Brutalnie tuczą siedmiolatki!

02 Sierpnia 2009

Zmuszają je do jedzenia niewyobrażalnych ilości kuskus oraz picia tłustego mleka. Otyłość ma im zapewnić powodzenie i bogactwo w dorosłym życiu…

Brutalnie tuczą siedmiolatki!

Na świecie istnieją tak bardzo różne kanony piękna określające, jak powinno wyglądać idealne ludzkie ciało, że niektóre z nich mogą nawet szokować. W kulturze Zachodu króluje obecnie kult szczupłego ciała, natomiast w Mauretanii jeszcze do niedawna uznawano, że idealna kobieta musi być bardzo gruba. 

W północno-zachodniej Afryce, w plemionach Tuaregów i Maurów, do tej pory istnieje zwyczaj zwany gavage (z fr. tuczenie), polegający na przymusowym tuczeniu młodych kobiet. W tym pustynnym kraju otyła sylwetka była kiedyś pożądana, ponieważ świadczyła o płodności. Co istotne, stanowiła ona także oznakę wysokiego statusu społecznego kobiety oraz jej zamożności – gruba dziewczyna nie miała problemów ze znalezieniem bogatego męża. 

Cały proces tuczenia zaczynał się już w dzieciństwie, kiedy dziewczynki (nawet siedmioletnie) zmuszano do jedzenia i picia jedynie wysoko energetycznych pokarmów, takich jak na przykład kuskus, daktyle i tłuste mleko. Jeśli nie chciały tego robić, były karmione siłą, a nierzadko kończyło się to wymiotami i bólami brzucha. Maurowie uważają jednak, że w początkowej fazie tuczenia są one normalnym objawem. Między posiłkami młode kobiety nie mogą być aktywne fizycznie, każe im się cały czas odpoczywać. Dodatkowo, w dzisiejszych czasach część z nich używa różnych leków pobudzających apetyt. 

Taka dieta i styl życia powodują, że wiele młodych kobiet osiąga w tamtych rejonach wagę nawet 200 kg. Mauretanki poddawane zwyczajowi gavage cierpią na szereg chorób zawiązanych z nadwagą - cukrzycę, nadciśnienie, bezpłodność, schorzenia nerek. Chociaż w Mauretanii przeprowadzono kampanię uświadamiającą społeczeństwo, że tuczenie kobiet ma katastrofalne skutki dla ich zdrowia, problem ten dotyczy nadal jednej na dziesięć pań. Zwłaszcza tych mieszkających z daleka od większych miast. 

Agnieszka Subda  

Zobacz także:

Feedersi, czyli miłośnicy kobiet z chorobliwą nadwagą 

Kiedy chorobliwa otyłość budzi chorobliwą fascynację…

Otyłość dzieci to wina rodziców! 

Rodzice mają największy wpływ na to, co ich dziecko będzie jadło przez resztę życia.

 

--

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (167)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-06-11 12:02:16

re: Brutalnie tuczą siedmiolatki!

Poje[cenzura] kraj

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-08 14:29:02

ptasie móżdżki

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-04 17:30:38

żal

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-24 07:59:33

no co oni robią każą im jeść tłuste jedzenie by były grube i ważyły 300kg niemogły by się podnieść z ziemi i nic na siebie ubrać paranoja

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-06 12:07:28

Widzę,że zdaniem niektórych osób ludzie otyli z nadwagą nie powinni wogóle żyć bo i po co...Może jesteś szczupły/szczupła,ale nie macie prawa w ten sposób oceniać ludzi z nadwagą!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-04 10:09:49

anonim napisała: jak gruba to odrazu smierdzi i ciagle cos wpier.dala i sie masakrycznie poci? czesto te grube sa bardziej zadbane od szczupłych.. ;] i mozecie se pier.dolic ze lecze kompleksy, bo nic a nic mnie to nie obchodzi :)) czasami tak bywa owszem ale zgadzam się że otyłość możemy mieć w genach . przecież znam kilka takich przypadków co w wieku 7 lat były chude jak szkielety a teraz przytyły . więc nie można kogoś krytykować tylko dlatego . to niegrzeczne !!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-09-26 20:23:37

Oglądałam kiedyś o tym w tv. Pokazywali taką dziewczyne co ją zmuszali do jezdzenia, a jak nie chciała to jakimś przyrządem jej chyba palce hmm zgniatali [?] czy coś takiego.. Ona potem biegłą wymiotować...ah, coś strasznego;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-09-20 20:12:51

ijaaa chcę do Mauretanii! Dużo jeść i się nie przemęczać - marzenie :) bo kto powiedział, że tuczenie jest bardziej szkodliwe od głodzenia się dla szczupłej sylwetki?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-09-07 20:28:15

MĄDRE decyzje to PUENTA !! Jak sobie znajdziesz tabele z produktami sklasyfikowanymi wg tzw. __INDEKSU ŻYWIENIOWEGO, to sprawę otyłości opanujesz, jeśli nie TO pozostaniesz przy stanie wiedzy, która przekłada się na plagę otyłości, oraz cukrzycy typu 2. Ważny w diecie człowieka jest też, najzdrowszy dla naszego organizmu; __CHLEB typu KR-IRL. Dokonuj zdrowych wyborów. Pozdrawiam Ciebie i WSZYSTKICH __INDEKS ŻYWIENIOWY, tj. IŻ produktu. Wykaz produktów znajdziemy w tabelach. Książka; _pt_______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku. Autor: INSTYTUT naukowo-badawczy im. Prof. Ryszarda Lorenca w Krakowie. Wydawca: Wydawnictwo Naukowe INSTYTUTU IRL KRAKÓW Skrót adresu strony w Internecie_______: MAGDALIRL

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-28 01:10:06

ja bym sie nadala do tych krajow ;D mam taka tendencje do tycia ze matka mialaby ze mnie pocieche xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz