Wnętrza w stylu zen: najpiękniejsze mieszkania w Sztokholmie

To kwintesencja elegancji, uniwersalności i ponadczasowości.
Wnętrza w stylu zen: najpiękniejsze mieszkania w Sztokholmie
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/historiskahem)
04.07.2024

Mieszkańcy Skandynawii od długich dekad słyną ze świetnego gustu. Mnóstwo ludzi z całego świata inspiruje się ich bezbłędnie skomponowanymi stylizacjami. Warto brać z nich przykład także w trakcie urządzania swojego domu. 

Zobacz także: Influencerka ze Szkocji pokazała swój niesamowity dom. Każdy chciałby tak mieszkać

Cudowne sztokholmskie mieszkania 

Szwedzi, Norwegowie, jak i Duńczycy niewątpliwie mają smykałkę do tworzenia wyrafinowanych, niebanalnych, a zarazem szalenie przytulnych wnętrz. Dziś skoncentrujemy się na stylu urządzania, który dominuje w klimatycznej stolicy Szwecji. Która estetyka jest szczególnie bliska sercom mieszkańców Sztokholmu?

Ostatnimi czasy przeżywają niemałe zafascynowanie supermodnym stylem zen. Dalekowschodnie fascynacje przybierają w ich domach bardzo minimalistyczny wymiar. Idealnie harmonijne wnętrza toną głównie w kojącej zmysły bieli. Nie znajdziemy w nich zbyt wielu wzorów, czy bibelotów. Zgodnie z zasadami związanymi z tym nurtem buddyzmu, w przypadku urządzania wnętrz unika się nadmiaru wizualnych wrażeń. Styl zen w szwedzkim wydaniu to kwintesencja elegancji, uniwersalności i ponadczasowości. Na topie jest również eklektyzm. W tym przypadku we wnętrzach króluje naturalne drewno, klimaty vintage i optymistyczne akcenty barwne. 

W naszej galerii znajdziecie mnóstwo ciekawych wnętrzarskich inspiracji.  

Polecane wideo

Zachwycający apartament w Warszawie. Chciałabyś tak mieszkać?
Zachwycający apartament w Warszawie. Chciałabyś tak mieszkać? - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
GdzieWesele.pl (Ocena: 5) 04.07.2024 16:02
Pięknie się prezentują
odpowiedz

Polecane dla Ciebie