Jak ładnie urządzić kuchnię?

Jak pięknie i praktycznie urządzić swoją kuchnię?
Jak ładnie urządzić kuchnię?
fot.pexels.com
31.07.2023

Kuchnia stanowi często centrum całego mieszkania, w którym spotykają się domownicy, by spędzić czas na wspólnej rozmowie. Dlatego też urządzenie tego serca domu, czyli kuchnie, jest bardzo ważne. Jak zatem pięknie i praktycznie urządzić swoją kuchnię?

Jak ładnie urządzić kuchnię?

Warto urządzić kuchnię tak, by była nie tylko estetyczna, ale i praktyczna - wygodna oraz łatwa w sprzątaniu. Czym warto kierować się przy planowaniu wystroju kuchennego?

1. Ergonomiczne rozwiązania

Zacznijmy od zagadnienia ergonomii w kuchni. Ergonomia ma na celu projektowanie elementów otoczenia człowieka, w tym wypadku mebli i sprzętów, aby były one bezpieczne i komfortowe w użyciu, a przy tym dostosowane do potrzeb domownika. Przykładowo zlewozmywak, który znajdą Państwo na stronie https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/zlewozmywaki-i-baterie-kuchenne/zlewozmywaki, jest sprzętem zapewniającym wygodę. Jednak musi on być wybierany rozsądnie. Na ogół największą popularnością cieszą się baterie kuchenne z dwiema komorami, co jest bardzo ergonomiczne, gdyż pozwala wykonywać na raz dwie czynności.

2. Dopasowanie mebli i sprzętów do stylu kuchni

Bardzo ważne ze względu na estetykę jest to, by kuchnia była urządzona w jednolitym stylu. Dodatkowo wszelkie meble i urządzenia kuchenne powinny być do niego dopasowane. Dzięki temu otrzymamy harmonijny wygląd pomieszczenia. Przykładowo, jeżeli zdecydowaliśmy się na styl glamour, lubiący przepych i ogrom dekoracji, powinniśmy celować w meble czarne lub ze złotymi akcentami. Czarny zlew znajdziemy na stronie https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/zlewozmywaki-i-baterie-kuchenne/zlewozmywaki-ceramiczne, zaś granitowy na https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/zlewozmywaki-i-baterie-kuchenne/zlewozmywaki-granitowe. Pamiętajmy, że biała kuchnia będzie wspaniale wyglądać z blatem kuchennym w kolorze czerni.

Praktyczna aranżacja kuchni - Jak urządzić małą kuchnię?

Posiadanie funkcjonalnej kuchni jest bardzo istotne. Jednakże jak postarać się praktycznie urządzić niewielką kuchnię? W zależności od kształtu pomieszczenia czy jego planu, powinniśmy dostosować meble kuchenne pod tym kątem. W przypadku kuchni otwartej warto wybierać praktyczne meble, które posiadają wysuwany blat kuchenny. Dzięki temu zaoszczędzimy nieco miejsca w pokoju. Kuchnię otwartą charakteryzuje to, iż jest otwarta najczęściej na salon lub jadalnię. Warto zatem tak zaprojektować kuchnię, by połączyć ją z jadalnią i zaoszczędzić tym samym nieco miejsca. 

Wiemy już, że wyznacznikiem ładnej kuchni jest przemyślany wystrój. Oprócz sprzętów i akcesoriów kuchennych, ważne są też dekoracje.

 

Materiał partnera

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
Marika (Ocena: 5) 22.08.2023 23:43
Motyw cegły w kuchni wygląda bosko. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom można go w łatwy sposób osiągnąć stosując płytki Elabrick. Płytki ręcznie produkowane dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej więc dopasujesz je idealnie do każdego stylu kuchni.
odpowiedz
Ulka (Ocena: 5) 07.08.2023 10:21
Projekt kuchni robił mi znajomy i jest dokładnie taka jak chciałam. Mam dużo szafek do przechowywania, sprzęty w większości są w zabudowie, albo ukryte w szafkach. Nawet miejsce na roombe się znalazło takie że w oczy bardzo się nie rzuca.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie