Fotel z minionej epoki - HIT CZY KIT?

Styl wiktoriański, kolonialny, dworkowy – dzisiaj intrygują i ciekawią. Przede wszystkim jednak – inspirują.
Fotel z minionej epoki - HIT CZY KIT?
02.01.2011

Odwoływanie się do gustów minionych epok może być ciekawą przygodą designerską. Producenci elementów aranżacyjnych starają się łączyć odmienne nurty. Czerpią inspirację z różnych epok i łączą je w jednym modelu podkreślając eklektyzm dzisiejszego podejścia do designu.

Przykładem takich połączeń może być fotel Lonny marki Jadik. Jego forma przywodzi na myśl styl wiktoriański – miękki mebel, w który można się wtulić i czytać ulubioną książkę, popijać herbatę lub po prostu wypoczywać. Materiał zaś kojarzy się z latami trzydziestymi. Dodatkiem są guziki na oparciu, charakterystyczne dla brytyjskich i francuskich mebli klasycznych.

Drewniane elementy zbudowane zostały z buku lub dębu, siedzisko natomiast wypełnione jest kilkoma precyzyjnie dobranymi rodzajami pianki poliuretanowej. Fotel ma prostą formę, jest wytrzymały i stabilny. Można go łączyć zarówno z elementami, których design również inspirowany jest dawnymi trendami, jak i z nowoczesnymi motywami, których będzie ciekawym dopełnieniem.

Zobacz także:

FIŃSKI DESIGN – Wnętrzarski hit!

Sauna, kawa i design inspirowany tradycyjnym rzemiosłem. To esencja fińskiego stylu życia!

4 modne fotele na zimowe wieczory

Możesz go postawić w sypialni koło łóżka, domowej biblioteczce albo herbacianym saloniku - doda charakteru każdemu wnętrzu!

Polecane wideo

Komentarze (19)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 06.02.2011 19:36
jeżeli przeczytałeś już słowa "Raskaster Fraum - moja śmierć jest początkiem wiązku śmierci" spoczywa na tobie klątwa . Szybko wyślij to do 15 osób wtedy klątwa zniknie. Jeżeli nie wyślesz tego do min.15 osób duch tej dziewczynki przyjdzie po ciebie w nocy. Ostrzegamy ! Klątwa działa...(napisano 15 listopada 2007 r. przez matkę dziewczynki) P.S zabiło już 18 osób - 12 mężczyzn i 6 kobiet
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.01.2011 16:57
jak dla mnie to późny gierek a nie jakiś tam wiktoriański czy cos
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.01.2011 10:46
Wcale nie. To bardzo ciekawy mebelek. Może raczej nie kupiłabym sobie takiego do mieszkania,ale podoba mi się. Ma swój styl. Takie meble mają dusze i to jest fajne. Mam tylko jedno zastrzeżenie- ten fotel wygląda na średnio wygodny
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.01.2011 17:29
Boze,co w tym takiego pieknego.Wiocha
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.01.2011 18:28
i jak zwykle nie ma ceny :(
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie