Jak urządzić przytulną czytelnię w domu? Aranżacyjne pomysły na bibliotekę marzeń

Która inspiracja podoba Ci się najbardziej?
Jak urządzić przytulną czytelnię w domu? Aranżacyjne pomysły na bibliotekę marzeń
Fot. pexels
28.11.2023

Wciągająca lektura w domowym zaciszu to przyjemna perspektywa, szczególnie gdy pogoda za oknem nie zachęca do spacerów. Oto kilka aranżacyjnych pomysłów, jak w swoich czterech kątach urządzić przytulną czytelnię, by w stylowym wnętrzu i ciepłej atmosferze spędzić chłodne wieczory.

Zobacz także: Nie uwierzysz, co ludzie najchętniej kupują na Amazonie. Oto zaskakujące bestsellery

Na jaki kolor pomalować domową czytelnię?

domowa czytelniaW jesienno-zimowym okresie interesująca książka okazuje się nieraz najlepszą rozrywką. Poświęcony na jej czytanie czas mogą dodatkowo umilić otulający koc, gorąca herbata, a także stylowo urządzone wnętrza. Gdy w domu nie ma wystarczająco dużo przestrzeni, by wygospodarować oddzielne pomieszczenie na domową bibliotekę, funkcję tę, chociaż częściowo, może pełnić salon, w którym to sofa zapewni wygodne miejsce na lekturę.

Odpowiednie oświetlenie w kąciku do czytania to podstawa. Dwuramienna lampa podłogowa ustawiona obok okazałej kanapy rozświetli pomieszczenie przyjemnym blaskiem. Dzięki nieszablonowej formie będzie nie tylko bardzo funkcjonalnym, ale i wdzięcznym dodatkiem dekoracyjnym we wnętrzu. Ciemna ściana stworzy efektowne, a zarazem eleganckie tło dla aranżacji, zaś miękkie tekstylia pomogą wykreować nastrojowy, otulający klimat.

Inspirowany wzornictwem z czasów PRL fotel to praktyczna i ustawna alternatywa dla kanapy na czytelnicze wieczory. Znacznie więcej wygody zapewni w parze z okrągłym plecionym pufem, który sprawdzi się jako podręczne miejsce do odłożenia książki lub po prostu komfortowe oparcie dla nóg podczas lektury. Spokojny brąz na ścianie ze smakiem ociepli kącik do czytania, zapraszając na chwilę odpoczynku do świata literatury.

Domowa czytelnia - inspiracje

Pora na kilka pięknych pomysłów aranżacyjnych z Pinteresta. Która z domowych bibliotek podoba ci się najbardziej?

Zobacz także: Ten trik jest niesamowity. Sprawi, że Twoje mieszkanie zacznie wyglądać jak z magazynu wnętrzarskiego

Polecane wideo

10 najbardziej instagramowych miejsc na świąteczne oświadczyny
10 najbardziej instagramowych miejsc na świąteczne oświadczyny - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Agda (Ocena: 5) 28.11.2023 22:08
Profesjonalne zarządzanie nieruchomościami jest ważne, profesjonalizm zapewnia Polzen
odpowiedz

Polecane dla Ciebie