3-latek dyryguje jak profesjonalista (Zabawny występ do V symfonii Beethovena!)

31 Lipca 2011

VIDEO: Mały geniusz ma słuch absolutny! Już dzisiaj dyryguje prawdziwą orkiestrą symfoniczną!

jonathan

3-letni Jonathan stał się ulubieńcem internautów po tym, jak do sieci trafiło amatorskie nagranie dokumentujące jego porywający występ. Maluch stoi na środku pokoju i bez najmniejszej nawet tremy dyryguje do melodii z czwartej części V symfonii Beethovena. Mimo że ruchy 3-latka są nie są w pełni poprawne, to jednak na prawdziwe uznanie zasługuje jego niesamowita muzykalność oraz genialne wyczucie rytmu.

Na pierwszy rzut oka widać, że  chłopiec czerpie ogromną frajdę z dyrygowania, a muzyka klasyczna to jego prawdziwa pasja! Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, gdyż Jonathan od pierwszych dni życia obcuje z koncertami fortepianowymi Mozarta, a sonat Chopina słuchał jeszcze, gdy był w brzuszku mamy.

W rezultacie mały dyrygent jako zaledwie 1,5 roczny brzdąc sięgnął po batutę, a dzisiaj - jako bardzo rezolutny 4-latek - gościnnie dyryguje orkiestrą symfoniczną (jego koncerty również można znaleźć na You Tube).

My jednak prezentujemy mniej oficjalne video ukazujące prawdziwe oblicze tego małego, uzdolnionego muzyka. Chłopiec jest niezwykle skupiony na melodii, ale w niektórych chwilach pozwala sobie na drobną, dziecięcą dekoncentrację... :)

Nina Drzewiecki

Zobacz także:

Bezduszny ojciec utopił w wannie 4-letnią Oliwkę! (Najpierw ją dusił, ale dziewczynka próbowała się bronić!)

Bezwzględny ojciec czeka na wyrok. Nic jednak nie jest w stanie ukoić cierpienia matki dziewczynki!

Lucia i Rebecca mają wspólne serce i wątrobę! Jedna z bliźniaczek syjamskich musi umrzeć, aby druga mogła żyć!

Rodzice dziewczynek stanęli przed dramatycznym dylematem: Której z nich dać szanse na przeżycie?

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (26)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-01 13:30:31

ahahaha, każde dziecko, któremu dasz chociażby kredke i włączysz muzykę będzie się zachowywać tak samo. Nie jest geniuszem, jest przeciętnym dzieckiem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-01 12:29:59

Papilocie, dlaczego usuwasz komentarze? Rozumiem, ze przykre dla autorki są słowa iz wypoowiada sie na tematy których nie rozumie, ale niech nie usuwa komentarzy, wiedzy jej tym nie przybedzie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-31 19:00:08

dobry jest, ale słuchu absolutnego nie ma.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-01 12:32:37

ale zrozum, redaktorki nie mają pojęcia czy jest wyczucie rytmu i słuch absolutny. dla nich dziecko które wczuwa się w muzyke (brawa dla malca.), które bawi sie w dyrygenta, a rytm muzyki prowadzi jego ruchy-jest genialnym młodym dyrygentem. Co za tragediaaaa....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-31 15:37:51

Genialny! Rodzice nie pozwólcie mu zmarnować tego talentu! Powodzenia;*

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-31 13:32:01

Przecież on sobie zwyczjnie macha tym patykiem. Poszukajcie 16 month-old genius conductor baby na youtube, i porównajcie te dwa występy. Jak już piszecie o czyimś talencie to przynajmniej poszukajcie kogoś kto naprawdę go ma.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-31 12:28:05

na youtubie jet masa filmików z "genialnymi dzieciakami" ten piewa ten gra ten tańczy ten dyryguje. tylko ze pozniej nagle dzieci doratają , a geniusz zanika.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-31 12:26:18

ej, ale to nie on dyryguje orkiestra tylko orkiestra nim. i to jest piekne ze chłopiec ma takie wyczucie muzyczne. ale bez przesady, nie mozna powiedziec ze jest genialnym chłopcem o słuchu absolutnym blablablabla. Cudownie ze czuje takową muzyke, pieknie. ale dajcie dziecku zyc, nie robta z niego mistrza.........................................................i na filmach z youtuba tez widac ze nie on kieruje orkiestra, a ona nim. po prostu graja a chlopiec wczuwa sie w tę muzykę :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-31 12:24:24

na filmach z Youtuba chłopiec nie dyryguje orkiestra a jedynie zespołem kameralnym. i tam takze uwidacznia sie to ze nie ma słiuchu absolutnego i nie jest genilanym dzieckiem. po prostu czerpie z tego zabawe, to słodkie, nie mowie ze powininen byc zaraz wspaniałym dyrygentem bo po prostu jest to niemozliwe. orkiestra da sobie rade i bez dyrygenta, tym bardziej zespół kameralny. Po prostu pozowolono dziecku pokazac sie, dobrze bawic itd :) fajne ok :) ale teskty papilota jakoby było to CUDNE DZIECKO niesamowite och ach to juz przegiecie :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-31 12:18:58

a jakie wczucie w muzyke:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-31 10:59:24

zle trzyma kija. . .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz