Agacie wskazano szpital

17 Czerwca 2008

Interwencja u Rzecznika Praw Pacjenta poskutkowała. Dyskusja między zwolennikami liberalizacji prawa aborcyjnego i konserwatystami trwa.

Agacie wskazano szpital

We wczorajszym "Teraz My" minister zdrowia, Ewa Kopacz, powiedziała:

"Wskazano ośrodek, w którym 14-latka będzie mogła usunąć ciążę".

Stało się tak dopiero po interwencji dziewczyny i jej opiekuna prawnego - matki u Rzecznika Praw Pacjenta. Pani minister stwierdziła, że w kilku szpitalach w Polsce odmówiono Agacie zabiegu.

Lekarze powinni wskazać zastępcze miejsce zabiegu. Dziewczynę pozostawiono jednak samą sobie, do czasu burzy medialnej i prób przeciągnięcia z jednej strony na drugą.

Podczas programu dochodziło do ostrych dyskusji między gośćmi w studio. Oprócz pani minister pojawiła się też posłanka Izabela Jaruga-Nowacka, ksiądz Kazimierz Sowa i Joanna Najfeld (prawicowa publicystka).

Szkoda, że w innych sprawach rzadko występuje taka mobilizacja polityków i pozostałych środowisk.

Zamiast zagwarantować Agacie spokój i umożliwić podjęcie decyzji w normalnych warunkach, zaczęto ją przeciągać jak linę, aby pokazać, kto jest silniejszy.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (101)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-22 12:28:00

heh agata to imie fikcyje a tak naprawde to moja kolezanka.. byla kolezanka;/ dziecko miala z innym a wrobila w to chlopaka.. i pamietam jeszcze pytanie `ale Agata co bedzie jak zajdziesz w ciaze?~odpowiedz : `to dobrze zdenerwuje matke K` a pozniej usuniecie ciazy... ;/ i jak tak mozna ?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-08-05 10:18:00

ja też bym usunęła dziecko na jej miejscu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-07-28 23:27:00

[quote="ola marzec"]ona nie została zgwałcona! poszł do łóżka ! przecież aborcja to zabojstwo ! to tak jak bym zapłaciła lekarzowi a on wyszedł by na ulice i zamordował człowieka ![/quote] popieram

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-06-19 18:12:00

Przecież ona nie usunęła dziecka tylko płód Gdybym była na jej miejscu yeż bym usunęła przecież nie dała by sobie rady z tym dzieckiem sama jest dzieckiem . Nie może nic za to że została zgwałcona

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-06-19 16:01:00

Kazdej z nas moze sie zdazyc ciaza nie planowana,nigdy nie mow nigdy.Skoro zaistniala taka sytuacja,dziewczynie powinno sie pomoc.Podejrzewam,ze tak do konca 14 letnia dziewczyna nie bardzo wie jakie sa skutki macierzynstwa.Jak najbardziej jestem za aborcja.Moze zanim Ktos bedzie ta dziewczyne oskarzal w ten czy inny sposob,sam pomysli co by bylo gdyby.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-06-19 15:43:00

no fakt!!!! dzieci mają co innego na głowie a nie uprawiać sex! ja bym nie usunęła dziecka, ale jeśli to dziecko miałoby żyć w nędzy i nie mieć dobrych warunków oraz bezmyślną matke to może i lepiej alby takie dzieci nie przychodziły na świat!!! :(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-06-19 15:05:00

rozumiem ze zostala wykorzystana,jest jeszcze bardzo mloda i nie ma własnego zdania, ale ja gdybym takie cos przezyła nie umialabym usunac niewinej istotki ktora rosłaby pod moja piersia...wiem ze to dziecko gwałtu ale sa ludzie ktorzy nie moga miec dzieci choc staraja sie o nie kilka-klikanascie lat. zawsze moze oddac dziecko do adobcji. to jest lepsze wyjscie oim zdaniem niz aborcja

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-06-19 14:00:00

wim co czuje... mnie takze kiedys napadl zboczeniec...ale nie mial szczescia... bronic to ja sie potrafie jak chlopak :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-06-19 13:10:00

Przecież ona jeszcze nie jest do końca dojrzała psychycznie i społecznie z czego ona utrzyma to dziecko Gdybym miała 14 lat usunęła bym go. Nie potrafiła bym kochac dziecka gwałtu!!! popieram decyzje o aborcjii

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-06-19 08:56:00

W naszym kraju popadamy,ze skrajności w skrajność.Nie znając dobrze tematu osądzamy innych.Dziewczyna,która została zgwałcona ma zagwarantowane prawo do aborcji.gdyby lekarze wskazali jej szpital wktórym może mieć wykonany zabieg byłoby,po sprawie.Mnie najbardziej zastanawia problem tajemnicy lekarskiej.Ktoś wyjawnił tajemnicę pacjentki i dowiedziała się cała Polska .Jeżeli tak funkcjonuje nasza służba zdrowia,to strach chorować.Agata sama musi podjąć decyzję,bo to ona poniesie jej konsekwencje w przyszłości.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz