26-letni GEJ i ATEISTA został wybrany na sołtysa!

25 Sierpnia 2011

Chyba trzeba będzie raz na zawsze zmienić nasze wyobrażenia o polskiej wsi! BRAWO!

Marcin Nikrant

Polska wieś przez lata uznawana była za obszar wyjątkowej zaściankowości. Większości z nas małe miejscowości kojarzą się z gorliwym katolicyzmem i absolutnym brakiem akceptacji dla wszelkich odstępstw od normy. Jednak to się zmienia, czego najlepszym przykładem jest 26-latek z kaszubskiej wsi - donosi Polityka.pl.

Marcin Nikrant został wybrany na sołtysa 1,6-tysięcznego Leśniewa. Unikatowy jest już sam fakt, że społeczeństwo lokalne zdecydowało się powierzyć tę funkcję tak młodemu człowiekowi. To jednak nie koniec nowinek, bo 26-latek to absolutne zaprzeczenie tego, z czym kojarzy się polska wieś.

Pan sołtys jest jawnym homoseksualistą, co wydawałoby się, mogło go zdyskwalifikować już na starcie. Na dodatek jest ateistą, co w religijnej społeczności również mogło zostać wyjątkowo źle odebrane. Jednak w wyborach uzyskał 80 proc. głosów. Cztery lata wcześniej również startował, ale bez powodzenia.

Do tego, że jest gejem przyznał się 3 lata temu, ale jak widać, to nie przeszkodziło wyborcom, by zaufać jego kompetencjom. Oczekiwali sprawnego i przebojowego sołtysa. Większości z nich nie interesuje to, z kim sypia, czy w co wierzy. Najważniejsze, by wywiązał się ze swoich obietnic.

Akceptacja dla jego odmienności wynikała także z tego, że wcześniej angażował się w różnego rodzaju akcje zwiększające świadomość ludzi na ten temat. Razem z policjantem i pełnomocnikiem ds. ochrony praw człowieka w komendzie wojewódzkiej uczestniczyli w spotkaniach, których celem było przekonanie, że homoseksualiści to też ludzie i nie zasługują na drwiny czy przemoc fizyczną tylko ze względu na swoją orientację.

Dzisiaj mieszkańcy Leśniewa wychodzą z założenia, że to tylko i wyłącznie jego sprawa. Wybrali go, bo miał pomysł i potrafił go sprzedać. Promuje wieś w Internecie, założył stowarzyszenie, chce pozyskiwać fundusze unijne na rozwój infrastruktury, planuje budowę parku, placu zabaw, nowych przystanków. Po prostu mu się chce.

Więcej podobnych newsów znajdziesz na Hanter.pl

Zobacz także:

"Moja mama i ja mamy tego samego męża..." (Orola rywalizuje z matką o tego samego mężczyznę, rodzi mu dzieci!)

Matka i córka uprawiające seks z tym samym człowiekiem – aż trudno uwierzyć w taką sytuację!

3-osobowa rodzina zjada 100 jajek tygodniowo! (Małżeństwo kulturystów ma obsesję na punkcie mięśni!)

Poznaj historię małżeństwa, które połączyła wspólna pasja.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (119)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-31 14:38:21

Lepiej byłoby gdyby autorka tekstu zabrała się za artykuły dotyczące mody bo te jakoś wam wychodzą a szersze horyzonty zostawcie innym stronom bo kiepsko wam to wychodzi albo ściągacie z innych serwisów artykuły zmieniając czasem tylko zdjęcie. Tytuł od razu ujawnia poziom artykułu a pierwsze zdanie jest tego potwierdzeniem. Co do treści i co z tego? czy to jest jakaś sensacja, dla mnie to jest normalne w 100% nikogo nie powinno interesować kim prywatnie jest ten facet. To WY Katolicy jesteście na tyle ograniczeni żeby z czyjejś orientacji robić takie zamieszanie i sensacje, (oczywiście nie wszyscy) ale są religie tolerancyjne i potrafią zmienić swoje przekonania jeżeli są błędne a nie stale trzymać się jakiś zabobonów bo ktoś kiedyś tak powiedział. Świat się zmienia i religia też powinna zastój prowadzi do klęski i jeżeli chrześcijanie nie zmienią swojej postawy to cała ta religia runie. Stagnacja prowadzi do upadku. Co zresztą widać gołym okiem, świątynie stoją puste ludzie nie stosują się do tego w co wierzą lub próbują kurczowo trzymać się konserwatywnych nauk kościoła jakby to miało im pomóc.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-28 23:22:00

to jest raczej normalne ze gej to ateista trudno zeby byl gejem i katolikiem -.-

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-03 14:51:54

katolicyzm to nie jest jedyna religia na świecie bejbe...:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-28 14:55:46

Nie wiem jakim on jest sołtysem, ale miałam okazje poznac go osobiście i uważam, że jest naprawde fajnym człowiekiem... Co z tego, że jest gejem i ateistą?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-28 14:36:17

"przeraża mnie ten 'szeroki' światopogląd niektórych z was!! jak kurde, starożytni homoseksualiści mogli wyginąć?! co to ? jakiś inny gatunek był!? ;p homo, czy biseksualizm będą wszechobecne zawsze i wszędzie. nie da się z tym nic zrobić... a jak będzie coraz więcej homoseksualistów, którzy nie będą się rozmnażali, to populacja na ziemi może się zmniejszyć, to jasne, ale.. czy nie będzie to dobre zjawisko!? i tak nasza planeta jest już nieźle przeludniona!! pojedź do Indii, albo do Chin i zaproś do siebie do domu kilka osób, zobaczysz jak to jest żyć w kraju, w którym żyje 354,7 osób na km kwadratowy!! a co do wiary w boga, to nie jest ona człowiekowi potrzebna! człowiek potrzebuje wiary w cokolwiek, choćby w samego siebie.... i pytanie do osoby, która twierdzi, że ateizm jest sprzeczny z naturą - sądzisz, że ludy prehistoryczne wierzyły w boga? no chyba kpisz...... i kolejne pytanie: widziałaś stworzenie świata przez boga?! nie. więc skąd wiesz, że go stworzył?! aaa... bo jakiś chory człowieczek tak sobie wymyślił i to napisał.... no tak.. biblia... moją biblią są jednak twierdzenia naukowców.. jestem racjonalistką, a nie marzycielką...." Brawo! Jak zgadzam się niemal z całym twoim komentarzem, to akurat Biblii i Jezusa nie powinnaś tak krytykować. Możesz stwierdzić, że w to nie wierzysz, ale bez obrażania głównych symboli chrześcijaństwa. Ludzie mają prawo wierzyć w boga, w którego chcą wierzyć, a my nie powinniśmy tego krytykować. To, że każdy odczytuje Bilbię na swój sposób, który jest mu najbardziej wygodny - to już inna sprawa ;]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-28 18:25:43

No cóż, kiepski przykład podałaś/eś ze stworzeniem świata. Można powiedzieć więc, że Hitler w ogóle nie istniał bo nie udokumentowano jego narodzin. Ale de facto są inne powody, dla których Bóg z pewnością nie istnieje, a przynajmniej taki, jakiego wielu sobie wyobraża. W Starym Testamencie to nie był miły staruszek, dobry duch i opiekun, ale raczej tyran który wiódł Żydów i nakazywał im palić i niszczyć wszystko po drodze, a gdy już i oni opadli z sił, to Bóg uznał, że oni go zawiedli i się od nich odwrócił. Jezus też nie lepszy, dla przykładu raz potępił kobietę dlatego, że jej rodzina marzła, więc ta zbierała patyki na rozgrzanie w dzień szabatu. Inny cytat słów Jezusa: "Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy.". Źródło: Ewangelia wg Św Mateusza, rozdział 10, wersety 34-36.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-27 11:09:23

rzeczywiscie jest zcego gratulowac :I

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-26 21:48:33

no i dobra! polska wies wcale nie jest taka zacofana jak sie mieszczuchom wydaje! wiadomo, starsi ludzie są jacy są i sie nie zmienią, ale mlodzi to zupelnie inne pokolenie. aa co do tego, że on młody.. w mojej wsi sołtysem jest 23 letnia dziewczyna, a została wybrana jak miała z 19 chyba. ;) i radzo sobie lepiej i wczesniejsi 40 czy 50 letni panowie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-26 11:27:06

aha czyli to juz nie czlok tylko jamałpa? gej i ateista straszne rzeczy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-26 08:33:46

przeraża mnie ten 'szeroki' światopogląd niektórych z was!! jak kurde, starożytni homoseksualiści mogli wyginąć?! co to ? jakiś inny gatunek był!? ;p homo, czy biseksualizm będą wszechobecne zawsze i wszędzie. nie da się z tym nic zrobić... a jak będzie coraz więcej homoseksualistów, którzy nie będą się rozmnażali, to populacja na ziemi może się zmniejszyć, to jasne, ale.. czy nie będzie to dobre zjawisko!? i tak nasza planeta jest już nieźle przeludniona!! pojedź do Indii, albo do Chin i zaproś do siebie do domu kilka osób, zobaczysz jak to jest żyć w kraju, w którym żyje 354,7 osób na km kwadratowy!! a co do wiary w boga, to nie jest ona człowiekowi potrzebna! człowiek potrzebuje wiary w cokolwiek, choćby w samego siebie.... i pytanie do osoby, która twierdzi, że ateizm jest sprzeczny z naturą - sądzisz, że ludy prehistoryczne wierzyły w boga? no chyba kpisz...... i kolejne pytanie: widziałaś stworzenie świata przez boga?! nie. więc skąd wiesz, że go stworzył?! aaa... bo jakiś chory człowieczek tak sobie wymyślił i to napisał.... no tak.. biblia... moją biblią są jednak twierdzenia naukowców.. jestem racjonalistką, a nie marzycielką....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-26 04:05:55

Gej ateista? Jeszcze tylko brakuje, zeby byl rudym murzynem, ktorego ojciec jest rosyjskim zydem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-26 12:25:24

co za bzdura:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-26 00:13:59

dokładnie liczy sie to jak się wywiąze ze swoich obietnic a nie jego przekonania religijne czy orientacja seksualna

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz