Wnętrza wywołujące poczucie szczęścia. Na czym polega aranżacyjny trend dopamine decor?

Jego założenie jest bardzo proste.
Wnętrza wywołujące poczucie szczęścia. Na czym polega aranżacyjny trend dopamine decor?
Fot. Unsplash
30.05.2024

Dopamine decor to jeden z najgorętszych trendów kolorystycznych, który kształtuje tegoroczną estetykę w aranżacyjnym świecie. Jego założenie jest bardzo proste - projektowane zgodnie z nim wnętrza mają wzbudzać poczucie radości. Sprawdzamy, czym się kierować, by urządzić dom w duchu dopamine decor.

Zobacz także: Bajkowy dom popularnej blogerki

Dopamine decor we wnętrzach

Wnętrze wywołujące poczucie szczęścia dla każdego może wyglądać inaczej, dlatego trend dopamine decor przybiera różnie formy. Jednak wspólnym mianownikiem dla dopaminowych przestrzeni jest zasada „im wiecej, tym lepiej”. Urządzając poprawiające samopoczucie wnętrza nie należy się więc ograniczać, ale postawić na aranżacyjną swobodę. Inspirację stanowić mogą ulubione elementy dekoracyjne lub wywołujące radość kolory.

dopamine decor

We wnętrzach skąpanych w optymistycznych barwach zdecydowanie trudniej o zły humor. Dlatego żywiołowe tonacje to gotowa recepta na aranżacje, które wpłyną na lepszy nastrój. Słoneczny wystrój w żółtych odcieniach, jak np. S302 Grapefruit z palety Tikkurila zapewni zastrzyk pozytywnej energii na cały dzień i rozchmurzy domowników nawet w ponure dni.

Do dopaminowych kolorów z całą pewnością należy zaliczyć energetyczny róż. Wykorzystany na dużych powierzchniach w pomieszczeniu wykreuje odważną, a przy tym wyjątkowo efektowną aranżację. Ściana przemalowana farbą Tikkurila w pobudzającym kolorze Bubba in Berlin będzie kapitalnie harmonizować ze sztukaterią w jaśniejszym o kilka tonów różu, wyznaczając elegancki styl wystroju, który dodatkowo podkreślą metaliczne akcenty w tonacjach miedzi i miękkie welury.

Inną wnętrzarską alternatywą, która także potrafi wywołać uśmiech na twarzy, jest wykorzystanie w aranżacji zieleni. Nasycony odcień M384 Basilica wprawnie ożywi wnętrze, wprowadzając do domu dynamiczną nutę. Radosny efekt wzmocnią zawieszone na ścianie półki w wyrazistym, np. pomarańczowym, kolorze. Dekoracje na kuchennym blacie zgrabnie uzupełnią wystrój, zgrywając się kolorystycznie z frontem szafek pomalowanych emalią Tikkurila Everal Aqua.

Mat. prasowe

Polecane wideo

Urocze mieszkanie trendsetterki ze Stambułu. To wnętrzarski hit
Urocze mieszkanie trendsetterki ze Stambułu. To wnętrzarski hit - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie