Natura we wnętrzach: trend, w którym na dobre rozkochał się świat designu

Przypominamy kilka aranżacyjnych trików, które bez trudu pozwolą uzyskać efekt naturalnych wnętrz.
Natura we wnętrzach: trend, w którym na dobre rozkochał się świat designu
Fot. mat. prasowe
28.04.2024

Naturalność we wnętrzach to trend, w którym na dobre rozkochał się świat designu. W rezultacie już od kilku sezonów wszystko co naturalne zdobi domowe pomieszczenia, wypełniając je łagodnością i tworząc przyjazne przestrzenie, od których emanuje spokój i harmonia. Przypominamy kilka aranżacyjnych trików, które bez trudu pozwolą uzyskać efekt naturalnych wnętrz.

Zobacz także: Blanka Lipińska pokazała wnętrza swojego domu w lesie

natura we wnętrzachZ przyrodą nierozerwalnie łączy się zieleń. Dlatego kolor ten stanowi prosty przepis na wykreowanie pełnych naturalności aranżacji. We wnętrzu skąpanym w odcieniu M449 Grotto z palety Tikkurila Optiva z łatwością można poczuć się jak na łonie natury, gdzie szum drzew i śpiew ptaków koją zmysły. Dopasowane kolorystycznie dekoracje podbijają przyjemny klimat pomieszczenia, tworząc stylową aranżację rodem z prawdziwego lasu.

natura we wnętrzachGotową receptą na uzyskanie przyjaznego wnętrza są również rośliny. Im ich więcej, tym łatwiej o poczucie bliskości z naturą. Salon, który zdobią różne gatunki roślin, wręcz tętni życiem, budując niebanalne wnętrze w stylu urban jungle. Plakat z roślinnym motywem intrygująco dopełnia aranżację, a całość wdzięcznie rozkwita na tle ciepłego odcienia ścian. By wnętrze nie wydawało się zbyt mdłe, przyjemny kontrapunkt tworzy szara komoda pomalowana farbą Dekoral Express Top, która z pełnym wyczuciem tonuje słodycz pastelowego różu.

natura we wnętrzachZasłużone miejsce w aranżacjach, w których obecna jest natura, zajmuje też drewno. Do wnętrz wprowadza kompromis między stylem, funkcjonalnością i nienagannym designem. Zaskakuje jednocześnie swoją subtelnością, by bezbłędnie podkręcić urok nawet najskromniejszej aranżacji. Szczególnie pięknie drewno prezentuje się w duecie z jasnymi ścianami, np. w odcieniu Oat Cake z palety Beckers Designer Kitchen & Bathroom w całej krasie eksponując lekkość i prostotę naturalnej aranżacji. W pomieszczeniach podatnych na zabrudzenia, takich jak kuchnia, ważnym elementem wyboru jest sama farba – ta odporna na wilgoć i zmywalna pozwoli na dłużej zachować czystość i estetykę jasnych ścian.

Mat. prasowe

Polecane wideo

Cudowny dom legendarnego artysty. To miejsce robi gigantyczne wrażenie
Cudowny dom legendarnego artysty. To miejsce robi gigantyczne wrażenie - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
Nina (Ocena: 5) 28.04.2024 12:28
Każdy kto prowadzi biznes wie, że liczy się stabilność na rynku. Polecam inwestowanie w nieruchomości i współprace z zarządzającym Polzen z Gdańska!
odpowiedz
Leokadia (Ocena: 5) 28.04.2024 12:25
Na ładne mieszkanko trzeba mieć kasę. Nie ma co się oszukiwać - finanse to jest ważny temat. Mam dobre dochody bo inwestuję w nieruchomosci, którymi zarzadza znakomita firma Polzen z Gdańska
odpowiedz

Polecane dla Ciebie