Oryginalna kuchnia w stylu mid-century modern. Wygląda niesamowicie!

Retro w nowoczesnym wydaniu.
Oryginalna kuchnia w stylu mid-century modern. Wygląda niesamowicie!
Fot. mat. prasowe
02.07.2024

Styl mid-century modern, który zdobył popularność w połowie XX. wieku, wciąż inspiruje architektów i projektantów wnętrz na całym świecie. Charakteryzuje się on prostymi liniami, funkcjonalnością, a także wykorzystaniem naturalnych materiałów i dużych okien, które wprowadzają do wnętrza mnóstwo naturalnego światła. Ten styl łączy w sobie estetykę retro z nowoczesnymi akcentami, tworząc przestrzenie, które są zarówno eleganckie, jak i przytulne. Projekt Małgorzaty Niedzielskiej, właścicielki pracowni Niedzielska Architektura, doskonale wpisuje się w tę estetykę, zachwycając swoją harmonią i dbałością o detale.

Kuchnia w stylu mid-century modern

Spokój i estetyka

W projekcie dominują przede wszystkim naturalne kolory i materiały. Delikatne światło, które wpada do wnętrza z lewej strony, subtelnie oświetla przestrzeń, ujawniając grę detali i faktur. Drewniany sufit oraz minimalistyczna, kamienna posadzka tworzą interesujący kontrast. Każdy element wnętrza został przemyślany i zaplanowany z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, co sprawia, że nic nie jest przypadkowe, a jednocześnie nic nie jest oczywiste.

Zobacz także: Zachwycający apartament w Warszawie. Chciałabyś tak mieszkać?

Oryginalna, oliwkowa kuchnia została zaprojektowana z myślą o wygodzie codziennego użytkowania. Zielone akcenty pojawiają się też na obiciach minimalistycznych krzeseł i narożnej kanapy, co dodaje wnętrzu spójności i harmonii. Centralnym punktem kuchni jest monumentalny, granatowy pion, skrywający w sobie lodówkę Samsung Bespoke. Ta lodówka, o matowym wykończeniu, umieszczona jest w wysokiej zabudowie sięgającej do sufitu. Jest nie tylko doskonałym przykładem nowoczesnego designu, ale także stanowi funkcjonalny i stylowy element kuchni.

Nowoczesna personalizacja

Jednym z najważniejszych atutów lodówki Samsung Bespoke jest możliwość jej personalizacji. Użytkownicy mogą dostosować wygląd lodówki do swoich indywidualnych preferencji, wybierając spośród szerokiej gamy kolorów, materiałów i wykończeń. Dzięki temu lodówka może idealnie wpasować się w każdy wystrój wnętrza, od minimalistycznych po bardziej ekstrawaganckie aranżacje. Produkt oferuje również modułową konstrukcję, która pozwala na elastyczne dostosowanie wnętrza lodówki do potrzeb użytkowników.

W tej kuchni lodówka Samsung Bespoke jest pewnego rodzaju totemem, co wraz z innymi detalami odwołuje się do wpływów stylistycznych opartych o sztukę pierwotnych kultur i niepowtarzalnych artefaktów drewnianego rzemiosła. Jej elegancki design i zaawansowane funkcje technologiczne harmonijnie współgrają z drewnianymi elementami kuchni, tworząc zgrany duet tradycji i nowoczesności.

Ten wyjątkowy projekt został nagrodzony w drugiej edycji konkursu Samsung "Projektuj z Bespoke". Jury doceniło estetykę i harmonię wnętrza, przyznając nagrodę Grand Prix. Projekt zwyciężył także w II etapie konkursu, określonym stylem wnętrzarskim mid-century modern.

Wysokie pomieszczenie, starannie dobrane materiały oraz naturalna kolorystyka tworzą harmonijną całość, która zadowoli nawet najbardziej wymagających estetów. Przemyślany układ sprawia, że przestrzeń jest funkcjonalna i piękna jednocześnie. Prezentowane wnętrze to więcej niż tylko kuchnia - to przestrzeń, w której każdy element ma swoje miejsce i znaczenie. To idealne połączenie tradycji i nowoczesności, które sprawia, że wnętrze jest nie tylko estetycznie zachwycające, ale także przytulne i funkcjonalne.

Zdjęcia zobaczysz tutaj.

Projekt: Małgorzata Niedzielska, Niedzielska Architektura, laureatka konkursu Samsung ,,Projektuj z Bespoke”

Mat. prasowe

Polecane wideo

Wszystko, co internauci chcą wiedzieć o Biance Censori: wiek, wzrost, wymiary, waga
Wszystko, co internauci chcą wiedzieć o Biance Censori: wiek, wzrost, wymiary, waga - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Jowita (Ocena: 5) 17.07.2024 22:22
Bycie przedsiębiorczym to dobra cecha. mam sprawdzony sposób na duże dochody - tylko nieruchomosci i współpraca z zarządzającym Polzen z Gdańska.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie