Janet i Wissam przyznali, że im nie wyszło i postanowili iść innymi drogami. Mimo rozstania chcą być dobrymi rodzicami i ich wspólną decyzją jest, że Eissa zostanie z matką w Londynie” – doniósł „The Mail on Sunday”.

Na islam zdecydowała się przejść także skandalistka Lindsay Lohan, dotychczas znana głównie z imprezowego stylu życia. Podobno u aktorki nastąpiła wielka przemiana wewnętrzna, czego dowodem miała być rewolucja na jej… profilu na Instagramie, z którego zniknęła cała zawartość. Gwiazda zamieściła tam tylko arabskie pozdrowienie „alaikum salam”, czyli „pokój z wami”. Lohan nie udzieliła dotychczas komentarza w tej sprawie, zaś jej rzecznik przyznał, że jest to związane z pozytywnymi zmianami zachodzącymi w życiu Lindsay.

W show-biznesie mało co nas dziwi, jednak w zwykłym życiu, zwłaszcza w polskich realiach, decyzja kobiety o przejściu na islam nie zawsze przyjmowana jest spokojnie. Świadczy o tym niedawny wyrok radomskiego sądu, który skazał na pół roku więzienia Wojciecha G., oskarżonego o grożenie pozbawieniem życia córce, która zmieniła wiarę.

Kilka lat temu kobieta poślubiła Pakistańczyka, a trzy lata temu postanowiła przyjąć religię męża. Jej ojciec nie mógł tego zaakceptować, między nim a córką dochodziło do przepychanek i awantur. Mężczyzna miał wyzwać ją od terrorystek i skarżyć się, że „nie po to przyjęła chrzest, by teraz chodzić w szmatach”. Kobieta usłyszała, że nie jest już jego córką, wyrzekł się nawet własnej wnuczki.

Przeczytaj także: Byłam muzułmanką

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (5)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-18 16:19:03

Lepsze ona niez porozbierane na ulicach kobiety wylkadajaca jak prostytutki.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-17 20:07:20

czemu to kobieta zawsze zmienia wyznanie a nie facet????

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Gamon
(Ocena: 5)
2017-06-17 19:38:00

Nie szanuję kobiet, które dla męskich gaci zmieniają religię..... Znam sporo takich które przeszły na islam... znają go tylko z opowieści mężów i ich rodzin. Same nigdy nie przeczytały Koranu.. nie mają pojęcia o islamie......

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-17 14:42:30

Bym powiedziała i to dobitnie kim są kobiety, które przechodzą na islam, ale zapewne niecenzuralne słowa tutaj nie przejdą, także same sobie dopowiedzcie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-17 09:41:37

Ale Was kreci temat, mode Wy byscie przeszli na Islam? :) A od Nas prosze wara

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1