Wyrafinowana prostota. Gdy zobaczysz te niesamowite wnętrza, zakochasz się w minimalizmie

Działają na zmysły bardzo odprężająco.
Wyrafinowana prostota. Gdy zobaczysz te niesamowite wnętrza, zakochasz się w minimalizmie
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/elledecorationgermany/)
17.07.2023

W ostatnim czasie we wnętrzach pierwsze skrzypce grał barwny maksymalizm z artystycznym zacięciem. Wypromowali go Włosi, mistrzowie tworzenia niesamowitych wzorów i nieocenieni koloryści. Po zeszłorocznym Milan Design Week wszyscy zainteresowani tematyką upiększania wnętrz złapali bakcyla na kolekcjonowanie wzorzystych przedmiotów zaprojektowanych w intensywnych soczystych barwach. Warto wiedzieć, że oszałamiający bogactwem faktur i intrygujących połączeń tonalnych maksymalizm w dalszym ciągu nie traci na znaczeniu. Do łask ponownie wraca jednak minimalizm. Czołowi projektanci wnętrz nasycili się najwyraźniej maksymalistyczną estetyką i potrzebują małej odmiany.

Zobacz także: Hiszpańskie wnętrza elektryzują. Jeśli urządzasz mieszkanie, koniecznie się nimi zainspiruj

Nowe oblicza minimalizmu: szykowny zen, prostota w duńskim duchu

Minimalizm zaczął zyskiwać ostatnio nowe fenomenalnie wyglądające oblicza. Najmodniejsze mieszkania toną w kojącej zmysły bieli, odcieniu kości słoniowej oraz gołębiej szarości. Urządzamy je w stylu nawiązującym do dalekowschodniego nurtu zen. Mają koić nasze myśli i odprężać zupełnie jak słynne orientalne ogrody. Modny jest też minimalizm w duńskim duchu. Wzorujemy się na kopenhaskich wnętrzach kamienic - pełnych prostoty, ale też bardzo przytulnych.

Oto niesamowite minimalistyczne wnętrza, którymi warto się zainspirować. 

Polecane wideo

10 zmysłowych sukienek na wakacje. Będziesz w nich wyglądać obłędnie ♥
10 zmysłowych sukienek na wakacje. Będziesz w nich wyglądać obłędnie ♥ - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 23.07.2023 21:18
Minimalizm jest piękny, ale też praktyczny. Urządziłam tak wnętrza, dzięki czemu łatwo je sprzątać przy pomocy roomby i braavy, nie gromadzę niepotrzebnych rzeczy i łatwiej mi się skupić pracując zdalnie na home office.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie