Ta śliczna miss już tak nie wygląda! Od teraz nosi hidżab i chce być... skromną muzułmanką!

07 Października 2016

25-latka skasowała wszystkie starsze zdjęcia. Ale możecie je zobaczyć u nas.

Aikol Alikzhanova

Europejczycy coraz bardziej obawiają się kultury islamu. Do tego stopnia, że nie akceptujemy, a wręcz zakazujemy noszenia tradycyjnych strojów. W sierpniu we francuskiej Nicei uzbrojeni funkcjonariusze policji zmusili ubraną w burkini muzułmankę do ściągnięcia chusty zasłaniającej jej włosy i szyję. Hidżab utożsamiany jest nie z religią, ale terroryzmem. Powszechnie uważa się, że asymilacja w obcym kulturowo społeczeństwie wymaga ustępstw, a nie podkreślania dzielących nas różnic.

Nieco innego zdania jest Aikol Alikzhanova z Kirgistanu. Była miss tego kraju nigdy nie zasłaniała włosów, ale powszechna krytyka tego zjawiska zachęciła ją, by zacząć. Przez lata pracowała jako modelka i występowała w wyzywających strojach, ale z dnia na dzień zdecydowała się zerwać z tym wizerunkiem. Dziś jest skromną muzułmanką z chustą na głowie.

25-latka ogłosiła właśnie, że od teraz zawsze będzie zakładała hidżab. I podkreśla, że jest to jej wybór. Natychmiast pojawiły się krytyczne komentarze, ale ona zdaje się nimi nie przejmować. „Po prostu nie rozumiecie istoty religii” - przekonuje. Z jej konta na Instagramie zniknęły wszystkie starsze zdjęcia. Zobaczcie jej metamorfozę.

Zobacz również: Te dziewczyny są solidarne z MUZUŁMANKAMI. Ty też założysz hidżab?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (7)
ocena
4.6/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

StopIslamowi
(Ocena: 5)
2016-10-11 14:11:19

StopIslamowi

Po co zaraz hijab? Nie lepiej popelnic samobojstwo? Byloby po problemie!!!! Skoro kobiety sa na tyle grzeszne ze musza sie zaslaniac to nie lepiej je po prostu usmiercic? Latwiej, szybciej, tylko kozy im zostana do dymania!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 2)
2016-10-07 18:58:13

Eeee tam.. przynajmniej teraz może być more tumblr girl.. choć lepiej dla jej religii by było usunąć profil i urodzenie 35 synów..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-07 14:36:02

nadal modnie ubrana? hahaha przecież to jakieś worki na sobie nosi :P no ale to jej wybór jak tak chce to niech sobie nosi ten hidżab

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-07 13:55:04

Widać niektóre kobiety lubią być tymi gorszymi. Nie toleruję islamu tak jak nie toleruję seksizmu, nie ważne czy ktoś usprawiedliwia to religią, tradycją, czy swoim widzimisię. Zło zawsze jest złem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-07 09:41:00

Skoro tak wybrała, proszę bardzo. Nie rozumiem czemu na papilocie ląduje kolejny artykuł propagujących islam i hidzaby. Czuję, że ktoś tu namawia mnie do przejscia na islam i założenia tych szmat.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-07 07:41:53

no i bardzo dobrze, to jest jej wybór i wcale nie czyni to jej mniej piękną

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
StopIslamowi
(Ocena: 5)
2016-10-11 14:13:56

StopIslamowi

Jak to nie? Przez te szmaty wyglada jak bezdomna. Szczyt bezguscia. Jak mozna cos takiego uwazac za "atrakcyjne"? Nastepnym razem uzyj mózgu zanim cos rownie glupiego napiszesz

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1