16-letnia Ania myje się w rzece dwa razy w tygodniu, zęby czyści tylko przed imprezą

06 Lipca 2011

Higieniczne przyzwyczajenia naszych rodaków pozostawiają wiele do życzenie...

ania

Okazuje się, że Polak i mydło to niezbyt zgrany duet. Wielu naszych rodaków twierdzi, że kosmetykami można świetnie zastąpić codzienną higienę. O tym, jak bardzo nie lubimy mycia przeczytać można w "Przekroju".

16-letnia Ania, mieszkanka Krutyni na Mazurach, bez żadnych zahamowań opowiada o swoich higienicznych przyzwyczajeniach. Jak tylko na dworze robi się wystarczająco ciepło, dziewczyna zaczyna myć się w rzece. Nie robi jednak tego nazbyt często. Zwykle jedynie dwa razy w tygodniu. Nie używa przy tym żadnych kosmetyków, bo rzeka to rezerwat przyrody i nie można jej zanieczyszczać chemikaliami. Dziewczyna bardzo rzadko czyści również swoje zęby. Zwykle robi to w piątki, szykując się na imprezę do pobliskiej wsi.

Co ciekawe, Pan Henryk, ojciec Ani, uważa postępowanie córki za swoisty wybryk. Mężczyzna twierdzi zresztą, że nie ma czasu na takie przesadne dbanie o higienę. Myje się więc tylko raz w tygodniu, w niedzielę, przed pójściem do kościoła. Ojciec Ani praktycznie w ogóle nie myje zębów. Przyznaje jednak, że chyba powinien zmienić swoje nawyki, ponieważ od miesięcy doskwiera mu ból.

Takich przykładów można byłoby wyliczać wiele. Z badań przeprowadzonych przez portal Dentysta.eu wynika, że blisko 4 miliony Polaków w ogóle nie myją zębów. Naszym rodakom brakuje również wiedzy, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Okazuje się również, że wielu Polaków, chociaż na co dzień czyści swoje zęby, to jednak robi to bardzo niedokładnie.

Rzadko sięgamy również po mydło. Przeciętna Polka zapytana o najważniejsze dla niej kosmetyki, najpierw wymienia szampon, dezodorant i krem do twarzy. Mydło zwykle pojawia się na szarym końcu. Podobnie jest z mężczyznami. Większość z nich przyznaje się na przykład, że nie myje porządnie rąk po wyjściu z toalety.

Jak pokazują najnowsze badania, statystyczny Polak nie przepada również za czystym ubraniem. Bieliznę zmienia raz na dwa dni, a tę samą parę skarpetek potrafi nosić przez cały tydzień.

Zważywszy na te szokujące przyzwyczajenia naszych rodaków, nikogo nie powinno już więcej nurtować pytanie, dlaczego latem w zatłoczonym autobusie tak trudno jest wytrzymać bez zatykania nosa...

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Cuda medycyny: Wyzdrowieli, choć nikt nie dawał im szans na przeżycie!

Oto 5 zadziwiających cudów medycznych, których do dziś nie potrafią wyjaśnić nawet najbardziej doświadczeni lekarze.

On nie myje się od 37 lat, a jego żonie zupełnie to nie przeszkadza!

Mężczyzna jest konsekwentny w swoim postanowieniu i nie zamierza się myć aż do czasu narodzin syna.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (222)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 1)
2015-11-17 13:47:55

re: 16-letnia Ania myje się w rzece dwa razy w tygodniu, zęby czyści tylko przed imprezą

Durny artykuł, proszę się zastanowić że obrażacie innych ludzi a także mieszkaców mazur gdzie co roku odwiedza go masa ludzi. Niech autorka tego artykułu wymyśli sobie jakiś inny temat a nie obraża i robi z kogoś brudasa jak nie potrafi napisać lepszego artykułu. Pozdrawiam i prosze nie obrażać Naszych pięknych Mazur

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-25 17:22:17

P.S W naszej Krutyni mieszka ponad 100 mieszkańców więc znamy się wszyscy. Dziewczyna ze zdjęcia nie jest mieszkanką Krutyni. Nie jesteśmy nawet pewni czy rzeka jest "nasza". Baaaa...nie jesteśmy nawet pewni czy ta rzeka jest w Polsce, Europie. pozdrawiam Pani Alicji -------BZDURY!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-25 17:17:26

Witam, jestem mieszkanka Krutyni... przykro mi jest, jak wielu mieszkańcom wsi, że zostaliśmy przedstawieni jako prymitywy, które kąpią się w rzece. Mogę zaręczyć, że "Ania" nie istnieje! - zajmuję się wynajmem pokoi i organizacją spływów od 5 lat i uwierzcie mi, że ludzie z miasta wielkiego, którzy rozbijają namioty na terenie mojej posesji czasami przez tydzień, dwa kąpią się tylko w rzece! O tym nie napiszecie??? Pani Alicjo! Temat na kolejny rewelacyjny artykuł "POLAK ŚMIERDZI POD NAMIOTEM" albo "SPOCENI TURYŚCI ZANIECZYSZCZAJĄ TERENY MAZURSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO". Słyniemy z wielu innych rzeczy Pani Alicjo! Dlaczego Pani o tym nie napisze? Nie szkoda Pani czasu i energii na takie artykuły? Cała Krutyń śmieje się nie z tej brudnej, FIKCYJNEJ! "ANI" ale z Pani tandetnego artykułu! Zapraszam na Mazury, aby przekonać się, że nie śmierdzimy i myjemy zęby! Może Pani odnajdzie sens prawdziwego dziennikarstwa! Małgorzata S.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-14 08:48:12

Huba Buba śmierć za jutra - Jeżeli to przeczytałeś twoja matka jutro zginie chyba że wkleisz to do 5 innyc-ja wpisuję bo się bojęHuba Buba śmierć za jutra - Jeżeli to przeczytałeś twoja matka jutro zginie chyba że wkleisz to do 5 innyc-ja wpisuję bo się boję

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-10 15:59:04

Ja pierd**** tą alicje piechowicz spalic na stosie!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-09 22:43:42

moja babcia w młodości mieszkała w bieszczadach i od kwietnia do listopada myła sie w potoku szarym mydłem, codziennie, co prawda, ale co w tym złego?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-09 22:20:32

bo generalnie kto się myje mydłem??? są żele i inne preparaty do mycia, dlatego mydło nie zostało wymienione w tej śmiesznej ankiecie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-09 20:48:48

skora sie sciera i czlowiek umiera :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-09 17:46:11

CZESTE MYCIE SKRACA ZYCIE !!!!!! xD hehe

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-09 13:04:51

co za bzudry,, robicie z ludzi idiotow na tym papilocie piszac takie rzeczy..... kto to pisal? 10latek???

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz