Ethan Giles-Bowman: Genialni lekarze odtworzyli jego zdeformowane ucho! Wreszcie może żyć normalnie!

15 Marca 2011

Szereg operacji pozwolił 9-latkowi wrócić do normalności. Już nie musi zakrywać zdeformowanej głowy długimi włosami.

zdeformowane ucho

9-letni Ethan Giles-Bowman urodził się z zespołem Goldenhara, który może się objawiać m.in. anomaliami kręgów, układu nerwowego czy twarzoczaszki. ChŁopiec cierpiał właśnie na tę ostatnią - a mianowicie na jednostronną deformację ucha zewnętrznego. – Ethan był na początku bardzo dzielny. Nie chciał zamknąć się w domu tylko dlatego, że wyglądał nieco inaczej niż zdrowi ludzie. Chodził do szkoły wraz z innymi dziećmi – opowiada matka chłopca, Kathryn Giles-Bowman. - Dopiero jak trochę podrósł zaczął mieć coraz większe kompleksy na punkcie swojego wyglądu. Właśnie dlatego zapuścił włosy – chciał nimi przykryć swój zniekształcony narząd słuchu – dodaje kobieta.

Teraz 9-latek jest wreszcie szczęśliwy. We wrześniu ubiegłego roku chirurgom udało się zrekonstruować jego ucho. Ethan był pierwszym dzieckiem w Wielkiej Brytanii, które zostało poddane tej skomplikowanej, 6-godzinnej operacji. Co prawda nic teraz nie słyszy na zoperowane ucho, ale istnieje w przyszłości szansa, że ChŁopiec odzyska w nim słuch, przynajmniej częściowo. - Operacja wiązała się dla niego z ogromnym bólem i cierpieniem, ale był zdeterminowany. Nie poddał się, bo wiedział, że to pomoże mu żyć normalnie. Teraz jest o wiele bardziej pewny siebie. I przede wszystkim jest szczęśliwy – cieszy się matka chłopca.

Ucho Ethana jeszcze nie do końca wygląda tak, jak powinno, dlatego czeka go w kwietniu kolejna operacja. – Mój syn przeszedł już tak wiele, że z pewnością dzielnie zniesie następną operację. Jestem z niego bardzo dumny – powiedział ojciec Ethana, Richard. 9-latek natomiast wyznał: - Po prostu cieszę się, że wyglądam teraz normalnie. Tak, jak wszyscy moi koledzy.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Najgrubsza nastolatka świata TYJE W ZASTRASZAJĄCYM TEMPIE! Waży już 254 kg!

Georgia Davis ma zaledwie 17 lat, ale jeśli dalej będzie tyła w takim tempie jak obecnie, za chwilę zacznie ważyć 300 kg!

Gary Turner: Człowiek z gumy! Rozciąga skórę na wszystkie strony! NIEWIARYGODNEucho giles brown

Mężczyzna rozciąga swoją skórę poza granice normalnych możliwości...

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (8)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-16 01:23:24

i wszystko dlatego zeby ludzie nie gadali.. szkodaze tak jest na swiecie :(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-16 13:56:55

Ma 9 lat, wiadomo jak jest z dziećmi i młodzieżą. Przezwiska, dokuczanie itp. Na jednych robi to wrażenie na innych nie. Potem się z tego wyrasta i ludzie już nie patrzą na takie problemy jak brak ucha. Jednak wydaje mi się, że chłopak bardziej robi to dla własnego dobrego samopoczucia niż opinii innych.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-15 23:53:13

E tam, skoro naukowcom udalo sie wychodowac mysz z ludzkim uchem na plecach, to ta operacja nie jest wielkim wyczynem :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-15 12:32:12

ja znam dziewczyne, która miała taką operacje w polsce, dwa lata temu. Najpierw pobrali jej chrząstkę z żeber, a w drugim etapie przeszczepili skóre z pośladka. Wygląda całkiem normalnie, jednak nie słyszy na to ucho.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-15 08:52:11

żaden fotoshop. w mojej miejscowości mieszka chłopiec z taką samą chorobą, nie trzeba szukać smutnych historii za granicą skoro w Polsce też są ludzie, którym powinno się pomóc.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-15 08:10:33

zdjęcie po lewej ewidentnie widać że fotoshop .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-15 18:05:02

ewidentnie to widać, że szukasz dziury w całym. tą dziurą jest szukanie kłamstw w internecie i ludziach... powiedz mi, jak koszmarne trzeba mieć życie by tak się do wszystkiego przyczepiać i w nic nie wierzyć?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-06-15 13:20:02

zaden photoshop... sama borykam sie z tym zespolem i wlasnie trafilam na te strone... niestety w polsce na nfz trzeba przejsc kilka ciezkich operacji aby taki efekt uzyskac, ewentualie prywatnie za ok 20 tys. mozna wykonac taką małżowine w 2 zabiegach. poki co zamierzam odkladac... moze kiedys sie uda... pozdrawiam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1