Aranżacja wnętrz: Jak wykorzystać wnękę?

Aby w pełni wykorzystać drzemiący w niej potencjał, potrzebna jest ciekawa koncepcja aranżacyjna.
Aranżacja wnętrz: Jak wykorzystać wnękę?
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/81838918221816181/ & https://pl.pinterest.com/pin/58124651435392456/)
28.02.2024

Wnęka w ścianie, niesłusznie postrzegana przez wiele osób jako trudna do zagospodarowania przestrzeń, ma szansę stać się nie tylko funkcjonalnym elementem wystroju, ale i niebanalną dekoracją wnętrza. Aby w pełni wykorzystać drzemiący w niej potencjał, potrzebna jest jednak ciekawa koncepcja aranżacyjna, która pomoże wydobyć na światło dzienne jej walory.

Zobacz także: Blanka Lipińska pokazała wnętrza 200-metrowego domu na wsi. W toalecie powiesiła… swoje książki

Jak wykorzystać wnękę na ścianie?

Najpopularniejszym, a jednocześnie prostym sposobem na zaaranżowanie wnęki jest jej zabudowanie, np. pod szafę na wymiar. Pozwoli to uzyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania, a przy okazji pozytywnie wpłynie na utrzymanie porządku w pomieszczeniu. Jeśli jednak nie chcemy wnęki w całości ukrywać za drzwiami, wystarczy zabudować jej dół, a powstanie w ten sposób zgrabna szafka. Górną część wnęki warto wówczas przemalować na inny kolor, odznaczając ją od reszty ścian. Odsłonięty fragment, np. w jasnozielonym odcieniu doda wnętrzu wizualnej lekkości i zapewni efektowne miejsce na wyeksponowanie rozmaitych dekoracji.

wnęka w ścianieFot. mat. prasowe


Podczas gdy dla jednych wnęka to całkowicie niepotrzebne i niechciane wgłębienie, są też i tacy, który doceniają jej możliwości aranżacyjne i z premedytacją podkreślają jej obecność, np. rzucającym się w oczy kolorem. Wnęka przemalowana farbą Tikkurila Optiva Matt 5 na wyrafinowany odcień czerwieni L418 Nectar będzie zaskakiwać gustowną oryginalnością, a jednocześnie pełnić funkcję stylowej garderoby.

Jak jeszcze można zaaranżować wnękę? Aż kusi, by wykusz w ścianie sypialni zamknąć w formie szafy. Na fali popularności modelu pracy hybrydowej można jednak tę przestrzeń wykorzystać na zaaranżowanie domowego biura. Już kilka desek zamontowanych na odpowiednich wysokościach wystarczy, by stworzyć w pełni funkcjonalne miejsce do pracy. Ze względu na brak dostępu do światła dziennego najlepiej w takiej aranżacji sprawdzą się białe bądź kremowe ściany, które nie obciążą przestrzeni, a dodatkowo ją rozjaśnią.

Więcej pomysłów na zaaranżowanie we wnętrzach wnęki można znaleźć na stronie www.tikkurila.pl/inspiracje.

Mat. prasowe

Polecane wideo

Blanka Lipińska pokazała wnętrza 200-metrowego domu na wsi. W toalecie powiesiła… swoje książki
Blanka Lipińska pokazała wnętrza 200-metrowego domu na wsi. W toalecie powiesiła… swoje książki - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
Bronka (Ocena: 5) 01.03.2024 19:09
Uważam, że warto inwestować w nieruchomości i dbać o profesjonalne zarządzanie nimi. Najlepiej w tym zakresie sprawdza się współpraca z firmą Polzen z Gdanska
odpowiedz
Gosia (Ocena: 5) 28.02.2024 14:42
Ja we wnęce mam postawioną sofę z gala collezione swoją drogą idealnie się tam wpasowała a nad nią są drewniane półki. Fajnie to wygląda
odpowiedz

Polecane dla Ciebie