Feng Shui w pokoju maluszka

Stara filozofia chińska zapewnia wszechstronny rozwój oraz wewnętrzny spokój. Uwierz w magiczną moc feng shui i odpowiednio zaaranżuj pokój swojego dziecka.
Feng Shui w pokoju maluszka
07.08.2008

Feng shui (woda i wiatr) głosi, że aby utrzymać harmonię w życiu, należy odpowiednio urządzić mieszkanie. Właściwy przepływ energii chi uspokaja i zapewnia szczęście. Stare chińskie zasady sprawdzają się również w pokojach dzieci. Dobrze dobrana kolorystyka i zaaranżowanie przestrzeni oddziałują na umysł oraz samopoczucie malucha.

Najlepiej, aby dziecięcy pokój znajdował się w centrum domu, jak najdalej od garażu i dużych, pustych przestrzeni. Zapewni to poczucie bezpieczeństwa twojemu skarbowi. Sypialnia chłopca powinna mieścić się w północno-wschodniej części domu, a dziewczynki w południowej lub południowo-zachodniej.

Oświetlenie pokoju dziecięcego musi być stonowane – nie za jasne i nie za ciemne. Natężenie światła powinno się jednak zmieniać, w zależności od tego, co robi maluch. Najlepiej, aby w jego sypialni świeciło się dużo małych lampek.

Łóżeczko dziecka pod żadnym pozorem nie może stać wzdłuż ściany oraz w sąsiedztwie łazienki czy garderoby. Najlepiej umieścić je krótszym bokiem przy ścianie, tak by było je widać z każdego miejsca w pokoju. Dziecko, gdy śpi, powinno mieć twarz skierowaną do drzwi. Ustawienie łóżeczka jest niezwykle ważne, ponieważ maluchy są szczególnie wrażliwe na przepływ energii. Pamiętaj, że kojce blokują przepływ pozytywnej energii!

Pokój dziecka powinien mieć jasne, pastelowe ściany – błękitne, brzoskwiniowe lub zielone. Takie odcienie sprzyjają spokojnemu wypoczynkowi. Jeśli chcemy stymulować rozwój malucha, w kąciku do zabaw zaakcentujmy trochę żywsze kolory. Nagromadzenie ozdób, obrazów i dużych deseni rozprasza Dziecko, utrudnia zasypianie i wywołuje lęk. W części, gdzie maluch ma łóżeczko powinny znajdować się elementy w kolorach wody (czarny), drzew (zielony), ognia (czerwony), ziemi (żółty) i metalu (niebieski i biały).

W sypialni malucha sprawdzą się drewniane ozdoby, przyjemne i ciepłe w dotyku. Wokół łóżeczka dobrze ustawić fotografie rodziny i zwierząt domowych. Dziecko poczuje się wtedy zdrowo i bezpiecznie. Należy jednak unikać motywu wody i morza - według feng shui przyczyniają się do powstawania astmy i źle wpływają na układ oddechowy.

Pamiętajmy, że porządek to obowiązkowy czynnik, umożliwiający przepływ dobrej energii w domu.

Polecane wideo

Komentarze (33)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.08.2008 14:53
jak na dziecięcy to za poważny, nie ma w sobie ciepełka
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.08.2008 22:45
yy, czy ty karalajna jakaś tępa jesteś? oni to tylko tak ustawili. przecież nikt tego pokoju nie używa. a jak ci nie pasuje to nie róba tak w pokoju i tyle. down z ciebie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.08.2008 16:38
LOL przeciez fotel mozesz w kazdej chwili przestawic w jakies inne miejsce...Mi sie bardzo podoba umeblowanie;]]
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.08.2008 10:05
ciężko bedzie coś wyciągnąć z tej komody, szuflada zastawiona fotelem nie bedzie chciała sie otworzyc
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.08.2008 10:03
ciężko bedzie coś wyciągnąć z tej komody, szuflada raczej zastawiona fotelem nie bedzie chciała sie otworzyc
odpowiedz

Polecane dla Ciebie