NIE CHCĘ TEGO DZIECKA. Czy wypada mówić głośno o aborcji?

30 Grudnia 2016

„Aborcję w Polsce łatwiej zrobić niż o niej mówić” – stwierdziła kiedyś znana feministka, prof. Magdalena Środa. Czy jednak jest to temat, o którym należy głośno rozprawiać?

usunięcie dziecka

O tym, że mówienie o aborcji wywołuje w Polsce ogromne emocje przekonała się niedawno Natalia Przybysz. Popularna piosenkarka i matka dwójki dzieci przyznała bowiem w wywiadzie dla „Wysokich Obcasów”, że w grudniu 2015 roku usunęła ciążę.

Ja naprawdę nie chciałam tego dziecka. Nie widziałam się znów w pieleszach domowych, w pieluchach” – tłumaczyła gwiazda. „Mój narzeczony jest wspaniałym ojcem i cudownie zajmuje się naszymi dziećmi, ale nie chciałam mu już tego dokładać. Ja bardzo często wyjeżdżam, taką mam pracę, koncertuję, często nie ma mnie w domu. Z dwójką dzieci nie jest łatwo, ale jest cudownie i chciałam, żeby tak pozostało” – dodała.

EXCLUSIVE: Aborcja? Dla mnie to jak wizyta u dentysty

Zabieg przeprowadzono na Słowacji. Natalia Przybysz opisała go w piosence „Przez sen”, której bohaterka czuje, że znalazła się pod fachową opieką. Jest czysto, ciepło i miło. „Kładzie się do łóżka. Przychodzi anestezjolog, ona podaje rękę, zasypia. Po pięciu minutach budzi się na sali, pod kołdrą, jej chłopak jest koło niej. Wszystko trwało pięć minut. Pięć minut” – opowiada artystka w „Wysokich Obcasach”.

Przyznaje, że poczuła wówczas wielką ulgę. „Nagle cieszysz się wszystkim w swoim życiu, tym, co masz. Robisz postanowienia, jakby był Nowy Rok – że teraz zrobisz to i tamto. To najbardziej uskrzydlające przebudzenie. Pięć minut – i masz z powrotem swoje życie” – przekonuje Natalia Przybysz.

Na podobne wyznania decydowały się wcześniej także inne znane Polki, na przykład popularna satyryczka Maria Czubaszek, która dwukrotnie poddała się zabiegowi aborcji i podkreślała, że nigdy tego nie żałowała. „Od dziecka nie lubiłam dzieci. Jak słyszę „cud narodzin”, to myślę sobie, czy jak myszka mała tak się rodzi, to też jest cud” – mówiła w rozmowie z tygodnikiem „Wprost”.

Czubaszek traktowała aborcję jak „mniejsze zło”. Uważała, że lepiej jest usunąć dziecko na początku ciąży, niż potem „wsadzić do szafy, beczki albo zamrażarki”. W pełni popierała ją Krystyna Mazurówna, słynna tancerka, choreografka i jurorka telewizyjnego programu „Tylko taniec”, która przekonywała, że w czasach jej młodości taki zabieg był często jedynym rozwiązaniem.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (15)
ocena
4.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-09 14:59:26

Kobietom w tym kraju wypada jedynie w związku małżeńskim w pozycji misjonarskiej począć kilkoro dzieci i je w bólach i upokorzeniu wydać na świat i poświęcić im całe swoje życie, oddając im cały swój czas, karmiąc je i wychowując ukradkiem w domu żeby nie gorszyć lepszej części społeczeństwa, które nie ma ochoty patrzeć na dzieci ani słuchać krzyków dzieci, a tym bardziej przyjąć do wiadomości, że niemowlaki jedzą. Także dać się zapłodnić unikając złej i szkodliwej antykoncepcji jak ognia, potem w jak największych bólach urodzić, a następnie zamknąć się z dziećmi w domu, bo szlachta nie lubi widoku dzieci w miejscach publicznych i ma do tego prawo. Dobrze, że nie mieszkam w tym chorym kraju.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Wykończona
(Ocena: 5)
2017-01-09 10:43:01

Lepiej usunąć jak ma się dzieckiem nie zajmować i później całe życie żałować dziecko też będzie wtedy nieszczęśliwe i po co męczyć siebie i dziecko

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-31 00:10:36

Nie chce TEGO dziecka ? Niektóre kobiety traktują teraz aborcję jak by to było iść do dentysty i wyrwać zęba i po problemie. Jest wiele kobiet które nie mogą mieć dzieci a bardzo by chciały a tu taka pójdzie i kilkanaście razy przejdzie aborcję. Nie ważne czy to jest 4 tydzień czy 20 różnicy nie ma to już jest mały czlowieczek nasza córcia lub synek.... i jeszcze nie wstyd powiedzieć nie chce TEGO dziecka ... jak tak bardzo nie chca niech zrobią coś żeby nie zachodzić skoro uwielbiają zabiegi np jak aborcja to niech idą i zrobią sobie zabieg żeby nie zachodzić a nie ....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-31 09:06:47

Taki zabieg jest w Polsce nielegalny dla kobiet wiec nie wygaduj głupot, a nikt tego nie traktuje jako wizyta u dentysty. Dla mnie skoro dało im to szczesliwe życie to czemu nie. To ich sprawa a nie poglądy np twoje

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-31 12:51:50

A co to mnie obchodzi, jakaś baba nie może mieć dzieci. Jak tak bardzo chce mieć córcię bądź synka to proszę bardzo mnóstwo dzieci czeka na adopcje, ale ciekawe ze jakoś się te kobiety do tego nie garna

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-31 13:08:30

Szcześliwe życie bo pozbyła się problemu... poczucie winy do końca życia z Tobą pozostaje. A to że zabieg jest nielegalny nie znaczy że niedostępny. Nie chce dopuścic do ciąży to niech sie zabezpiecza lub sie wysterylizuje. Dużo par nie może doświadczyć tego, starają się latami o ciąże. A ktoś zrobi coś bezmyślnie i pozbywa się ciąży od tak... Smutne. Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kka
(Ocena: 5)
2016-12-30 16:02:58

Jednak co w przypadku ciężko chorego dziecka? Takiej brzydko mówiąc "roślinki"? Mało kto podejmuje się adopcji takich dzieci, więc ja w takim wypadku wolałabym się w ogóle na świecie nie pojawiać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-06 14:23:54

A zabijesz dziecko chore po urodzeniu? Jeśli nie to dlaczego? Czym się różni dziecko urodzone od dziecko przed urodzeniem? A dlaczego dzieci zdrowe w krajach gdzie aborcja jest legalna, można zabić do 12 tygodnia, a chore do porodu (jak nie wierzysz, to mogę dać linki)? Jak uzasadnisz to? Jeśli uznajesz eutanazję noworodków. Dlaczego dorośli muszą dawać zgodę na eutanazję? Noworodki chore są zabijane bez swojej zgody? I proszę tego nie uzasadniać tym, że nie mogą tej zgody dać. Dzieci romskie i rodzeństwa też nie są często adoptowane. Dlaczego problem dzieci chorych powinien być rozwiązany przez aborcję, a problem rodzeństw i małych Romów nie?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-30 15:53:48

Ponosisz odpowiedzialność za to co powołałaś do życia, a nie pozbywasz się problemu. Jeśli Uprawiasz świadomie stosunek to liczysz sie z konsekwencjami. Nigdy nie zrozumiem jak można usunąć ciąże i nie mieć potem wyrzutów sumienia, do końca życia męczyły by mnie myśli, że zabiłam swoje dziecko. Jak by teraz wyglądało? Kim by było?Itd. Do takich czynow zdolni sa chyba tylko ludzie bez uczuć.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-30 13:35:59

Moja siostra już 3 rok wyczekuje niemowlaka do adopcji, poniewaz nie może mieć swoich dzieci. Jeżeli zastanawiasz się nad aborcją, znajdź ją lub tysiące innych kobiet, które zajmą się twoim niechcianym dzieckiem. Pozbędziesz się problemu, niemowle zyska nową, kochająca rodzinę.. Ale zaraz.. co ludzie powiedzą? Była w ciąży a dziecka nie ma.... Lepiej zabić, bo o tym nikt się nie dowie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-30 15:58:27

Przestańcie juz z tym zabijaniem, bo to się robi żałosne. Może ktoś nie ma ochoty 9 miesięcy być w ciazy, a później rodzic w bolach, bo komuś zazyczyl się niemowlak. Niech Twoja siostra adoptuje starsze dziecko i po sprawie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-31 10:02:28

Czemu twoja siostra nie adoptuje starszego dziecka? Co, gorsze?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
AGI
(Ocena: 5)
2017-01-05 19:28:33

WYCZEKUJE NIEMOWLAKA....cZEKA NA DOSTAWE TOWARU BO AKURAT SIE JEJ ZAMARZYL NEMOWLAK TAKIE WIELKIE CHECI DO MACIERZYNSTWA... EHHH

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
prawda
(Ocena: 1)
2017-01-06 14:08:28

z tym zabijaniem

A co aborcja nie jest zabijaniem? Płód przed aborcją jest żywy i w wyniku aborcji staje się martwy, więc jest to zabijanie. Stosunek seksualny doprowadza do ciąży. Każdy z nas powinien odpowiadać za swoje akcje. Zawsze mnie to ciekawi, że ludzie nie oskarżają seksu, no przecież to on prowadzi do bólów porodowych i niechcianego rodzicielstwa,

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-09 14:53:08

Zapomniałaś dodać, że każda kobieta powinna ponosić karę za współżycie, bo juz faceci takie obowiązku nie mają i mogą sobie dupcyć do oporu, a potem nie podołać sytuacji bądź zniesmaczyć się ciążowym brzuchem bądź doznać traumy po porodzie... takie z nich biedactwa. Kobiety są gorsze, bo mają macicę i dlatego będą one dręczone przez takie pustaki jak ty, bo taki masz kaprys i tyle.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz