Jakie zasłony wybrać w nadchodzącym sezonie? Najważniejsze trendy

Zasłony to bardzo ważny element w procesie urządzania wnętrza.
Jakie zasłony wybrać w nadchodzącym sezonie? Najważniejsze trendy
fot. istock.com
23.03.2023

W zależności od ich fasonu, materiału, z którego zostały uszyte oraz koloru mogą diametralnie zmieniać klimat i funkcjonalność każdego pomieszczenia. Sprawdź nasze rady i dowiedz się, jakie zasłony będą modne w nadchodzącym sezonie! 

  1. W jakich sytuacjach warto wybrać zwiewne firanki?
  2. Czy półprzezroczyste zasłony sprawdzą się w domku jednorodzinnym?
  3. Dlaczego warto wybrać zasłony zaciemniające do sypialni?
  4. Jakie nowoczesne zasłony będą modne w nadchodzącym sezonie?
  5. Jak dobrać kolor i strukturę zasłon do wnętrza? 

Zasłony są elementem wystroju, który wpływa zarówno na wygląd pomieszczenia, jak wygodę mieszkańców. W przypadku mięsistych zasłon możliwe jest skuteczne zasłonięcie okien przed światłem słonecznym, co może być kluczowe np. w sypialni. Natomiast lekkie, przejrzyste zasłony nie zaciemniają pokoju, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w oknach od strony północnej. 

W jakich sytuacjach warto wybrać zwiewne firanki?

Różowe zasłony to wysokiej jakości wykonane z delikatnych, przewiewnych materiałów doskonale pasują do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. W przypadku mieszkań lub domów odsuniętych od innych zabudowań świetnym wyborem będą modne zasłony nieblokujące dostępu do naturalnego światła. W miarę możliwości warto wybierać zasłony oraz firany, które umożliwiają regularny kontakt ze światłem słonecznym. 

Natomiast w przypadku sypialni lub pokojów dziecięcych warto wypośrodkować. W tych pomieszczeniach czasem konieczne jest dodatkowe zaciemnienie, które ma ogromny wpływ na jakość snu. Doskonałym wyborem jest skorzystanie z lekkich firan oraz uzupełniających zasłon lub np. dodanie zaciemniających rolet. 

Czy półprzezroczyste zasłony sprawdzą się w domku jednorodzinnym?

Zasłony w domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach na parterze powinny nie tylko dodawać uroku wnętrzom czy chronić oczy, ale również osłaniać domowników przed wzrokiem sąsiadów czy przechodniów. Z tego względu czas zbyt delikatne firany nie są dobrym rozwiązaniem. W takich sytuacjach wybierz zasłony, które w godzinach wieczornych zabezpieczą prywatność mieszkańców. 

Natomiast w domach oddalonych od drogi i sąsiadów można swobodnie korzystać z najdelikatniejszych tkanin. 

Dlaczego warto wybrać zasłony zaciemniające do sypialni?

Zasłony pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również praktyczną. Wiele mieszkań oraz domów jednorodzinnych zlokalizowana jest przy drodze, niedaleką są lampy uliczne, światła samochodów i wiele innych źródeł rozpraszających domowników. W efekcie trudno jest osiągnąć głęboki, zdrowy sen. Również w miesiącach letnich, gdy wczesny świt rozbudza wiele osób brak zaciemniających zasłon, może być problemem. W takich sytuacjach warto wybrać rolety luz zasłony pozwalające na pełne zablokowanie światła z zewnątrz. 

Jakie nowoczesne zasłony będą modne w nadchodzącym sezonie?

Zasłony w nadchodzącym sezonie to przede wszystkim modele minimalistyczne. Zarówno lekkie zasłony, jak i cięższe modele będą utrzymane w jednolitych, stonowanych kolorach. Warto wybierać zasłony wykonane z wysokiej jakości, najlepiej naturalnych tkanin. Pozwalają one na wprowadzenie dyskretnej, swobodnej elegancji do każdego wnętrza. 

Jak dobrać kolor i strukturę zasłon do wnętrza? 

Długie zasłony do stonowanych pomieszczeń mogą być zarówno spójne z całym stylem wnętrza, jak i kontrastujące. Warto jednak nie dodawać nadmiernej ilości struktur oraz kolorów, tak aby w całości pomieszczenie oraz zasłony nadal stanowiły przyjemną dla oka całość. 

 

Artykuł partnera

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 26.03.2023 20:39
Nieruchomości to dobry kierunek inwestycji. Polecam współprace z zarządzającym nieruchomościami Polzen
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.03.2023 10:27
Bhiih😘😊☺️😅😝😝😛😘😋😊😁😁😭😚🚛🚏🚚🚚🛢️🚚🦼🧭ciyvxyfxufdt,dugffffct,gify,y😘😘😛 na dysk eggdvdgdgrgegegrgrgrgrgrgrg
odpowiedz

Polecane dla Ciebie