"Galerianki" - nieletnie prostytutki

07 Sierpnia 2008

Centrum handlowe, karta kredytowa „sponsora”, kilka nowych szmatek, a potem spłacenie długu... ciałem. Czy to już prostytucja?

Jak zarabiają nastolatki, których rodziców nie stać na satysfakcjonujące je kieszonkowe? Niektóre opiekują się dziećmi sąsiadów. Niektóre latem zbierają owoce. A niektóre idą do galerii handlowej. Zakładają kuse spódniczki, białe kozaczki, różowe kurteczki. Na buzie nakładają mocny makijaż. Jego zadaniem jest ukrycie faktu, że mają dopiero 14 czy 15 lat. Snują się między sklepami, kręcąc pupami i uważnie lustrują wzrokiem otoczenie. Samotny, dobrze ubrany, dojrzały facet? To jest to. Nie zaszkodzi więc podejść i zagadać, a nóż widelec zechce wejść w układ - niepisaną umowę z nastolatką, która potrzebuje nowych ciuchów, telefonu, chce zjeść od czasu do czasu obiad w miejscu dla niej niedostępnym. W zamian otrzyma jej ciało - młode i niedoświadczone, ale za to bardzo uległe i wdzięczne za okazaną dobroć. Tak zaczyna się sponsoring - transakcja wiązana.

"Galerianki" często nazywane są nieletnimi prostytutkami. W końcu niewiele różnią się od kobiet stojących co wieczór na ulicy. Ich ulica jest po prostu pod dachem, a zapłatę, zamiast w gotówce, dostają w formie flakonika z perfumami, spodni, których pozazdroszczą im koleżanki czy nawet doładowania telefonu.

Skąd się bierze prostytucja nieletnich?

Zgodnie z wynikami wielu badań społecznych, zjawisko prostytuowania się młodych dziewczyn nie zawsze jest efektem biedy w domu rodzinnym. Częściej chodzi o ubóstwo emocjonalne. Rodzice nie rozmawiają z dziećmi o miłości i uczuciach, więc młodzi ludzie seks zaczynają traktować instrumentalnie. Temat seksu w wielu domach nie istnieje. Mamy swoim córkom nie tłumaczą, czym jest miesiączka, a pytania o współżycie zbywają groźnym, karcącym spojrzeniem. Efektem tego są patologiczne zachowania, takie jak prostytucja.

Konsumpcyjny styl życia, media propagujące luksusowe życie, koleżanki chwalące się nowymi ubraniami, gadżetami i kosmetykami - to wszystko, w kontraście z życiem w biedzie, jest bodźcem popychającym młode dziewczyny do zasmakowania życia u boku sponsora - starszego pana z wypchanym portfelem, lubiącego od czasu do czasu oddać swoje klejnoty w młodziutkie rączki Kasi, Ani, Moniki czy Ewy.

Poznaliśmy Agnieszkę - jej ulubionym miejscem na spędzanie popołudnia jest warszawska Arkadia. Szuka nowego sponsora, odkąd poprzedni wyjechał za granicę, zostawiając jej na pożegnanie „wyprawkę”. Starczyło na jakiś czas, ale teraz wypadałoby wrócić do dawnych zwyczajów.

Ja wiem, że nas nazywają „szlaufami” albo „lachociągami”. Ale ja nie jestem dziwką. To tylko taki styl życia. Byłoby spoko bzykać się z chłopakiem, ale co ja bym z tego miała? A tak - są pieniądze, są ciuchy i władza wśród znajomych od razu jakaś. A sponsor to wiadomo - kasy by nie wydawał, jakbym nie była ładna, nie?

Niestety, czasami źródłem tak skrzywionego obrazu seksu i rozpatrywania go w kategoriach sposobu na zarobek są przeżycia z dzieciństwa. Dziewczynki są molestowane przez ojców, wujków czy braci. seks kojarzy im się z czymś obrzydliwym, ale widzą, że mężczyźni ich pragną, więc dochodzą do wniosku, że dobrze byłoby też coś z tego mieć.

Czasami pieniądze wydają się młodym dziewczynom z biedniejszych rodzin jedynym sposobem na zaskarbienie sobie sympatii bogatszych koleżanek. Oddają się zatem starszym panom, tracąc jednocześnie szacunek do siebie, ale zyskując coś, co pozwoli im na zwiększenie poczucia własnej wartości w gronie rówieśników.

Dla tych dziewczyn, wyznających zasadę - im więcej zer na koncie, tym bardziej wartościowy człowiek - bilans jest prosty: wolą poświęcić swoje ciało, ale uleczyć się z kompleksów. Co nie znaczy, że pod warstwą cieni do powiek i kilogramów tuszu do rzęs nie kryją się oczy zagubionego dziecka…

Zapraszamy do obejrzenia podyplomowego filmu Katarzyny Rosłaniec "Galerianki" w trzech częściach:

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1447)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-02-17 11:49:38

hentna na sex w ch pogoria

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
okitsu fotka. pl
(Ocena: 5)
2015-07-15 21:15:17

re:

Szukam fajnej dziewczyny so wspólnych zabaw.:-*

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-05-31 01:55:39

re:

Jakaś chętna na sex gliwice ??

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-03-10 20:42:21

re:

to zalerzy z kont festeś

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Gyc
(Ocena: 5)
2013-12-08 22:13:09

re:

Szukam taniej galerianki (1997)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ochyda
(Ocena: 5)
2013-11-12 23:54:31

fuu

Czy to nie jest okropne,ze dziewczyny w tym wieku sie tak niszcza? To jest chore, ze facetow wog podniecaja malolaty? Glupie,niedoswiadczone,bezmyslne gowniary, a jednak facetow wali to z kim,gdzie i kiedy to zrobia byle zrobic. Jedym slowem ochyda lub odrazajace

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-11-02 03:21:29

re:

podaj miasto

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-04-29 19:55:44

re:

725735624

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-04-28 23:37:00

re:

Rozdziewicze galerianki za 1000 zł

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
kacper
(Ocena: 5)
2013-04-28 23:33:09

re:

Wiliże minetke galerianki za10zł

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-03-10 20:49:18

zawsze i wszendzie wylirze wylirze pzde za 10 zł a jak by chciała to bym ją tak wyruchał asz by piszczała z zadowolenia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
II Anonim
(Ocena: 1)
2015-02-11 20:20:39

aż - pisze się aż

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz