Ta młoda kobieta apeluje: Przestańcie mi wmawiać, że jestem piękna. JESTEM BRZYDKA i wiem o tym!

31 Lipca 2016

To reakcja na kampanię reklamową, która przekonuje, że każda kobieta jest atrakcyjna.

brzydka dziewczyna

Walczysz z nadwagą? I tak jesteś piękna. Nie musisz wyglądać jak modelką, by być dumną z tego, kim jesteś. Ideały są nudne - do tego mniej więcej sprowadzają się kolejne kampanie reklamowe, które z jednej strony mają promować produkt skierowany do kobiet, a z drugiej - poprawić ich samoocenę. Coraz częściej pojawiają się jednak wątpliwości, czy to właściwe podejście do tematu. Niektórzy twierdzą, że takie hasła zachęcają nas do lenistwa i akceptacji swoich wad.

Ona kategorycznie się temu sprzeciwia. Ma dosyć wmawiania nam, że to co brzydkie, tak naprawdę jest atrakcyjne. Reklamowe slogany mają mało wspólnego ze zdrowym rozsądkiem i prawdziwym życiem. Głośny tekst autorstwa Kristin Salaky, który pojawił się na łamach portalu „The Washington Post” uderza w firmy zarabiające na naszych kompleksach. Tytuł artykułu „Przestańcie mi wmawiać, że jestem piękna. Jestem obrzydliwa. Pogodziłam się z tym” mówi wszystko.

Czy to głos rozsądku? A może czysta frustracja? Te cytaty przemawiają do wyobraźni.

Zobacz również: REPORTAŻ: Jestem piękna i nie mam zamiaru za to przepraszać!

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (9)
ocena
4.1/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-31 23:42:52

Mądra dziewczyna i ma racje- nie kazdy musi byc ladny! Co nie przeszkadza w byciu wspaniałą osobą. Wszyscy trąbią o samoakceptacji a nawet nie wiedza co to jest. Samoakceptacja to swiadomosc swoich wad i zalet, nieprzejmowanie sie tymi wadami i cieszenie z tego co sie ma. A nie ma nic bardziej denerwujacego niz grube torby ktore na sile wmawiaja sobie ze sa piekne bo one sie akceptuja. Spoleczenstwo wspierajace je w takim przeroscie formy nad trescia tylko robi im krzywde i naraza na smiesznosc. To tak jakby wmawiali niedorozwinietemu dziecku ze jest nadzwyczajnie inteligentne. Nie, nie jest, ale przeciez nadal moze byc urocze, kochane, pocieszne i sympatyczne. Nie robcie z wygladu cechy ktora calosciowo decyduje o wartosci czlowieka !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-31 14:11:50

Moim zdaniem wystarczyłoby gdyby się odpowiednio ubrała, dobrała fryzurę i makijaż. Nie jest brzydka, jest po prostu nie zrobiona.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 2)
2016-07-31 12:06:42

Ale bzdury. Każdy może być ładny i mimo to, że zawsze miałam nadprogramowe kilogramy, nigdy na brak zainteresowania nie narzekałam. I do tej pory nie narzekam. Każdy ma swoje własne odczucie piękna. Niektórzy lubią ładne ciała, inni duże piersi, a jeszcze inni niebieskie oczy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-07-31 13:45:33

Nieprawda! Nie każdy może być ładny, a takimi frazesami to można wytapetować pokój. Ok, nie istnieje piękno jako takie, bo każdy jest inny i ma inny gust, ale są tacy ludzie, którzy są po prostu brzydcy np. z powodu choroby, która zdeformowała im twarz, ciało albo po prostu tacy się urodzili. Każdy może być zadbany, bo obecnie istnieje tyle możliwości poprawy wyglądu, że można z tego skorzystać, ale wmawianie innym, że WSZYSCY są piękni to albo krzywdzenie albo szydzenie. Oczywiście to tylko MOJE zdanie i nie każdy musi się z tym zgodzić i żeby nie było, sama jestem niezbyt atrakcyjna, ale zadbana, więc to, co napisałam bierze się z autopsji. Btw reklama napędza zyski, wykorzystuje różne psychologiczne triki, a ten jest idealny, bo każda kobieta pragnie być piękna:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-31 11:53:56

no i ma racje. co z tego, że reklamy propagują akceptacje, jak i tak każdy facet wyda o Tobie dozgonną opinie, oceniając wyłącznie Twoją du.pe i cyc.ki ewentualnie gdzieś tam jeszcze twarz..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-31 10:29:31

specjalnie robi glupie miny i dziwny usmiech zeby gorzej wygladac. wcale nie jest brzydka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-31 09:37:52

To zależy od zdjęcia, na jednym wygląda lepiej, na innym gorzej. W dodatku zachowuje się, jakby chciała być brzydka, bo marszczy twarz i robi głupie miny.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-31 08:43:48

no to trochę prawda...jest teraz tyle kampanii mających na celu akceptację samego siebie, tyle że nikt z otoczenia nie zaakceptuje naszych wad w takim stopniu. każde społeczeństwo wytwarza jakieś normy, jeśli od nich odstajemy jesteśmy "gorsi". akceptacja samego siebie pomaga tylko nam poczuć się lepiej.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-31 08:39:53

Bo jesteś brzydka!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1