Kolory gąbek do mycia naczyń nie są przypadkowe. Do czego służą?

Zaskoczona?
Kolory gąbek do mycia naczyń nie są przypadkowe. Do czego służą?
fot. Pexels/ Polina Tankilevitch
03.06.2024

Gąbka do naczyń jest jednym z tych przedmiotów, który znajduje się w każdym domu, a konkretniej rzecz ujmując, w każdej kuchni. Mimo że dziś wielu z nas posiada zmywarki, tego typu czyścik i tak zawsze ma „co robić”. I choć popularne zmywaki kupujesz pewnie kilka razy w ciągu roku, być może nie wiesz, że ich kolory to nie tylko estetyka. Warto bowiem wiedzieć, że gąbki o różnych barwach pełnią różne funkcje.

Przeczytaj też: Urocze mieszkanie trendsetterki ze Stambułu. To wnętrzarski hit

Kolory gąbek do mycia naczyń mają znaczenie

Zielony, niebieski, a może żółty? Uwaga – koloru zmywaka nie dobieramy pod kątem wystroju naszej kuchni! Dlaczego? A chociażby dlatego, że dzięki różnym barwom producent podpowiada, którą gąbkę do czego używać… Spokojnie, nie tylko ty jesteś teraz pewnie zaskoczona. Tiktoka na ten temat opublikowała niedawno @zmalowana_mama.

To jak w teorii powinniśmy używać tych przedmiotów? Zasady są proste. Niebieska gąbka sprawdzi się przy delikatnych powierzchniach – na przykład mycia porcelany. Żółta natomiast będzie doskonała do czyszczenia delikatnego szkła, a czerwona i zielona została stworzona do walki z większymi zabrudzeniami czy przypaleniami.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że zmywaczki tworzą doskonałe środowisko do rozwoju różnych bakterii. Brud, wilgoć, ciepło… aby więc żyć w czystości i w zdrowiu, wymieniaj je regularnie – najlepiej raz na dwa tygodnie.

Przeczytaj też: Zdaniem wielu to właśnie tak wygląda dom idealny. Zainspiruj się mieszkaniem jednej z najsłynniejszych it girls

 

@zmalowana_mama

Ale jak to?😅

♬ Se Acabo (feat. Method Man) (Remix) - The Beatnuts

Polecane wideo

Paznokcie polskich gwiazd: Lewandowska, Wieniawa, Lipińska & inne
Paznokcie polskich gwiazd: Lewandowska, Wieniawa, Lipińska & inne - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 05.06.2024 07:47
Gąbka do mycia psiochy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.06.2024 23:22
Większych bzdur nie słyszałam
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.06.2024 15:13
Brzydki makeup
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.06.2024 15:13
Ale sztuczna ta baba wygląda nie na 30 lat ale na jakieś 40 albo więcej
odpowiedz

Polecane dla Ciebie