Stół ogrodowy z parasolem - jakie są jego cechy i na co zwrócić uwagę?

Stół ogrodowy z parasolem to wszechstronny i stylowy mebel, który można wykorzystać do różnych celów.
Stół ogrodowy z parasolem - jakie są jego cechy i na co zwrócić uwagę?
06.04.2023

Jest idealny do spożywania posiłków na świeżym powietrzu, przyjmowania gości lub po prostu może posłużyć jako miejsce relaksu w ogrodzie. Dzięki odpowiedniej konstrukcji oraz trwałym materiałom przetrwa wiele lat. Przyjrzyjmy się, na co zwrócić szczególną uwagę kupując stół ogrodowy z parasolem, aby cieszyć się komfortem oraz wygodą w letnie dni!

Jakie są zalety stołu ogrodowego z parasolem?

Stół ogrodowy z parasolem to doskonały dodatek do każdego tarasu lub ogrodu. Może zapewnić cień oraz ochronę przed słońcem, deszczem i wiatrem. Jednocześnie jest to wygodne miejsce do siedzenia oraz relaksu. Jeśli mieszkamy w bloku i mamy do dyspozycji mały balkon, warto wygospodarować odrobinę przestrzeni na niewielki stół z parasolem. To mebel ogrodowy, który może być także używany do przyjmowania gości podczas imprezy w ogrodzie. Dzięki odpowiedniemu parasolowi możesz stworzyć komfortową oraz funkcjonalną przestrzeń do wspólnego spędzania czasu.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar i kształt stołu do ogrodu oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze parasola?

Wybór odpowiedniego rozmiaru oraz kształtu stołu do ogrodu może być trudnym zadaniem. Należy wziąć pod uwagę wielkość ogrodu oraz ilość miejsca przy stole, jakiego potrzebujesz. Ważne jest, aby wybrać stół z otworem na parasol, który wygodnie wpasuje się w Twoją przestrzeń, zapewniając jednocześnie odpowiednią ochronę przed słońcem. W tym przypadku nie bez znaczenia jest kształt stołu oraz materiał, z jakiego został wykonany.

Kupując zestaw mebli ogrodowych z parasolem musisz zwrócić uwagę na to, czy można ustawić wysokość oraz kąt nachylenia parasola. Wędrujące po niebie słońce czy też silny wiatr mogą bowiem "atakować" z każdej strony. Odpowiednie ustawienie parasola pozwoli Ci uporać się z tym problemem. Parasol umieszczony w otworze przy stole powinien mieć taką samą lub większą średnicę niż stół. Będzie to gwarancją komfortu dla wszystkich osób siedzących przy stole. 

Stoły ogrodowe z parasolem drewniane, plastikowe oraz z blatem z hartowanego szkła

Stoły ogrodowe z parasolem to wyposażenie ogrodu, które może zapewnić ochronę przed żywiołami. Mogą one być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej używanymi materiałami do ich produkcji są drewno oraz metal. Drewniane stoły ogrodowe z otworem na parasol są najpopularniejszym wyborem ze względu na trwałość oraz naturalne piękno. Nowoczesne oraz eleganckie stoły ogrodowe mogą być wykonane z aluminium i wyposażone w blat ze szkła hartowanego. Są to stylowe meble ogrodowe, które pasują do każdego wystroju tarasu.

Jeśli masz pawilon ogrodowy, w którym organizujesz przyjęcia i za każdym razem dostawiasz tam stół lub ich większą ilość, doskonałym rozwiązaniem będą lekkie stoły z tworzywa sztucznego. Korzystając z nich poza pawilonem musisz zwrócić uwagę na to, aby składać parasolkę podczas silnych wiatrów lub obciążyć stół odpowiednio. W przeciwnym razie może ona zostać porwana przez wiatr wraz ze stołem i odrzucona kilka metrów dalej.

 

Artykuł partnera

Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
gość (Ocena: 1) 06.04.2023 17:36
Żeby ten stół był wytrzymały na łomot.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie