Czy szczerość zawsze się opłaca? (Nie - zwłaszcza jeśli partner pyta Cię, z iloma facetami spałaś!)

11 Października 2016

„Szczerość nie popłaca i z przyjaciół nas ogołaca” – głosi ludowe powiedzenie. Czy faktycznie nie warto mówić całej prawdy?

nadmierna szczerość

„Dostałam po nosie za szczerość” – przyznaje w „Twoim Imperium” znana aktorka Joanna Kurowska. „Za to, że przyznałam się do stosowania mezoterapii, botoksu i nie wykluczam poddania się w przyszłości operacji plastycznej. Teraz mój wygląd jest nieprzyjemnie dla mnie komentowany, szczególnie w internecie. Mówi się, że poszłam „pod nóż”. A to nieprawda. Już nie dam się namówić na zwierzenia” – dodaje gwiazda.

Nadmiernej szczerości żałuje nawet znana celebrytka Natalia Siwiec, która w licznych wywiadach chętnie opowiadała o poprawianiu piersi czy nosa. Jak twierdzi wszyscy to robią, ale nikt o tym nie mówi. „I teraz jestem napiętnowana, bo się przyznałam. A ci, którzy o tym nie mówili pozostają w sferze niewiadomej. Ale też nie mam z tym jakiegoś ogromnego problemu” – twierdzi w rozmowie z Łukaszem Jakóbiakiem.

Dlaczego kobiety kłamią na temat swojego dziewictwa? 20 wyznań, które dają do myślenia

Problem ze szczerością mają nie tylko gwiazdy show-biznesu. „Od małego mama mówiła mi, że powinnam być szczera, bo jak powiem komuś prawdę w oczy, to na pewno będę bardziej szanowana. Dorosłe życie nauczyło mnie, że tak jednak nie jest. Ludzie nie chcą słyszeć prawdy i szczerości, nawet jeżeli cię o to proszą! W głębi oczekują tylko pochlebstw i miłych słówek” – przekonuje Zuzanna.

„Jeśli coś mi nie odpowiada, to nie ukrywam tego. Dotyczy to relacji zarówno ze znajomymi, jak i z chłopakiem. W ten sposób unikam zbędnych nieporozumień” – tłumaczy Daria. „Oczywiście są kwestie, które wolę zachować dla siebie. Wiadomo, że nie powiem komuś, że jest za gruby albo głupi. Stosuję szczerość w granicach rozsądku, choć i tak nie wszyscy to rozumieją. Jednak według mniej najgorsza prawda jest lepsza od najpiękniejszego kłamstwa” – dodaje.

Mówienie prawdy prosto z mostu uważam za brak taktu i wyczucia. Nie sztuką jest powiedzieć, co się myśli, sztuką jest powiedzieć to tak, żeby nikt nie czuł się po tym źle. Poza tym moim zdaniem kobieta powinna mieć swoje sekrety, zarówno przed facetem, jak i przyjaciółkami. Mówienie wszystkiego na dłuższą metę raczej szkodzi niż pomaga” – twierdzi Magda. „Każdy z nas ma pewien obszar swojej własnej intymności. Wymaganie od innych, by zwierzali się ze wszystkiego jest ograniczeniem ich wolności” – dodaje.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (2)
ocena
1/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 1)
2016-10-13 12:10:02

Jak mu coś nie pasuje to jego problem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-10-12 00:57:38

tak

zenadix

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1