Prawidłowe BMI to 18-25. Jej wynosiło tylko 11! Tak wygląda 30 kg nieszczęścia...

01 Października 2016

Prawie zagłodziła się na śmierć. Jak wygląda dzisiaj?

Hannah Koestler

Często słyszymy, że media społecznościowe nie mają żadnej wartości. Promują głupotę, polegają jedynie na lansie i niczego nie wnoszą do naszego życia. Hannah Koestler z Wielkiej Brytanii (urodzona w Austrii) ma nieco inne zdanie. Można powiedzieć, że Instagram uratował jej życie. To właśnie ta aplikacja zmobilizowała ją do zmian, kiedy 5 lat temu trafiła do szpitala z objawami wygłodzenia.

Jeszcze niedawno 22-latka ważyła zaledwie 30 kilogramów, a jej BMI wynosiło 11 (norma to 18-25!). Nie mogła się poruszać, a kolejne organy wewnętrzne odmawiały posłuszeństwa. W wyjściu z choroby pomogło jej dzielenie się z internautami zdjęciami. Każdego dnia fotografowała piękne dania, których zjedzenie stanowiło dla niej nie lada wyzwanie. Wsparcie komentatorów utwierdzało ją w przekonaniu, że nie może się poddać. Walka jeszcze się nie skończyła, ale jej życiu i zdrowiu już nic nie zagraża. Przy okazji inspiruje innych, bo ponad 120 tysięcy obserwatorów nie wzięło się znikąd.

Fotografie z przeszłości są najlepszym ostrzeżeniem, do czego mogą prowadzić zaburzenia odżywiania. Coś strasznego!

Zobacz również: Lekarze dawali im kilka dni życia, ale wygrały z anoreksją! Jak wyglądają dzisiaj?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (4)
ocena
4.8/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-01 09:57:42

nie mam szacunku do takich ludzi

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-01 12:55:31

W takim razie nie powinnaś mieć też szacunku do ludzi chorych na raka, choroby serca, HIV itp, nie wiem kiedy społeczeństwo zrozumie że to choroba, która może doprowadzić do śmierci, a nie zwykły wymysł?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
M.
(Ocena: 5)
2016-10-01 14:50:13

Niestety nie zrozumieją. Choruję od 7 lat a nastawienie społeczeństwa tylko pogłębia chorobę, bo jak uwierzyć, że jest się chorym, jeśli tyle osób w koło mówi, że to twój wymysł. Ludzie nie są świadomi, ja śmiertelna jest to choroba i że NAPRAWDĘ NIE MA SIĘ NAD TYM KONTROLI. Byle co powoduje u mnie nawroty, ostatni to 20 kilo w pół roku przez co prawie umarłam, bo serce nie dawało rady. Anoreksja to NIE JEST WSTRĘT przed jedzeniem, a PANICZNY STRACH. Twój organizm uczy się, że jedzenie jest "złe" i po czasie mój mózg sam uważał jedzenie, za truciznę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ana
(Ocena: 4)
2016-10-01 04:51:53

Teraz wygląda super, nie powinna ani tyć ani chudnąć.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1