Feng shui świątecznych prezentów

Czego nie wolno dawać pod żadnym pozorem? Jak odpędzić zły urok? W co zapakować podarunki, by niosły wyłącznie pozytywną energię?
Feng shui świątecznych prezentów
22.12.2010

Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się otrzymać prezent, który stał się zwiastunem złych wydarzeń? A może po otworzeniu któregoś z nich poczułaś, że osoba która ci go podarowała popełniła wielkie faux pas? Zwolennicy filozofii feng shui wierzą w moc prezentów! Niektóre przedmioty, mogą narobić naprawdę wiele szkody. Wszystko przez negatywną energię – okazuje się, że wcale nie chodzi  o podejrzane amulety, ale o najzwyklejsze podarki, które nieraz zdarzyło nam się sprezentować bliskim.

Jak działa feng shui?

Niezależnie od tego, czy wierzymy w potęgę harmonii sił yin i yang, czy też nie, czasem po prostu nie wypada obdarowywać bliskich prezentami danego rodzaju. Podarunkowe gafy mogą wynikać zarówno z naruszenia niepisanych tradycji i obnażać niewiedzę, dotyczącą obdarowywanej osoby, ale i świadczyć o ignorowaniu zwykłych przesądów! Nie zwykliśmy więc ofiarowywać bukietów, składających się z parzystej liczby kwiatów czy też portfela lub skarbonki bez symbolicznego grosika. Jakimi prawami rządzi się filozofia feng shui? Jak sprawić, by prezenty, również te świąteczne, były udane?

Zakazane prezenty

Według feng shui, wyjątkowo złą energię przede wszystkim wytwarzają przedmioty o ostrych krawędziach, mające ranty, kolce lub szpice. Podarowanie ich w prezencie może zerwać a nawet bezpowrotnie zniszczyć więź miedzy dwojgiem osób. Powinniśmy więc unikać przedmiotów takich jak noże, nożyczki i wszelkie oczywiste wariacje na temat ostrzy! Innym zakazanym przedmiotem powinny być zegarki. Dlaczego? Czasomierze są symbolem przemijania życia. Ukazując upływający czas, podarowane bliskiej osobie, mogą zwiastować jej śmierć! Dlatego w Chinach to absolutnie zakazany pomysł na prezent!

Jak przyjmować nieudane prezenty?

Jak obronić się przed negatywną energią, jeśli zdarzy nam się otrzymać kłopotliwy podarunek? Na szczęście istnieje na to sprawdzony sposób! Złą moc można zniwelować „odkupując” dany prezent od osoby, która go nam podarowała. Symboliczna złotówka lub grosik sprawią, że otrzymany przez nas przedmiot, przestaje być podarkiem, a my możemy spać spokojnie! Jeśli natomiast to ty zakupiłaś już prezent, negowany przez zasady feng shui, możesz zapakować go w czerwony papier. Taka barwa jest symbolem pomyślności, podobnie jak kolory: pomarańczowy, żółty i złoty. Być może potęga właściwego odcienia zniszczy zły urok, tkwiący w ofiarowanym przedmiocie?

jak pakować prezenty

Podarunki, z dobrą energią.

Co kupować, by wraz z uroczym prezentem, ofiarować również pozytywną energię, gwarantującą przypływ pomyślności? Najłatwiejszym sposobem jest wybranie figurek, które swą symboliką mają pomagać w różnych dziedzinach życia. I tak starzec, trzymający w ręku brzoskwinię jest amuletem na długowieczność, sukces finansowy gwarantuje postać mężczyzny, trzymającego na rękach dziecko, a mężczyzna, dzierżący w ręku laskę, pomoże w rozwoju kariery zawodowej. Harmonię ducha pomagają znaleźć również zwierzęta: przede wszystkim smok, strzegący pokoju domowego, żaba, siedząca na stosie monet gwarantuje przypływ gotówki i dwie ryby, których obecność w domu nie pozwoli na marnotrawienie pieniędzy.

Czym przede wszystkim należy się kierować, stosując zasady feng shui? Pamiętajmy, że jej najważniejszym prawem jest dbałość o harmonię sił natury. Z prawami sił Yin i Yang jest więc trochę tak jak z prawidłowym odżywianiem się. Najzdrowszymi produktami dla każdego z nas są warzywa i owoce rosnące w regionie, w którym mieszkamy. Dlatego w trosce o dobrą energię ofiarowywanych prezentów pamiętajmy przede wszystkim o naturze osoby, którą chcemy obdarować oraz o polskich tradycjach i przesądach. Czy wiedziałaś o tym, że według jednego z nich, mężczyźnie nie powinno dawać się butów ani kapci, bo może od nas odejść?!

Oliwka Mostowska

Zobacz także:

Jak kupować trafione prezenty?

Spójrz na kupowanie prezentów z innej strony i dobierz je do charakteru oraz stylu życia osoby, którą chcesz obdarować. Przedstawiamy 6 typów kobiet i przykłady prezentów, jakie na pewno je ucieszą.

Pomysły na mikołajkowy prezent dla ukochanego

Dzisiaj pomożemy ci wybrać mikołajkowy prezent dla ukochanego! Pamiętaj, że nawet jeśli na co dzień udaje twardziela, z pewnością rozczulisz go swoją niespodzianką i będziesz mogła liczyć na rewanż…

Polecane wideo

Komentarze (20)
Ocena: 5 / 5
jiujiu (Ocena: 5) 30.09.2013 22:59
w polowie sie zgadzam, ale tutaj jest lepiej napisane prezentroku. pl/7wpadek/prezent-roku.html
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.10.2012 13:46
Tutaj wpisz treść komentarza do Feng shui świątecznych prezentów...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.02.2011 19:37
jeżeli przeczytałeś już słowa "Raskaster Fraum - moja śmierć jest początkiem wiązku śmierci" spoczywa na tobie klątwa . Szybko wyślij to do 15 osób wtedy klątwa zniknie. Jeżeli nie wyślesz tego do min.15 osób duch tej dziewczynki przyjdzie po ciebie w nocy. Ostrzegamy ! Klątwa działa...(napisano 15 listopada 2007 r. przez matkę dziewczynki) P.S zabiło już 18 osób - 12 mężczyzn i 6 kobiet
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.12.2010 00:59
zabobony..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.12.2010 22:40
ooooo ;D Ja do tej pory nie wiedziałam jak zerwać z chłopakiem. Kupie mu zegarek xD i do tego bryloczek z ostrymi kantami xD
odpowiedz

Polecane dla Ciebie