W 2024 roku wszyscy będą chcieli malować mieszkania na te kolory

Najistotniejszym trendem kolejnego roku jest ten, aby tworzyć... odważne kombinacje.
W 2024 roku wszyscy będą chcieli malować mieszkania na te kolory
Fot. pexels
07.12.2023

Kolory mają niezwykłą moc kształtowania naszych emocji i wpływania na atmosferę każdego pomieszczenia. W dzisiejszym świecie designu, wybór odpowiedniego odcienia ścian, mebli, a nawet dodatków, jest kluczowy dla stworzenia przestrzeni, która nie tylko jest estetycznie atrakcyjna, ale także odzwierciedla osobowość i styl życia mieszkańców.

Jakie opcje kolorystyczne będą rządzić wnętrzami w przyszłym roku? Nieco światła na ten temat rzuca nowa paleta Tikkurila Color Now 2024, która zachęca do odważnych wyborów.

Zobacz także: Kawiarnia Prady jest jednym z najpopularniejszych miejsc w Londynie. To wnętrze zachwyca

Modne kolory wnętrz w 2024 roku

Mgliste błękity i przygaszone zielenie, rozmaite odcienie beżu aż po pudrowe, słodkie róże i głębokie burgundowe tonacje – ta zróżnicowana gama kolorów ziemi tworzy najnowszą kolekcję Tikkurila Color Now 2024. Jej celem jest zaskakiwać i inspirować do spojrzenia na barwy z nowej perspektywy. Kolekcja ma przy tym zachęcać do zdecydowanych kolorystycznych wyborów, które pozwolą wykreować nieoczywiste i fascynujące wnętrza. Kolekcję we współpracy z marką Tikkurila stworzyła szwedzka projektantka i influencerka, Marie Olsson Nylander, znana z unikatowego stylu, wyrafinowanego smaku oraz zamiłowania do tekstur i antyków.

tikkurilaKolekcja Tikkurila Color Now 2024 to łącznie 14 kolorów ziemi, z emanującym ciepłem brzoskiwiniowym beżem Nude In Nizza, który został wytypowany na kolor roku 2024. Obok niego w palecie znalazły się m.in. pełen klasycznego i subtelnego uroku beżowy odcień Powder in Pisa, głęboki brąz Coffe in China, oliwkowy Olives in Oman czy pobudzajacy kreatywność mocny róź Bubba in Berlin. W kolekcij Tikkurila Color Now 2024 nie zabrakło też polskiego akcentu. Jest nim Wine In Warsaw – intensywny burgund z domieszką chłodnych tonów. Wszystkie kolory zostały zaprojektowane tak, by wzajemnie się uzupełniały. Dzięki temu rozkwitają, wydobywając z siebie nawzajem to, co najpiękniejsze.

Poprzez najnowszą kolekcję Tikkurila chce zachęcać do zmian i stawiania na odważne kombinacje, bo to one tworzą różnicę. Cała paleta na 2024 rok przyciąga wzrok i sprawia, że chcemy się zatrzymać. Opiera się na zabawie kontrastami. Kolory i nazwy zaczerpnięte ze wspomnień Marie Olsson Nylander zestawiła ze skojarzeniami rożnych miejsc na świecie i związanych z nimi symboli. Nazwy miast i krajów są wykorzystane w zabawnych kombinacjach, tworząc zaskakujące, eklektyczne, nieraz zabawne połączenia.

Kolekcja zachęca też, by zaufać własnej intuicji i szukać swojego stylu. Inspiruje do łączenia elementów w stylistyce retro z kolorami, które mocniej je wyeksponują. Zwraca jednocześnie uwagę na poniekąd zapomniane i zaniedbane powierzchnie, jak np. sufit. Wystarczy pomalować go na wyrazisty kolor, by uzyskać niebanalny efekt.

Zobacz także: Nie uwierzysz, co ludzie najchętniej kupują na Amazonie. Oto zaskakujące bestsellery

Mat. prasowe

Polecane wideo

Horoskop miłosny na GRUDZIEŃ
Horoskop miłosny na GRUDZIEŃ - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie