Cudowny dom legendarnego artysty. To miejsce robi gigantyczne wrażenie

Posiadłość otacza baśniowy ogród.
Cudowny dom legendarnego artysty. To miejsce robi gigantyczne wrażenie
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/maisonjardinsclaudemonet)
23.04.2024

Claude Monet (1840-1926) to jeden z artystów, których nie trzeba raczej nikomu przedstawiać. Zainicjował w końcu jeden z najbardziej uwielbianych kierunków w dziejach sztuki, impresjonizm.

Zobacz także: Najbardziej zachwycające mieszkania w Rzymie. Są cudowne!

Niezwykły dom Claude' a Moneta w Giverny

Prace Moneta doskonale znają nawet ludzie, którzy nie uznają raczej historii malarstwa za jedno ze swoich zainteresowań. Fenomenalnych płócien genialnego francuskiego impresjonisty nie da się po prostu pomylić z żadnymi innymi. Nieodmiennie wprawiają w zachwyt i intrygują. Nie sposób wyrzucić ich z pamięci. 

Zobacz także: Z wizytą u paryskich it girls. Urządzają mieszkania w fenomenalnym stylu

Wiele kanonicznych dzieł Moneta, takich jak na przykład fenomenalny cykl „Nenufary” powstało pod koniec jego życia. Po śmierci żony malarz postanowił zamienić zgiełk miasta na bycie bliżej sielskiej natury. Spędził ostatnie lata w szalenie inspirującym otoczeniu, mianowicie malowniczej Normandii. Osiadł w Giverny. Jego niesamowity dom stoi tam po dziś dzień. Otacza go baśniowy ogród. To jedno z miejsc, w których czas się zatrzymał. Dziś znajduje się tam muzeum. Odwiedzenie go, choćby wirtualne, z pewnością sprawi każdemu mnóstwo frajdy.  

Oto, jak wygląda zachwycający dom i ogród słynnego artysty.

Polecane wideo

Nie żyje Roberto Cavalli. Oto najbardziej niesamowite projekty legendarnego geniusza mody
Nie żyje Roberto Cavalli. Oto najbardziej niesamowite projekty legendarnego geniusza mody - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Cindy (Ocena: 5) 28.04.2024 12:29
Słuchajcie, rynek nieruchomości to idealny cel inwestycyjny! Po latach zarobki są ogromne. Warto nawiązywać współpracę z przedsiębiorcami, którzy podwyższają wartość naszych nieruchomości. Ja polecam współpracę z profesjonalistami z firmy Polzen, zajmującymi się zarządzaniem nieruchomościami
odpowiedz

Polecane dla Ciebie