Dziś wygląda tak, ale jeszcze niedawno... Zobacz, jak zniszczyła ją anoreksja!

06 Listopada 2016

Nastolatka nie mogła się poruszać, pluła krwią, a jej serce mogło przestać bić.

Jodie-Leigh Neil

Zaburzenia odżywiania to temat, z którym wciąż mamy spory problem. Albo w ogóle o nim nie mówimy, albo wszystkie anorektyczki wrzucamy do jednego worka. To zazwyczaj młode dziewczyny, które same szukają problemu, bo są tak rozpieszczone, że nie wiedzą już, jak zwrócić na siebie uwagę. Często nawet nie postrzegamy tego jako choroby, ale modę, styl życia i przejaw zwykłej głupoty. Zamiast współczuć - wyśmiewamy.

Takie historie pokazują, że to zdecydowanie bardziej skomplikowane, niż nam się wydaje. Młoda Brytyjka zdecydowała się ujawnić szokujące zdjęcie z przeszłości na Instagramie. Na fotografii widzimy nie zdrową dziewczynę, ale chodzący szkielet, który w każdej chwili może umrzeć. 18-letnia Jodie-Leigh Neil ze szczegółami opisała, co działo się z jej ciałem w najgorszym momencie.

Do czego doprowadziło skrajne wygłodzenie i jak wygląda dzisiaj?

Zobacz również: Anoreksja w młodym wieku: Ona zaczęła się głodzić już jako 12-latka!

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (10)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

milka88
(Ocena: 5)
2016-11-07 00:02:45

Anorektyczki nie są wyśmiewane. Nie miałam nigdy anoreksji, ale z powodu problemów zdrowotnych moja waga osiągnęła tą samą granicę co w artykule. Spotykałam się z przerażeniem, złością, brakiem akceptacji i ludzie odsuwali się z niesmakiem. Bolało jak diabli, tym bardziej, że zdawałam sobie doskonale sprawę z tego, jak źle wyglądam i ze wszystkich sił pragnęłam być zdrowa i wyglądać jak oni. Wiem, że ludzie się boją choroby i dlatego tak reagują, ale warto czasem kogoś wesprzeć zamiast z góry zarzucać głupotę i się odsuwać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-06 12:43:22

Wiec jak mam rozmawiac z kims kto jest gruby? Nie mowie, o przypadkowej osobie na ulicy, ale o osobie bliskiej. Co mam zrobic, by jej nie zranic? Co powiedziec, zeby wiedziala, ze ja wspieram?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-07 10:22:49

Np. nie rozmawiać o jej wadze? Osoby otyłe nie są głupie. Mają lustra i doskonale wiedzą jak wyglądają. Wiedzą również jakie są skutki otyłości. Nie musicie ich "uświadamiać". Wystarczy, że przypadkowi ludzie robią to za was każdego dnia. Jeśli zdecydują się przejść na dietę, zacząć ćwiczyć itd. wtedy okazuj swoje wsparcie i bacz na to, żeby się w tym nie zatraciła. Dobrze by było też poćwiczyć razem. Po pierwsze, większa motywacja. Po drugie jako "tarcza" przed różnymi burakami, które wyśmiewają ćwiczące/biegające "grubasy" i jednym głupim tekstem potrafią zniweczyć cały trud. I pamiętajcie, ciągłe przytyki jeszcze nikogo do niczego nie zmotywowały. Co najwyżej ryją psychę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-07 17:05:51

Sugerujesz żeby przymknąć oko i olać temat? Serio? To ja współczuję Twoim bliskim, że nie mogą z Tobą normalnie porozmawiać o swoich problemach.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-07 22:26:06

a może po prostu pilnuj siebie dopóki ktoś sam nie poprosi cię o złote rady? wiesz jak ludzie kochają takich, którzy sie nieproszeni wpier... bo im się wydaje, że mają misje.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-07 23:38:08

Gdzie powiedziałam, żeby olać temat? Jeśli ktoś cie prosi, szuka rady itd. to jak najbardziej. Ale jak słusznie zauważyła osoba przede mną daruj sobie wszystkie umoralniająco/uświadamiające wykłady. Jak ktoś jest gruby, to o tym wie. Nie trzeba mu o tym przypominać w każdej sekundzie jego istnienia. I jeszcze się dziwić, że nie jest ci wdzięczny za okazane zainteresowanie. Ciekawe jak byś się czuła gdyby koś non stop wytykał ci, że np nie jesteś zbyt bystra? Albo, że z tak odstającymi uszami nikt cię nie zechce?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-06 10:13:37

Dlaczego zawsze anorektyczki jak wychodza z choroby to nie wracaja do wagi normalnej tylko do takiej ze wygladaja jak "nalane"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-06 10:53:22

O czym ty w ogóle mówisz? Przecież to jest zupełnie normalna waga!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-07 13:40:11

też się nad tym zastanawiam! może biorą jakieś leki psychotropowe i nie widza jak wyglądają? to nie jest ładna, umięśniona, szczupłą sylwetką, jakiej by sie każdy spodziewał po eks-anorektyczce. to bezkształtne ciało.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-06 09:39:49

Mała ma rację. Z jednej strony wszyscy płaczą, że anoreksja, a z drugiej panuje dziwne przyzwolenie na wyśmiewanie osób otyłych. Ba, babki o całkiem normalnej wadze bywają wyzywane od krów i tłustych świń. Świat oszalał! Najlepiej by było, gdyby tak wszyscy zajęli się sobą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1