Modna porcelana dla przedszkolaka

Wyroby porcelanowe i akcesoria Hana Blomst to połączenie prostoty japońskiego designu i praktycznego duńskiego wzornictwa.
Modna porcelana dla przedszkolaka
29.08.2010

Córka Helle i Junichi, Lea Danae Hakamaki, przyszła na świat w sierpniu 2002. - Kiedy miała 2 latka wpatrywała się w kwitnącą różową japońską kamelię, którą było widać  z okna naszego apartamentu w Paryżu. W ten sposób wypowiedziała swoje pierwsze słowo, łącząc język duński i japoński. Wskazała na różowy kwiat mówiąc po japońsku Hana, potem dodała Blomst, które pochodzi z języka duńskiego – tak o swoich inspiracjach opowiadają twórcy marki Hana Blomst.

To był początek konceptu pod nazwą Hana Blomst. Tak o sobie mówią założyciele tego japońsko-duńskiego tandemu. - Chcemy kreować takie produkty, które odzwierciedlają Leę – jej charakter i piękno. Wprowadzają one idealną harmonię pomiędzy dwiema kulturami – japońską i duńską. Jest ona kolorowa, romantyczna, sentymentalna, nieprzewidywalna, kapryśna i piękna: te produkty wypełniają nasze życie miłością, radością, śmiechem – przyznają Helle i Junichi.

Akcesoria i wyroby Hana Blomst są już dostępne w Coocoo, internetowym butiku z ekskluzywną modą dziecięcą. W ofercie Coocoo pojawiło się 11 produktów tej marki. Materiały, z których powstają te prawdziwe dzieła sztuki użytkowej to porcelana  i matowe tworzywo ABS.

Przypomnijmy, że porcelana pojawiła się już w VII wieku w Chinach. Jest wytwarzana z mieszanki glinki kaolinowej ze skaleniem i kwarcem poprzez wypalanie uformowanych wyrobów w wysokiej temperaturze. Jest bardzo wytrzymała mechanicznie  i odporna na działanie czynników chemicznych. Poza przedmiotami sztuki użytkowej stosuje się ją jako materiał do produkcji sprzętu laboratoryjnego.

W ofercie butiku dostępne są: kubek z pomarańczową lub zieloną żyrafą, miska z pomarańczową lub zieloną owieczką, talerzyk z pomarańczowym, różowym, niebieskim lub zielonym słoniem i trzy rodzaje miski w duże kolorowe kropki. Skompletuj dla swoich maleństw kilkuczęściowy dziecięcy serwis, z którego każde dziecko będzie korzystać z ogromną frajdą. Przekonaj się ile radości możesz sprawić swojemu dziecku. To może być też świetna lekcja – wprowadzenie, oswajanie i przyzwyczajanie malucha do mycia po sobie naczyń i pomocy rodzicom w codziennej, kuchennej krzątaninie.

Materiały prasowe

Zobacz także:

Boskie lampy Almi Decor

Stylowe gadżety dla Twojego pupila!

Komentarze (9)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 26.10.2011 15:37
Słodkie ale drogie. Są na rynku fajne firmy które mają dziecięce komplety w rozsądnej cenie. Np aurehahn i zestaw happy fish ze zwierzakami na sztucce-pl kosztuje 179 zł a w skład zestawu wchodzi zestaw sztućców, kubeczek, miseczka i talerzyk
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.08.2010 02:53
Taaa, taki przedszkolak nawet nie doceni WSPANIALOSCI tego arcy wybitnego projektu ktorego poczatek siega az sierpnia 2002!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.08.2010 18:27
145zł kubek, 115zł miseczka, 135zł talerz, widok stłuczonej porcelany - bezcenny.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 29.08.2010 12:54
no ładne. a po co przedszkolakowi jakaś super porcelana to ja nie wiem :/ i tak będzie miał to gdzieś czy to plastik czy porcelana, a porcelanę może zaraz zbić :/ głupi trend dla ludzi, którzy chyba mają za dużo pieniędzy i już nie wiedzą na co wydawać...
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 29.08.2010 11:43
wow .. niby skromne , ale robią wrażenie . SŁODKIE :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo