BEZ CENZURY: Zdjęcia dziewczyn okaleczonych przez mukowiscydozę

08 Maja 2015

My przejmujemy się byle pryszczem, one z wielkimi bliznami czują się pewnie i seksownie!

mukowiscydoza

Kompleksy towarzyszą większości z nas przez całe życie. Do momentu, kiedy jesteśmy zdrowie i możemy wszystko, nasze myśli zaprzątają zupełnie drugorzędne sprawy. Wpadamy w depresję z powodu wałeczków na biodrach czy zbyt małych ust. Ich także to nie ominęło, ale dzisiaj mają na głowie zdecydowanie ważniejsze rzeczy, niż rozpaczanie nad swoim wyglądem. Czują się pięknie i seksownie, bo... żyją.

Niezwykły projekt fotograficzny Iana Pettigrewa pt. „Słone dziewczyny” prezentuje kobiety podobne do nas. Są młode, mają plany, chciałyby się podobać, ale wszystko skomplikowała poważna choroba. Mowa o mukowiscydozie, która objawia się m.in. uszkodzeniem płuc i niewydolnością oddechową, a także coraz gorszą pracą trzustki. „Słone”, bo gruczoły potowe chorych wydalają pot o podwyższonym stężeniu chloru i sodu, czyli tzw. słony pot.

Na zdjęciach wyglądają na silne i szczęśliwe, chociaż zdają sobie sprawę, że schorzenie znacznie skróci ich życie. Wszystkie są już po lub czekają na przeszczep płuc. Pomimo blizn i okaleczeń związanych z leczeniem, nie mają zamiaru się ukrywać. Piękne?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (4)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-05-09 00:50:39

re: BEZ CENZURY: Zdjęcia dziewczyn okaleczonych przez mukowiscydozę

Wiecie co, super, że one czują się dobrze, naprawdę! Współczuję tym, którzy mają poważne problemy zdrowotne, ale tego typu problemy innych ludzi, których nigdy w życiu na oczy nie zobaczę, nie spowodują, że ja nagle przestanę się przejmować tym, że np. mam pryszcza na nosie czy też włosy mi się nie układają, gdy muszę wyjść, czy cokolwiek. To tak nawiązując do tytułu artykułu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-05-08 07:35:37

re: BEZ CENZURY: Zdjęcia dziewczyn okaleczonych przez mukowiscydozę

Ta na pierwszym zdjęciu(str.2) ma zniewalającą urodę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-05-08 02:01:24

re: BEZ CENZURY: Zdjęcia dziewczyn okaleczonych przez mukowiscydozę

Pani z ostatniego zdjęcia super figura :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1