Połączenie bieli z czernią to już klasyczne rozwiązanie w aranżacyjne, które sprawdzi się szczególnie we wnętrzach utrzymanych w nowoczesnym charakterze. I choć obecnie rosnącą popularnością cieszą się ciepłe tonacje, a szczególnie beże, to duet black&white nie odchodzi w zapomnienie i nadal jest chętnie wykorzystywany przez projektantów.
Zobacz także: W 2024 roku wszyscy chcą mieć pokój kąpielowy
Najczęstszym połączeniem black&white we wnętrzach są duże białe powierzchnie z czernią zastosowaną w meblach i dodatkach. Biel zwykle dominuje w pomieszczeniu, rozjaśniając je i optycznie powiększając przestrzeń, a czarne elementy wyposażenia, dzięki jasnej scenerii mają możliwość wybicia się na pierwszy plan. Przykładem może być prosta w formie komoda, która pomalowana emalią Beckers Designer Universal w odcieniu Black, skupia na sobie uwagę i nadaje aranżacji zdecydowany wyraz.
Fot. mat. prasowe
Czarne dodatki kolorystyczne wcale nie muszą być okazałe, by wnętrze nabrało charakteru, szczególnie gdy spokojne tło pozwala lepiej je wyeksponować. Smukły, metalowy regał oraz kratka dekoracyjna w kolorze Black z łatwością odznaczają się na tle białych ścian pomalowanych farbą Beckers Designer Kitchen&Bathroom. Odcięcie od surowości w stylizacji zapewniają wykonane z drewna meble, tkaniny, ale także liczne dekoracje florystyczne, które nadają wnętrzu przytulność i wprowadzają do domu ciepłą aurę.
Fot. mat. prasowe
Gdy dominującym kolorem w tym duecie jest czerń, powstaje niezwykle efektowna i odważna aranżacja. Czarne szafki pomalowane emalią Beckers skontrastowane z białymi płytkami wyznaczają elegancki, nowoczesny charakter kuchni. Mocne kontrasty warto zbalansować wprowadzając w dodatkach odcienie naturalnego drewna, które jednocześnie nieco ocieplą wnętrze.
Fot. mat. prasowe